درگیری شدید پدر دختر ووشوکار با خواهران منصوریان و بیانیه فدراسیون ووشو + ویدیو

درگیری شدید پدر دختر ووشوکار با خواهران منصوریان و بیانیه فدراسیون ووشو + ویدیو

روز گذشته، جمعه ۲۴ تیرماه در مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو جوانان دختران درگیری شدیدی میان پدر یکی از شرکت کننده ها و مربیان تیم ملی دختران به وجود آورد که ویدیوی این اتفاق به‌طور گسترده‌ای در فضای مجازی منتشر و باعث تاسف بسیاری از افراد شد.

روز گذشته ۲۷۰ ورزشکار زن از استان های سرتاسر کشور به منظور رقابت در مسابقات قهرمانی جوانان کشور و انتخابی تیم ملی در آکادمی ملی ووشو تهران حاضر شدند. شکست یکی از دختران نوجوان در این رقابت‌ها و ورود بی‌اجازه پدر او به محوطه مسابقات برای اعتراض به داوری، منجر به درگیری لفظی و سپس شکل گیری صحنه های عجیب و تاسف باری در حاشیه این رقابت ها شد.

درگیری شدید خواهران منصوریان با پدر یک ورزشکار در جریان مسابقات و واکنش ها + ویدیو

در ویدیوی منتشرشده دیده می‌شود که یک مرد با سهیلا منصوریان، سرمربی تیم جوانان و شهربانو منصوریان، مربی تیم ملی درگیر شده و در حال زد و خورد هستند. این مرد که گویا از همدان برای همراهی دخترش در این رقابت‌ها حاضر شده بودد، پس از مداخله حراست و کادر برگزاری مسابقات بلافاصله از محل متواری شد.

درگیری شدید خواهران منصوریان با پدر یک ورزشکار در جریان مسابقات و واکنش ها + ویدیو

بیانیه فدراسیون ووشو در خصوص درگیری در مسابقات دختران

به دنبال این اتفاقات، فدراسیون ووشو بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن به این شرح است:

بعدظهر امروز و در حاشیه رقابت‌های قهرمانی جوانان دختر کشور و انتخابی تیم ملی در این رده سنی، پدر یکی از ووشوکاران پس از اطلاع شکست فرزندش، با حضور غیر مجاز و غیر قانونی در سالن وارم آپ (محل گرم کردن ورزشکاران) به حریف و مربی فرزندش حمله‌ور شد، شروع به هتاکی و فحاشی کرد و نسبت به نتیجه رقابت فرزندش اعتراض داشت که این مسئله باعث ایجاد درگیری و تنش در سالن مربوطه شد.

شاهدان عینی شهادت داده‌اند هیچ ورزشکاری مرتکب تخلف نشده و فقط دختران ووشوکار در قبال این مهاجم از خودشان دفاع کردند.

پس از ایجاد این درگیری، بلافاصله مسئولان برگزاری، مسئولان حراست حاضر در محل برگزاری، کادر برگزاری و نیروی انتظامی مداخله کردند و به این اتفاق پایان دادند. البته شخص مهاجم بلافاصله از محل متواری و ماجرا با حضور ماموران انتظامی به مراجع ذیربط گزارش شد.

فدراسیون ووشو ضمن محکوم کردن حرکت و اقدام این فرد خاطی ضمن بررسی دقیق موضوع و دریافت گزارشات مربوطه با تشکیل کمیته انضباطی با خاطیان برخورد لازم را انجام خواهد داد و مراتب را از مجرای قضایی پیگیری می‌نماید.

درگیری شدید خواهران منصوریان با پدر یک ورزشکار در جریان مسابقات و واکنش ها + ویدیو

