بهترین ماشین ها برای مسافرت

بهترین ماشین ها برای مسافرت

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

مهم‌ترین فاکتوری که به صورت مستقیم روی کیفیت سفر شما اثرگذار است؛ وسیله‌ای است که به کمک آن مسیر مبدا تا مقصد را طی می‌کنید. میزان ایمنی و راحتی این وسیله نقلیه، ارتباط تنگاتنگی با تجربه شما از سفر دارد. بنابراین، هر چقدر خودروی بهتر و باکیفیت‌تری را برای سفر رفتن انتخاب کنید؛ قاعدتا می‌توانید سفر لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که با وجود دسترسی محدود به خودروی شخصی، این حق انتخابی که ما از آن صحبت می‌کنیم چیست؟ همانطور که می‌دانید؛ شما به غیر از خودروی شخصی خود، می‌توانید از خدمات موسسات کرایه اتومبیل نیز برای تهیه ماشین اجاره‌ای استفاده کرده و خودروی مورد نظر خود از بین گزینه‌های زیر را با پرداخت هزینه‌ای معقول، به صورت روزانه یا هفتگی رنت کنید. پس اگر کیفیت سفر برای شما اهمیت دارد و قصد اجاره کردن خودرو دارید؛ با این مقاله که در مورد بهترین ماشین ها برای مسافرت است همراه شوید.

بهترین ماشین ها برای مسافرت

ویژگی های خودروهای مناسب سفر

یک خودروی مناسب برای سفر، علاوه بر ویژگی‌های اصلی که در ادامه به تفصیل در مورد آنها صحبت می‌کنید؛ باید آپشن‌های متعددی داشته باشد که اصلی‌ترین آنها عبارتند از:

سیستم کنترل کروز تطبیقی: با دسترسی به این آپشن می‌توانید سرعت خودرو را تنظیم کنید و هر زمان مانعی سر راه‌تان بود؛ به طور خودکار سرعت را کاهش دهید.

سیستم خروج از خط و نقطه کور راننده: با وجود این آپشن در خودرو، هر زمان که از خط وسط یا کنار جاده خارج شوید؛ سیستم هوشمند ماشین شروع به بوق زدن می‌کند. این ویژگی، ایمنی سفر جاده‌ای را چند برابر خواهد کرد.

سیستم ناوبری: در طول سفر دسترسی به سیستم GPS به‌روز و دقیق به شما کمک می‌کند که مسیرهای ناشناخته را بدون گم شدن طی کنید.

علاوه بر این موارد، از فاکتورهای زیر به عنوان اصلی‌ترین ویژگی‌های خودروهای مناسب سفر یاد می‌شود.

کیفیت بالا

کیفیت بدنه و کیفیت تجهیزات و آپشن‌های به کار رفته در تولید خودرو، علاوه بر ایمنی، روی تجربه شما از سفرهای طولانی تاثیر مستقیمی دارد. بدنه با کیفیت از جان شما هنگام تصادفات رانندگی محافظت می‌کند و آپشن‌ها و تجهیزات استاندارد، راحتی در سفر را به همراه دارد.

مصرف کم

اگر قصد ارزان تمام شدن سفر را دارید؛ باید خودرویی را پیدا کنید که علاوه بر جادار بودن و کیفیت بالا، مصرف سوخت خوبی نیز داشته باشد. از آنجایی که بخش اعظمی از هزینه سفرهای جاده‌ای، مختص تهیه سوخت است؛ هر چقدر روی این فاکتور بیشتر تاکید داشته باشید در مجموع می‌توانید هزینه سفر خود را بیشتر تقلیل دهید.

راحتی سرنشین ها

معمولا سفرهای جاده‌ای طولانی هستند و این موضوع می‌تواند باعث خستگی بیش از حد سرنشینان شود. به همین خاطر، در لیست ویژگی‌های بهترین ماشین‌ها برای مسافرت، داشتن آپشن‌هایی که مستقیما روی راحتی سرنشینان تاثیرگذار است؛ جایگاه ویژه‌ای دارد. خودروهایی که صندلی‌های قابل تنظیم دارند و سرنشین می‌تواند حالت آن را متناسب با فرم بدن خود تنظیم کند؛ بهترین گزینه برای سفرهای جاده‌ای طولانی محسوب می‌شوند.

