۱۰ مورد از غم انگیزترین انیمه های عاشقانه؛ از A Silent Voice تا Your Lie In April

۱۰ مورد از غم انگیزترین انیمه های عاشقانه؛ از A Silent Voice تا Your Lie In April

اخیراً تریلری از انیمه بسیار مورد انتظار More Than a Married Couple, But Not Lovers در یوتیوب منتشر شد، انیمه ای که بر اساس مانگایی نوشته یوکی کانامارو ساخته شده است. این انیمه داستان دو شخصیت اصلی جیرو و آکاری را روایت می کند که نقش یک زوج خوشحال در یک دبیرستان را بازی می کنند در حالی که در واقعیت به شدت از هم بیزارند. در حالی که برخی از انیمه های عاشقانه حال و هوایی بسیار کمدی دارند، انیمه هایی مانند همین انیمه که به آن اشاره کردیم، بسیاری از اینمه های دیگر هستند که در ذات خود تراژیک هستند. این سریال ها و فیلم های انیمه به شدت غم انگیز حتی بعد از چند بار تماشا نیز اشک بینندگانشان را جاری خواهند کرد و سردردهایی احساسی را باعث می شوند که به ندرت در انیمه های عاشقانه شاد دیده می شود. بدین بهانه قصد داریم شما را با ۱۰ انیمه عاشقانه بسیار غم انگیزی آشنا خواهیم کرد که طرفداران انیمه ها را به گریه خواهند انداخت.

َ10 انیمه عاشقانه غم انگیزی که اشکتان را در می آورند

۱۰- ۵ Centimeters Per Second

فیلم انیمه ای ساخته ماکوتو شینکای، انیمه ۵ Centimeters Per Second به سه اپیزود متفاوت تقسیم می شود که هر کدام دوره ای مختلف از زندگی و روابط شخصیت تاکاکی تونو با زنان را روایت می کند، به ویژه رابطه اش با دوست دوران کودکی و عشق اولش آکاری شینوهارا را. عنوان فیلم به سرعت فرو ریختن شکوفه های گیلاس اشاره دارد. شینکای از این سرعت برای نشان دادن سرعت آرام جدایی بین انسان ها بعد از اینکه مدتی با هم بوده اند استفاده می کند که به شکلی تکان دهنده از طریق داستان تونو روایت می شود. این انیمه یکی از جذاب ترین، رمانتیک ترین و همزمان، غم انگیزترین انیمه هایی است که تاکنون ساخته شده است.

َ10 انیمه عاشقانه غم انگیزی که اشکتان را در می آورند

۹- A Silent Voice

A Silent Voice یکی از بهترین انیمه های بدون دنباله دهه ۲۰۱۰ است که بر اساس مانگایی به همین نام نوشته یوشیتوکی اویما ساخته شده است. این انیمه داستان یک دانش آموز زورگو در مدرسه را بازگو می کند که قصد دارد از یکی از همکلاسی ها ناشنوای گذشته اش که قبلاً توسط او مورد اذیت و آزار قرار گرفته عذرخواهی کرده و رابطه اش را با وی بهبود بخشید و تلاش های کنونی او برای طلب بخشش و آزارهای گذشته او به شکل همزمان روایت می شوند. انیمه A Silent Voice نه تنها از طریق تصویرسازی بی نقص روایت شویا (آزارگر زورگو) و شوکو (دانش آموز ناشنوا) احساسی غم انگیز را به مخاطب منتقل می کند بلکه تم های ناتوانی، سلامت روانی و زورگویی در مدارس را به شکلی موثر به تصویر می کشد. این فیلم همچنین علیرغم تمام محتوای اشک درآورش، هوایی از امید را در داستان خود می دمد که باعث می شود تماشای این سریال بیش از پیش احساسی باشد.

َ10 انیمه عاشقانه غم انگیزی که اشکتان را در می آورند

۸- Orange

داستان ناهو تاکامیا، شخصیت اصلی انیمه Orange، زمانی آغاز می شود که نامه ای را دریافت می کند که ظاهراً از خودِ آینده اش برای او ارسال شده است. اگر چه او در ابتدا عمق نامه را درک نمی کند اما در ادامه در می یابد که این نامه در تلاش برای تصحیح اشتباهات گذشته فرستاده شده است، از جمله اشتباهاتی که با زندگی یک دانش آموز انتقالی جدید در ارتباط است. چیزی که در ابتدا از یک داستان رازآلود مرتبط با منبع ارسال این نامه مرموز آغاز می شود، به سرعت به موضوع مرگ و زندگی و غم تبدیل می شود. انیمه Orange با هزینه تلاش برای تصحیح گذشته تراژیک و دشواری هایی که برای تاکامیا پیش می آید سروکار دارد، کسی که باید در نهایت بین آینده خانواده اش و عشق کنونی اش یکی را انتخاب کند.