واکنش رئیس فدراسیون ووشو به کتک کاری پدر یک ورزشکار با خواهران منصوریان

امیر صدیقی رییس فدراسیون ووشو نیز در خصوص این درگیری و حواشی ایجاد شده در مسابقات انتخابی تیم ملی گفت: «این مسابقات یکی از رقابت‌های پر اهمیت رشته ووشو است که در رده جوانان، نوجوانان و گروه‌های سنی برگزار می‌شود و ما برای اینکه مسابقات شرایط بهتری داشته باشد هر رده را به صورت جداگانه برگزار می‌کنیم. متاسفانه روز گذشته پدر یکی از ورزشکاران که بیرون از سالن بوده و مسابقات هم بدون تماشاگر بود متوجه می‌شود فرزندش نتیجه را واگذار کرده بنابراین هتک حرمت می‌کند و وارد محدوده‌ای می‌شود که آقایان اجازه ورود ندارند و با عوامل حراست، برگزاری مسابقات و ورزشکاران درگیر می‌شود. در نهایت نیروهای بیشتر ورود می‌کنند و او متواری می‌شوند. فدراسیون ووشو در حال پیگیری این موضوع از طریق مراجع قضایی است و کمیته انضباطی هم تشکیل و با خاطیان برخورد خواهد شد.»

درگیری شدید خواهران منصوریان با پدر یک ورزشکار در جریان مسابقات و واکنش ها + ویدیو

صدیقی در پایان با اشاره به درگیری خواهران منصوریان با این فرد گفت: «این شخص کار خطایی انجام داده، وارد فضای ممنوعه شده و به بانوان هتک حرمت کرده؛ از طرفی خواهران منصوریان هم به عنوان مربی حضور داشتند و به عنوان بزرگ تر خواستند از کوچک ترها مراقبت کنند. در هرصورت خدا را شکر با ورود به موقع انتظامات کسی آسیب ندید و به طور قطع در حال پیگیری این مسئله هستیم.»

درگیری شدید خواهران منصوریان با پدر یک ورزشکار در جریان مسابقات و واکنش ها + ویدیو

واکنش حراست وزارت ورزش به حواشی مسابقات ووشو دختران

مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان با اشاره به درگیری ایجاد شده در حاشیه رقابت‌های ووشوی قهرمانی جوانان دختر کشور و انتخابی تیم ملی گفت: «با وجود این‌که فدراسیون درخواست داشت از نیروی همیار حراست کمتری استفاده‌ شود، در برگزاری مسابقه هیچ نوع اتفاق خارج از چارچوب‌ یا بی‌نظمی وجود نداشت.»

مجید شهیدی افزود: «غیر استاندارد بودن محل گرم کردن و تمرین ورزشکاران به مسئول برگزاری مسابقات اعلام شده بود اما متاسفانه به این موضوع توجه نکردند. در روز دوم مسابقات علاوه بر این‌ که تغییراتی در محل گرم‌ کردن ورزشکاران ایجاد خواهد شد، از ورود همراه به‌ هر عنوانی به محل برگزاری مسابقات جلوگیری می‌کنیم.»

او با تقبیح اتفاقات رخ داده در حاشیه این رقابت‌ها گفت: «مسئولان فدراسیون‌ها و هیات‌های استانی باید علاوه بر قهرمان‌پروری، اخلاق حرفه‌ای و منش پهلوانی را به ورزش بازگردانند.»

بیشتر بخوانید:

ادعای جنجالی الهه منصوریان: در کمتر از یک دقیقه هالک فتوشاپی را شکست می‌دهم

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۸ نظر

ورود

 • مسعود تیر ۲۵, ۱۴۰۱

  این خواهران منصوری نکنه فکرکردن راستی راستی بروسلیند؟!اینا بایدیکم ادب بشن چون زیادی بهشون بها دارندمیدن

  • علی تیر ۲۵, ۱۴۰۱

   ببخشیدا ولی لطفا حرف الکی نزنید همه دارن میگن مقصر اون مرد بوده الان کار اون اشتباهه یا اینا که از خودشون دفاع کردن؟ من نمی فهمم به جای اینکه طرف حق رو بگیرید چرا حرف دوزاری میزنید

 • مهدی تیر ۲۵, ۱۴۰۱

  این مسخره بازیا چیه آخه هر دفعه باید شاهد رفتارهای نابهنجاری باشیم در گوشه ای از این سرزمین