سیستم گرمایش و سرمایش

خودرو در طول سفر حکم محل زندگی شما را دارد. برای درک این موضوع فقط کافیست به پاسخ این سوال فکر کنید که برای طی کردن مسیری مانند تهران تا مشهد، چند ساعت از وقت خود را در ماشین می‌گذرانید؟ با پاسخ به این سوال متوجه خواهید شد که کیفیت هوا و دمای درون کابین خودرو، چقدر اهمیت دارد و چطور مستقیما روی کیفیت سفر شما اثر می‌گذارد. بنابراین، هنگام انتخاب خودروی اجاره‌ای برای سفر، حتما کیفیت سیستم گرمایشی و سرمایشی آن را چک کنید؛ به خصوص اگر سفرتان مصادف با ماه‌های خیلی گرم یا خیلی سرد سال است.

فضای زیاد صندوق عقب

هر چقدر مدت سفر شما طولانی‌تر باشد؛ طبیعتا حجم باری که با خود حمل می‌کنید بیشتر است. علاوه بر این، تعداد سرنشینان نیز روی میزان چمدان‌ها و وزن و حجم کلی بارتان اثرگذار است. با این وجود، قبل از انتخاب حتما به این موضوع فکر کنید که علاوه بر مسیر رفت، در مسیر برگشت قرار است چه مقدار بار همراه خود داشته باشید. بهتر است ظرفیت صندوق خودرو را با تعداد سرنشینان و نوع سفری که قصد تجربه آن را دارید بسنجید. به عنوان مثال، اگر نمی‌خواهید در شهرهایی که در طول مسیر هستند اقامتگاه اجاره کنید؛ باید همراه خود چادر مسافرتی ببرید. با این وجود، مقدار زیادی از فضای صندوق عقب را باید برای چادر در نظر بگیرید.

بهترین ماشین ها برای مسافرت

مسافرت با خودرو اجاره ای یا ماشین شخصی

در پاسخ به این سوال باید شما را به ویژگی‌های شاخصی که در بالا در مورد اهمیت وجود آنها در خودروهای مناسب برای سفر صحبت کردیم ارجاع دهیم. خودروهای باکیفیت، قطعا به دلیل دارای بودن این ویژگی‌های فنی و ظاهری عالی، وسیله نقلیه مناسب‌تری برای سفر هستند و از آنجایی که خرید گزینه‌ای مجهز به همه این امکانات و ویژگی‌ها، برای همه امکان‌پذیر نیست؛ اجاره کردن پیشنهاد معقول‌تری به نظر می‌رسد. با این کار دیگری نیازی نیست که برای دسترسی به یک خودرو لوکس و جدید، بخش زیادی از سرمایه خود را راکد نگه دارید. چرا که هر زمان نیاز به چنین ماشینی داشته باشید؛ با پرداخت هزینه‌ای محدود می‌توانید آن را به صورت موقت اجاره کنید.

چرا باید از ماشین اجاره ای استفاده کنیم؟

خودروی اجاره‌ای هم از نظر ایمنی و هم از نظر هزینه‌ها، گزینه‌ای بهتر و به‌صرفه‌تر از خودروی شخصی برای سفر است. از آنجایی که امکان خرید خودروهای باکیفیت و مناسب برای سفر، برای همه وجود ندارد؛ یکی از بهترین گزینه‌ها برای تجربه یک سفر ایمن، راحت و کم هزینه، اجاره کردن این مدل از ماشین‌هاست. به این ترتیب؛ شما فقط بابت کرایه خودرو و سوخت مصرفی آن مجبور به پرداخت هزینه هستید و هزینه نگهداری سالانه آن به عهده شرکت است. از طرفی، از آنجا که اکثر خودروها روز دنیا مجهز به تجهیزات مدرن و بدنه باکیفیت و استانداردی هستند؛ با این کار می‌توانید سفر ایمن‌تری را نیز داشته باشید.

اجاره خودرو برای مسافرت؛ کدام مدل و برند مناسب است!

