واقعیت ماجرای تذکر صدا و سیما به سریال خاتون در مورد روسیه چه بود؟

واقعیت ماجرای تذکر صدا و سیما به سریال خاتون در مورد روسیه چه بود؟

در روزهای اخیر خبری مربوط به سریال خاتون دست به دست شد که در آن به موضوع تذکر صدا و سیما به پلتفرم نماوا پیرامون این سریال اشاره شده بود. اما گویا این اتفاق جدید نیست و بازنشر یک گفتگوی قدیمی درباره سریال خاتون به پخش دوباره آن منجر شده است.

محمدحسن شانه‌ ساز مدیرعامل نماوا که در آن زمان معتقد بود صداوسیما به تعطیلی پلتفرم‌های نمایش‌خانگی چشم دوخته در این رابطه گفته بود: «تنها در صنعت نمایش خانگی است که رگولاتور، خودش رقیب ماست. عملکرد ساترا شبیه به بازی فوتبالی شده که از مجموعه ۹۰ دقیقه بازی، ٨٠ دقیقه بازی در میانه زمین برگزار می‎‌شود و ۱۰ دقیقه پایانی بازی به این نقطه می‌رسد که حذفش کنید. ساترا هیچ خطوط قرمزی را شفاف اعلام نمی‌کند و گویی دنبال کاهش مخاطب ماست. مثلا در سریال «خاتون» به ما گفتند چرا گفتید روس‌ها از شمال وارد ایران شدند؟ باید می‌گفتید متفق‌ها. ما که نمی‌توانیم تاریخ را عوض کنیم؛ تاریخ را که نمی‌شود تحریف کرد.»

ماجرای تذکر صدا و سیما به سریال خاتون چه بود؟

در پی بازنشر این صحبت‌ها، روابط عمومی نماوا در بیانیه‌ای اینطور گفت:

«پیرو خبر منتشرشده با تیتر «تذکر عجیب صداوسیما به خاتون» روابط عمومی‌ نماوا توضیح زیر را ارائه‌ می‌کند:

«این گفتگو یک سال پیش انجام شده و در توضیح چالش‌های آن دوران با مدیریت وقت سازمان ساترا بوده است. لازم به ذکر است این سریال بدون حذف نام روسیه پخش شد و هم‌اکنون هم در پلتفرم نماوا در دسترس عموم است.»

ماجرای تذکر صدا و سیما به سریال خاتون چه بود؟

این اولین بار نیست که پیرامون نماوا و سریال خاتون حاشیه درست می‌شود. پیش از این در پخش این سریال وقفه ای طولانی اتفاق افتاده بود که باعث بالا گرفتن گمانه زنی ها پیرامون اقدام غیراخلاقی نماوا شده بود. در آن زمان نماوا که منبع اصلی درآمدش فروش حق عضویت به کاربران است متهم شد که می خواهد با روشی غیر اخلاقی مخاطبان را ناچار به خرید یک حق عضویت سه ماهه دیگر کند.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • ناشناس مرداد ۱۰, ۱۴۰۱

  یعنی چه متفقین ؟ انگلیسی ها از جنوب وارد کشور شدند شوروی هم از شمال یعنی واقعیت را هم نمیتوانیم بگوییم ؟؟ جنایات روسیه را به طور کامل از کتاب های درسی حذف کردند سیاست تطهیر روسیه تا کجا پیش خواهد رفت خدا داند

 • بهنام مرداد ۱۰, ۱۴۰۱

  اره خوووب راست میگفتن بنده خدا اواسط جنگ جهانی دوم. روس‌ها واسه تعطیلات اومده بودن شمال !!!الان ملت تعطیلی میشه مگه نمی‌رن!!؟؟ فقط اشکال کار این بود که بصورت اتفاقی و همزمان انگلیسی ها هم از سمت جنوب اومده بودن لابد آفتاب بگیرن فقط آمریکایی های مادر مرده اونم احتمالا چون ولایتشوت اونور دنیاست راهشونو گم کرده بودن !!!!حالا روس‌ها کل شمال ایران رو شمال حساب کرده بودن از خراسان تا کردستان ولو شده بودن و نه که زیاد اهل تعارف و تکلف نبودن بعد جنگ هم قصد بیرون رفتن نداشتن که. دیگه خوب با استان و پس گردنی انداختنشون بیرون وگرنه روسها و اینجور کارهاااا!!!؟؟ اصلا و ابدااااا!!! نشون به اون نشون که قرارداد ترکمان چای و گلستان . فقط اسمشو رو هم بگین بدونیم کدوم بد لقمه ییه که نسبت به آوردن اسم روسیه اینقدر آلرژی داره!!!!

 • احسان مرداد ۱۱, ۱۴۰۱

  خخخخ فهمیدم چرا دولت جنایات روسیه و پوتین رو محکوم نمیکنه

 • نیوشا خاتوون مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  می خواستم یک صحبت بحث طولانی بکنم که دیدم بقیه دوستان زحمتش رو کشیدن، فقط همینقدر که به قولی تا کی قراره دولت قربان صدقه روس‌وانگلیس( درآن زمان شوروی و بریتانیا) برود•••• خدا داند••