 • مهدی تیر ۲۵, ۱۴۰۱

  از بس که به این زنها رو دادن همه چی مسخره بازی شده

 • رهام تیر ۲۵, ۱۴۰۱

  حالا کاری با کتک کاری ندارم توی مسابقات ورزشی از این چیزها زیاده. ولی جالبه برام که یکسری خانمها میگن چون ما رو توی ورزشگاه برای دیدن بازی آقایون راه نمیدن پس مردها هم نباید برن ورزشگاه حتی ورزشکارهای مرد هم نباید مسابقه بدن تا حقمون رو بدن. تازه فدراسیون های بین المللی هم مدام ایران رو جریمه می کنند و تحت فشار قرار میدن که چرا زنان رو راه نمیدید توی استادیوم. ولی هیچ وقت هیچکس حرفی نزده و اعتراضی نکرده که توی ایران، مردان علاوه بر اینکه نمی تونند مسابقات بانوان رو توی ورزشگاه ببینند حتی از طریق تلویزیون هم نمی تونند اون رو دنبال کنند. کاری با زنان ایرانی ندارم که همیشه یک بام و دو هواشون زبانزد بوده فدراسیون های بین المللی که ادعای حمایت از برابری جنسیتی دارند هیچ شده تا به حال درمورد این موضوع حرفی بزنند؟

 • Man تیر ۲۵, ۱۴۰۱

  بهترین‌کاروکردن..دخترش‌باخته‌دیگه‌گردن‌کلف‌بازی‌نبایددربیاره..اینونبایدمیزاشتن‌بره‌..بایدحسابی‌کتکش‌میزدن‌تادیگه‌فازگردن‌کلفتی‌برنداره…این‌خوهران‌ازاساتیدبنام‌وافتخارآفرینان‌کشورهستندنباید‌دولت‌این‌امررانادیده‌بگیرد‌..

 • Man تیر ۲۵, ۱۴۰۱

  بهترین‌کاروکردن..دخترش‌باخته‌دیگه‌گردن‌کلف‌بازی‌نبایددربیاره..اینونبایدمیزاشتن‌بره‌..بایدحسابی‌کتکش‌میزدن‌تادیگه‌فازگردن‌کلفتی‌برنداره…این‌خوهران‌ازاساتیدبنام‌وافتخارآفرینان‌کشورهستندنباید‌دولت‌این‌امررانادیده‌بگیرد‌..

 • کاربر تیر ۲۵, ۱۴۰۱

  این خواهران منصوریان هر جا باشند حاشیه درست می کنند مطمئن باشید قبلش حرص مرد رو در آوردند و ما فقط درگیری رو میبینیم خلاصه که این سه خواهر تو همه زمینه ها حقه باز و خطرناکنند…

 • Jamshid تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  با اینکه ای اقا اشتباه کرده هیچ مخالفتی ندارم ولی اگه بخواهیم اخلاق مدارانه باشه خواهران منصوریان اصلا حق اینکه بخوان درگیر بشن وندارن اینها قهرمان های ملی ما هستن باید الگو باشن نه اینکه بجنگن باید اقای صدیقی تنبیه کنه هر دو طرف رو قرار نیست من رزمی کار بخوام هر جایی جنگ و جدل کنم هم پدر ورزشکار و هم خواهران منصوریان البته ورزشکار هیچ گناهی نداره و باید ب کارش ادامه بده

 • بهنام تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  سلام.خواهران منصوریان دست هرچی ….رو از پشت بستن واسه یه زن خیلی زشته همچین رفتاری یا تو هر زمینه ای خودشوو قاطی میکنن

 • بهنام تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  متاسفم واسه ورزشی که خواهران منصوریان شدن نمادش

 • امیر تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  این دیگه چ حیوونی بود .

 • علی تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  با سلام
  بعضی افرا ظرفیت معروف شدن را ندارند
  اگه نبود ماه اصل برخی ها هنوز در شهر زیبایی سمیران اسب اجاره می دادن

 • فتاح تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  اولاً که درگیری زن و مرد نمی شناسه ثانیا” توی درگیری که حلوا خیرات نمی‌کنند،یارو زده خب در مقابل هم خورده. تمام

 • طاها تیر ۲۷, ۱۴۰۱

  درسته اون مرد نباید همچین رفتاری میکرد
  ولی شما منصوریان ها انگار اومدید تویله میپرید بالا پایین تا اون مردو بزنید خب
  شما اسم زنو زیر سوال قرار دادید
  خیلی حرکتتون زشت بود
  بعدا میتونستید از اون مرد شکایت کنید خیلی راحت
  زحمتش از این کمتر بود
  درسته ووشو کارید ولی انقدر هم دیگ نباید اعتماد به نفس داشته باشید😹⛓️