بهترین کشور برای مهاجرت معلولین کجاست؟

بهترین کشور برای مهاجرت معلولین کجاست؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تلاش برای رسیدن به موقعیت‌های بالاتر و زندگی راحت، در ذات انسان نهفته است. فرقی ندارد شخص ناتوانی جسمی داشته باشد یا نه. متاسفانه در کشور ما، به‌دلیل فراهم نبودن زیر‌ساخت‌های رفاهی، امکان زندگی و فعالیت افراد نا‌توان وجود ندارد. ولی برخی از کشور‌های توسعه‌یافته در دنیا، شرایطی را برای این افراد فراهم کرده‌اند تا امکان تجربه زندگی عادی، مانند سایر افراد را داشته باشند. ما در این مقاله به معرفی بهترین کشور برای مهاجرت معلولین می‌پردازیم تا بتوانید با بررسی شرایط خود، بهترین مسیر را برای تجربه زندگی آسان پیدا کنید. اگر شما نیز به‌عنوانی ک فرد توانخواه قصد مهاجرت دارید، مطالعه این مقاله را قبل از هر تصمیمی فراموش نکنید.

مهاجرت به آلمان از طریق معلولیت؛ امکانات رفاهی مطلوب برای دانشجویان و دانش‌آموزان توانخواه

استعداد و توانایی در بسیاری از حوزه‌ها، ارتباطی با وضعیت جسمی ندارد. به همین دلیل، دولت‌مردان در کشور‌های اروپایی، فرصت‌های برابری را برای استفاده صد‌‌در‌صدی از توانایی افراد معلول و غیر‌معلول به‌صورت برابر، فراهم کرده‌اند. کشور آلمان به عنوان یک کشور پیشرفته و مهاجر‌پذیر در سال‌های اخیر، نسبت به ایجاد فرصت کار، تحصیل و حتی راه‌اندازی کسب‌و‌کار را برای معلولین فراهم کرده است. شرایط دریافت ویزای آلمان مانند ویزا کانادا برای معلولین، هیچ تفاوتی با سایر افراد ندارد. بسیاری از دانشگاه‌های آلمان، امکاناتی را برای دانشجویان توان‌خواه در‌نظر گرفته‌اند. خدمات پزشکی و بورسیه‌های تحصیلی از این دست خدمات محسوب می‌شوند. با توجه به موارد گفته شده، آلمان به یکی از بهترین کشور برای مهاجرت معلولین تبدیل شده است.

ویزای کانادا برای معلولین

مهاجرت معلولین به فنلاند؛ کشوری پیرو معاهده حقوق معلولین

فنلاند، یکی از کشور‌های پیرو معاهده حقوق معلولین در سازمان ملل است. هیچ شخصی با وجود ناتوانی جسمی از داشتن شرایط یکسان زندگی با افراد بدون معلولیت، محروم نخواهد شد. انجمن‌های متعددی که در فنلاند برای معلولین شنوایی، حرکتی، بینایی و ذهنی وجود دارد، شرایط مطلوبی را برای رفاه این افراد فراهم می‌کنند. شهردار شهر محل زندگی افراد معلول مهاجر، موظف‌اند تا شرایط زندگی، خانه و حمل‌و نقل این افراد را با پرداخت هزینه یا فراهم کردن وسایل مورد‌نیاز آن‌ها، تسهیل ببخشند. همچنین، شرایط ایده‌آل اقتصادی، فنلاند را به یکی از بهترین کشور برای مهاجرت معلولین تبدیل کرده است.

ولی باید توجه داشته باشید که مهاجرت افراد معلول به‌تنهایی به کشور فنلاند آسان نیست. دریافت ویزای فنلاند از طریق کار، فقط به افراد ماهر و متخصص اعطا می‌شود که از مهارت زبانی بالایی نیز برخوردار باشند. برخلاف اخذ ویزای کاری کانادا، شرایط پیدا‌کردن شغل در فنلاند برای افراد مهاجر دشوار‌تر است. به‌همین دلیل، باید قبل از هر اقدامی با یک وکیل مهاجرتی با‌تجربه مشورت کنید.

مهاجرت معلولین به ترکیه؛ وضعیت معلولین در ترکیه چگونه است؟

شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد، به کشور ترکیه برای مهاجرت فکر کرده باشید. ولی بهتر است بدانید که این کشور در لیست بهترین کشور برای مهاجرت معلولین قرار ندارد. زیر‌ساخت‌های ضعیف آموزشی در ترکیه و شرایط دشوار زندگی افراد توان‌خواه باعث شده است که بیش از ۸ میلیون افراد معلول در ترکیه، شرایطی مشابه با ایران داشته باشند. فراهم نبودن زیر‌ساخت‌های آموزشی برای ورود افراد توانخواه به بازار کار و شرایط دشوار رفت‌وآمد در سطح شهر، باعث شده است تا بخش عظیمی از این جمعیت، از فعالیت‌های عادی و روزانه دور بمانند.