َ10 انیمه عاشقانه غم انگیزی که اشکتان را در می آورند

۷- Golden Time

داستان Golden Time در شرایطی روایت می شود که شخصیت بانری تادا بعد از یک تصادف تراژیک دچار فراموشی شده است، در حالی که وی پس از اینکه گذشته اش را از دست داده، تلاش دارد از نو شروع کند. اما این کار ساده نیست زیرا او گذشته ای بسیار ویران و پرآشوب از خود به جای گذاشته است، از جمله در زمینه روابط عاشقانه. دلشکستگی برای تمام شخصیت های اصلی انیمه Golden Time قابل توجه است، از اینکه تادا زندگی گذشته اش را از دست داده تا آشنایان و دوستان گذشته اش که دیگر او را آن انسان دوست داشتنی گذشته نمی بینند. این انیمه، شخصیت اصلی را با معضل تلاش برای آشنایی و کنار آمدن با شخصی جدید و همزمان رسیدن به رستگاری بعد از تمام اتفاقات گذشته مواجه می کند، گذشته ای که فراموش کرده اما عواقب آن همچنان پابرجاست.

َ10 انیمه عاشقانه غم انگیزی که اشکتان را در می آورند

۶- Rumbling Hearts

انیمه Rumbling Hearts انیمه ای بر اساس رمانی بصری به همین نام است که روابط غم انگیز تاکایوکی را روایت می کند، پسری که خود را بعد از بیرون آمدن نامزدش، هاروکا، از کما پس از سه سال، در یک مثلث عشقی گرفتار می بیند، دختری که اکنون دچار فراموشی نیز شده است. غم انگیزی واقعی انیمه Rumbling Hearts از این واقعیت می آید که هیچ پایان خوشی برای شخصیت های اصلی داستان وجود ندارد. در دورانی که هاروکا در کام به سر می برد، تاکایوکی با دوست او میتسوکی وارد رابطه می شود که اکنون بین دست برداشتن از تاکایوکی به سود دوستش و مبارزه برای نگه داشتن مردی که دوست دارد مردد مانده است. این رایط باعث می شود هر سه این شخصیت ها دچار دلشکستگی و تروما شوند، حتی بدون اینکه به عاقبت ماجرا نگاه داشته باشیم.

َ10 انیمه عاشقانه غم انگیزی که اشکتان را در می آورند

۵- I Want To Eat Your Pancreas

علیرغم عنوان عجیب و غریبش، انیمه I Want To Eat Your Pancreas از هر لحاظ یک انیمه تراژیک و تکان دهنده است. داستان این انیمه داستان هاروکی شیگا و ساکورا یامائوچی را روایت می کند، همکلاسی هایی که یک رابطه بسیار عمیق را شکل می دهند، پس از آنکه شیگا در می یابد یامائوچی به یک بیماری مرگبار مبتلاست که پانکراسش را درگیر کرده است. این فیلم انیمه ساخته شده در سال ۲۰۱۸ به معنای واقعی کلمه یک تراژدی است، داستانی که از همان ابتدا پایان آن مشخص است که باعث می شود هر لحظه شادی از داستان را گردی از غم و اندوه در بر بگیرد. پیشرفت رابطه عمیق و دوستی واقعی بین شیگا و یامائوچی در طول داستان بیش از پیش شرایط را برای مخاطب دشوار می کند در شرایطی که آن ها نیز مانند شخصیت های داستان، از عاقب بیماری لاعلاج شخصیت یامائوچی و مرگ او مطلع حتمی او اطلاع دارند.

َ10 انیمه عاشقانه غم انگیزی که اشکتان را در می آورند

۴- Anohana: The Flower We Saw That Day

در این انیمه سریالی که تنها ۱۱ اپیزود دارد، Anohana: The Flower We Saw That Day مخاطبان خود را در تمامی اپیزودهایش به گریه می اندازد. این انیمه سریالی داستان گروهی از دوستان نوجوان را روایت می کند که همچنان تلاش دارند با مرگ یکی از دوستانشان به نام منما که سال ها قبل رخ داده و گروه بسیار نزدیک آن ها در اثر مرگ وی از هم پاشیده، کنار بیایند. هدف اصلی شخصیت های سریال این است که به روح منما کمک کنند آرزویش را برآورده کند تا بتواند به راحتی به دنیای پس از مرگ برود. همه چیز به شخصیت جینتا مرتبط است که عاشق منما بوده و بیشترین ضربه را از مرگ منما خورده و تحصیل را رها کرده است. از طریق کمک به روحی منما، جینتا تلاش دارد با عشق عمیقش به منما کنار بیاید که شرایطی ویرانگر و غم انگیز را برای مخاطبی که نظاره گر داستان است فراهم می کند.

َ10 انیمه عاشقانه غم انگیزی که اشکتان را در می آورند

۳- Clannad

این اقتباس انیمه ای دو قسمتی از رمانی بصری به همین نام به شکل یک درام مدرسه ای متوسط آغاز می شود، مملو از دوستی ها و معضلاتی که با روابط مدرسه ای در میان نوجوانان شایع است. فصل دوم انیمه Clannad با نام Clannad: After Story جایی است که شرایط بسیار پیچیده و دشوار شده و به یکی از افسرده کننده ترین انیمه های تمام دوران تبدیل می شود. دومین فصل این انیمه داستان شخصیت های تومویا و ناگیسا را روایت می کند، وقتی دیگر بالغ شده، ازدواج کرده و زندگی های مجزای خودشان را دارند. مشکلات و بیماری های مداوم ناگیسا که از زمان آشنایی با تومویا در دبیرستان آغاز شده و تراژدی هایی که در بزرگسالی رخ می دهد، تمرکز اصلی داستان را به خود اختصاص می دهند که باعث می شود بینندگان این انیمه کار دشواری در کنترل اشک هایشان داشته باشند.

