جزییات کشته شدن محیط بان کرمانشاهی توسط پدر مقتول با کلاشنیکف در مقابل دادگاه

جزییات کشته شدن محیط بان کرمانشاهی توسط پدر مقتول با کلاشنیکف در مقابل دادگاه

برومند نجفی محیط بان کرمانشاهی که حکم اعدام او به خاطر قتل یک نفر در سال ۱۳۹۹ در جریان درگیری با شکارچیان غیرمجاز صادر شده و در ادامه وارد مرحله اعاده دادرسی شده بود، در مقابل مجتمع قضایی کرمانشاه، توسط پدر مقتول مورد حمله مسلحانه قرار گرفته و در دم کشته شد. صبح امروز محیط‌ بان برومند نجفی که پیش از این با اتهام قتل یک شکارچی به اعدام محکوم شده بود، در جریان برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اعاده دادرسی پرونده، توسط پدر فرد مقتول (فلاحی) و در مقابل مجتمع قضائی کرمانشاه با ۱۲ تا ۱۵ تیر کشته شد.

برومند نجفی محیط بان کرمانشاهی توسط پدر مقتول تیرباران شد

سرهنگ جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور ضمن تأیید این خبر اظهار کرد: متأسفانه با وجود تلاش‌های زیادی که در یک سال گذشته برای شکسته شدن رأی اعدام محیط‌بان برومند نجفی انجام داده بودیم و با وجود اینکه پرونده به مرحله اعاده دادرسی رسیده بود و بسیار امیدوار بودیم که این رأی شکسته شود، اما صبح امروز پدر فرد مقتول، محیط‌بان نجفی را به قتل رساند.

برومند نجفی محیط بان کرمانشاهی توسط پدر مقتول تیرباران شد

محبت خانی در ادامه افزود:« به گواه شاهدان عینی، فلاحی امروز در مقابل مجتمع قضائی کرمانشاه، بلافاصله بعد از پایان جریان دادگاه اعاده دادرسی، با وجود اینکه ابتدا خودش در دادگاه حضور داشت، از مجتمع قضائی خارج می‌شود و به سرعت با یک اسلحه کلاشینکف به مقابله مجتمع بازمی‌گردد و محیط‌بان نجفی را به رگبار می‌بندد. فلاحی ۱۲ تا ۱۵ گلوله به طرف محیط‌بان نجفی شلیک کرده و این محیط‌بان نیز در دم جان باخته است. متأسفانه قاتل محیط‌بان نجفی فعلاً متواری است. تلاش‌های بسیار زیادی برای برومند انجام داده بودیم، اما با سهل انگاری، یک محیط بان جان خود را از دست داد».

برومند نجفی محیط بان کرمانشاهی توسط پدر مقتول تیرباران شد

برومند نجفی محیط بان کرمانشاهی بود که مرداد سال ۹۹ در جریان یک درگیری با شکارچیان ناچار به شلیک به خودروی چند شکارچی می‌شود که در این میان یکی از تیرها به یک شکارچی به نام فلاحی اصابت می‌کند و او جان خود را از دست می‌دهد. برومند نجفی پیشتر توسط شعبه سوم دادگاه کیفری یک کرمانشاه به اعدام محکوم شده و اعدام او در دی ماه گذشته به تایید دیوان عالی نیز رسیده بود.

رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان کرمانشاه در مورد حادثه چنین گفته بود: «این حادثه در تاریخ ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۹ رخ داد که در جریان مواجهه نیروهای اجرایی یگان حفاظت محیط زیست با سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید متاسفانه یک نفر از سرنشینان این خودرو به دلیل تیراندازی که صورت گرفته جان خود را از دست داد. این فرد جوانی ۲۳ ساله به نام “یوسف فلاحی داروندی” بوده است. سرنشینان این خودرو هم از اهالی روستای سنقرآباد بیستون بودند که متاسفانه به هشدارهای توقف از سوی محیط بانی توجه نکردند».

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • زهرا مرداد ۲۲, ۱۴۰۱

  مجمع قضایی نه مجمع غذایی??‍♀️

 • مرضیه مرداد ۲۲, ۱۴۰۱

  پدر و پسر هر دو شکارچی آن.یکی ماهر در گرفتن جان موجودات یکی در جان انسان

 • حمیدی مرداد ۲۲, ۱۴۰۱

  جالبه ! چرا محیط بانان عزیز از سلاح بیهوش کننده برای به دام انداختن شکارچیان استفاده نمی کنند ؟ و سلاح واقعی و شکاری استفاده میکنن

  • جواد مرداد ۲۳, ۱۴۰۱

   شکارچی که با تیکرمون شکار نمیکنه
   اولین گلوله که خارج بشه جنگ شروع میشه
   فکر کردی یه گلوله بی حس کننده چقدر طول میکشه تا اثر کنه؟ قبلش با شاتگان تیکه پاره شده