با وجود شرایط آسان مهاجرت به ترکیه و هزینه‌های پایین آن، بهتر است نسبت به واقعیت زندگی افراد معلول در این کشور آگاه باشید تا هزینه و وقتی که برای رسیدن به شرایط مطلوب صرف کرده‌اید، از بین نرود.

کانادا؛ بهترین کشور برای رفاه زندگی افراد توانخواه

کانادا نیز جزو یکی از بهترین کشور برای مهاجرت معلولین محسوب می‌شود. این کشور با فراهم آوردن تسهیلات متعدد برای افراد معلول و خانواده آن‌ها، سعی در آسان نمودن شرایط زندگی برای این افراد دارد. برای مثال، کبک یکی از بزرگ‌ترین شهر‌های کانادا است که با فراهم آوردن اتوبوس و تاکسی‌های ویژه معلولین و سطح شیبدار در سراسر شهر، تردد را برای افرادی که ناتوانی حرکتی دارند، بسیار آسان کرده‌اند. این امکانات در سال‌های اخیر در کشور کانادا بیشتر شده است و افراد با ناتوانی ذهنی، شنوایی، بینایی و حرکتی می‌توانند مانند مردم عادی، در مدرسه و محل کار حضور داشته باشند.

مدت زمان دریافت ویزا و نحوه اقدام انواع ویزا کانادا برای افراد معلول مشابه به سایر افراد است. البته مدارک مورد‌نیاز و هزینه ویزای توریستی کانادا  یا ویزای کاری افراد معلول با سایر افراد فرق دارد. برای اطمینان از شرایط و مدارک، با دفتر مهاجرتی معتبر و قانونی مشورت کنید.

حقوق شهروندی معلولین در کشور‌های توسعه‌یافته جهان

متاسفانه، در حال‌حاضر، بسیاری از کشور‌های دنیا، شرایط لازم را برای زندگی عادی افراد توانخواه را ندارند. از‌این‌رو، معلولین مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند یا امکان استفاده از استعداد و توانایی‌های آن‌ها وجود ندارد. در کشور‌های توسعه‌یافته مانند کانادا، آلمان، آمریکا و انگلیس، شرایط زندگی معلولین در سطح رفاه بسیار بالاتری نسبت به سایر کشور‌ها قرار گرفته است. برای مثال، حمل‌و‌نقل با خودرو‌های مخصوص، وجود سطوح شیب‌دار استاندارد در همه اماکن، سرویس‌های بهداشتی مخصوص معلولین حرکتی و بینایی در مکان‌های عمومی و سایر خدمات ویژه، در این کشور‌های صنعتی، باعث شده تا افراد با نا‌توانی‌های مختلف، امکان حضور در جامعه را داشته باشند.

ویزای کانادا برای معلولین

حرفه‌ای‌ترین وکیل مهاجرت معلولین؛ ثبت درخواست مشاوره در ایران کانادا

در این مقاله به معرفی بهترین کشور برای مهاجرت معلولین پرداختیم. کشور‌های توسعه‌یافته مانند کانادا، شرایط بسیار مطلوبی را برای زندگی روز‌مره توانخواه‌ها فراهم کرده‌اند. بهترین راه برای انتخاب بهترین کشور، مشاوره با یک وکیل مهاجرتی حرفه‌ای است تا صفر تا صد کار‌های خود را با خیالی آسوده بتوانید به او بسپارید. دفتر ایران کانادا، با مجوز قانونی برای انجام کار‌های مهاجرتی، خدماتی مانند دریافت نوبت سفارت، ترجمه رسمی مدارک و پیکاپ ویزا ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت irancanada.cc، اطلاعات مناسبی درخصوص مهاجرت به انگلیس و کانادا به‌دست آورید. همچنین، با تلفن ۰۲۱۲۶۲۱۱۱۲۰ تماس بگیرید تا کارشناسان ایران کانادا با مشاوره رایگان، شما را برای رسیدن به نتیجه دلخواه، راهنمایی کنند.

یک نظر

ورود

  • فقط پول شهریور ۷, ۱۴۰۱

    جالبه نمیدونستم این کشورای غربی معلول هم میگیرن. مگه خرن؟
    باید پول داشته باشی تا خرج خودتو بدی.