َ10 انیمه عاشقانه غم انگیزی که اشکتان را در می آورند

۲- Plastic Memories

در Plastic Memories چیزی که در ابتدا به یک انیمه علمی تخیلی مملو از سکانس های اکشن شبیه است، به سرعت به یک داستان عاشقانه تراژیک تبدیل می شود. این انیمه داستان تسوکاسا میزوگاکی را روایت می کند که در یک کمپانی فعال در حوزه هوش مصنوعی با یک ربات هوشمند به نام ایزلا کار می کند و رفته رفته عاشق این ربات می شود. این داستان بسیار غم انگیز از همان ابتدا از یک عشق نافرجام خبر می دهد، عاقبتی تراژیک که هیچ راه فراری از آن وجود ندارد. ربات های هوشمند داستان تنها کمی بیش از ۹ سال عمر می کنند و پس از آن از بین می روند و در غیر این صورت حافظه شان را از دست داده و به شدت خشن می شوند.

َ10 انیمه عاشقانه غم انگیزی که اشکتان را در می آورند

۱- Your Lie In April

انیمه Your Lie In April داستان یک نابغه پیانو به نام کوزی آریما را روایت کرده و فائق آمدن امیدوار کننده بر اذیت و ازارهای گذشته را با از دست دادن تراژیک عشق کنونی اش ترکیب کرده و یک شاهکار بسیار ویرانگر را شکل می دهد. بعد از این که مادر آزارگر کوزی می میرد، دیگر نمی تواند صدای پیانوش را بشنود تا اینکه با کائوری میازونو آشنا می شود. رابطه بین کوزی و کائوری در انیمه Your Lie In April بسیار زیباست و کائوری به کوزی کمک می کند که بفهمد زندگی و موسیقی می توانند لذت بخش و رهایی بخش باشند، علیرغم اینکه مادر او در سال های گذشته توانسته تفکری متفاوت را در ذهن پسرش ایجاد کند. شکوفا شدن این عشق زیبا اما با پایانی تراژیک خاتمه می یابد و بدون شک مخاطب را در اندوه فرو برده و به گریه خواهد انداخت.

بیشتر بخوانید:

۱۰ مورد از بهترین و محبوب ترین انیمه های ترسناک ؛ از Mononoke تا Dorohedoro

۱۰ سریال انیمه ترسناک برتر تاریخ تلویزیون: از Parastye تا Attack On Titan

۷ سریال انیمه دیدنی برای کسانی که چیزی در مورد این ژانر نمی دانند

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۹ نظر

ورود

 • amir_kook شهریور ۶, ۱۴۰۱

  انیمه لاورای عزیز ما را در فضای مجازی دنبال کنید @amir_kook7

 • علی شهریور ۷, ۱۴۰۱

  ممنون بابت این انیمه ها ولی ب نظرم یکی از جذابترین و در عین حال تراژدی تمرین انیمه ها رو جا انداختی. ک رتبه ی بالایی هم تو این سبک داره البته بیشتر اکشن فانتزیه عاشقانه هست ولی پایان واقعا تلخی برای همه کارکترها داره اسمش Akame ga kill

  • K شهریور ۸, ۱۴۰۱

   Akame ga kill پایان تلخی داشت ولی عاشقانه نبود و بیشتر سبک کمدی تلخ بود

 • هیتلر شهریور ۷, ۱۴۰۱

  من انبمه دارلینگ دیدم یه حس عجیبی گرفتم ولی هیچ انیمه ای اون حس نداد=)

 • طاها شهریور ۷, ۱۴۰۱

  در انیمه شماره ۹ اون دختر ناشنوا نیست لال هستش

  • M شهریور ۸, ۱۴۰۱

   جفتشه، هم لاله هم ناشنوا که تو انیمش سمعک میزاشت

 • HM_Royal شهریور ۸, ۱۴۰۱

  فضای Clannad از همه سنگینتر بود فرض کن آخرش اینجوری میشد؛ عشقت جلوی چشمات پر پر بشه دخترت هم به همون سرنوشت دچار بشه! ? چند تا از قسمتهای Violet Evergarden هم خیلی غمگین بود.

 • HM_Royal شهریور ۸, ۱۴۰۱

  انیمۀ Tokyo Magnitude 8.0 هم درام خیلی غمگین داشت و حسی که به آدم میداد واقعی بود با اینکه ژانرش عاشقانه نبود

  • V.G.B شهریور ۸, ۱۴۰۱

   Darling in the fraxx
   این باید شماره یک می‌بود