چند مدل خودروی بسیار خوب در بازار وجود دارد که برای مسافرت عالی هستند. اصلی‌ترین پیشنهادات ما که تمام ویژگی‌های مناسب برای سفر را دارند عبارتند از:

کیا اسپورتیج

روی کیا اسپورتیج مدل‌های ۲۰۱۷ به بعد، یک موتور ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر GDI نصب است که توان تولید ۱۸۱ اسب بخار قدرت را دارد. علاوه بر این، مصرف سوخت ترکیبی اسپورتیج نزدیک به ۸.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می‌باشد. مهم‌ترین ویژگی این خودو، شتاب خوب و آپشن‌های کمکی راننده مانند سیستم کروز کنترل هوشمند آن است. تمام این موارد باعث شده که این اتومبیل، جزء لیست بهترین ماشین ها برای مسافرت قرار بگیرد.

هیوندا توسان

توسان یکی از معدود شاسی بلندهایی است که علی‌رغم فضای زیاد، مصرف سوخت کمی دارد. این خودرو در مقایسه با کیا اسپورتیج، کمتر سوخت استفاده می‌کند و مصرف ترکیبی آن ۸.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. البته گنجایش موتور ۴ سیلندری که روی این مدل هیوندا نصب می‌شود نیز ۴۰۰ سی‌سی کمتر از اسپورتیج می‌باشد و به مراتب از قدرت کمتری نیز برخوردار است. یکی از نقاط ضعف این خودرو، نداشتن سیستم کروز کنترل هوشمند است.

لکسوس Nx

این سری از لکسوس، علی‌رغم حجم کم موتور و مصرف بسیار اقتصادی سوخت، جزء قدرتمند‌ترین و بهترین ماشین ها برای مسافرت است. موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ این اتومبیل، بیش از ۲۳۰ اسب بخار قدرت دارد و هر در ۱۰۰ کیلومتر فقط ۷.۹ لیتر بنزین مصرف می‌کند. نکته بسیار جالبی که در مورد لکسوس Nx وجود دارد این است که شتاب این ماشین، نسبت به ابعاد بدنه و گنجایش فضای داخل کابین و صندوق عقب، بسیار فوق‌العاده است. موتور قدرتمند این مدل لکسوس می‌تواند در عرض ۷.۲ ثانیه سرعت را به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

مازراتی کواتروپورته

در لیست بهترین ماشین ها برای مسافرت، یکی از پرقدرت‌ترین خودروها، همین مازراتی کواتروپورته است. موتور ۳.۸ لیتری ۸ سیلندر تویین توربوشارژ نصب شده بر روی این اتومبیل می‌تواند بالغ بر ۵۲۰ اسب بخار قدرت تولید کند که عدد بسیار قابل توجه و خیره‌کننده‌ای است. علی‌رغم قدرت، شتاب و حجم بالای موتور، کواتروپورته مصرف سوخت معقولی دارد. برای طی کردن یک مسیر ۱۰۰ کیلومتری با این خودروی اسپرت و زیبا، تنها باید هزینه خرید ۱۱.۸ لیتر بنزین را پرداخت کنید.

پورشه باکستر

پورشه باکستر یکی از گزینه‌های پیشنهادی ما از بین تمام مدل‌هایی است که در این مقاله معرفی کرده‌ایم؛ چرا که هم قدرت خوبی دارد و هم به نسبت، مصرف سوختش پایین است. موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر تخت توربوشارژ این مدل پورشه، توان تولید ۳۰۰ اسب بخار قدرت را داشته و فقط به صورت ترکیبی ۶.۹ لیتر سوخت برای طی کردن یک مسیر ۱۰۰ کیلومتری مصرف می‌کند. ضمنا باکستر به یکی از آپشن‌های مهمی که در بالا به آن اشاره کردیم؛ یعنی کروز کنترل هوشمند نیز مجهز است.

تویوتا لندکروز

اگر جاده‌ای که قصد تردد در آن را دارید بسیار ناهموار و پر از سربالایی است؛ حتما نیاز به یک خودروی قدرتمند مانند تویوتا لندکروز دارید. این مدل تویوتا، با یک موتور بسیار قدرتمند ۴ لیتری تجهیز شده که بیش از ۲۷۰ اسب بخار قدرت دارد. علی‌رغم حجم بالای موتور، برای طی کردن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت با این ماشین، شما تنها به ۱۳.۴ لیتر بنزین نیاز دارید. اگر سری‌های قدیمی‌تر از ۲۰۱۴ لندکروز را اجاره کنید؛ نباید انتظار آپشن‌های متعدد و به‌روز را داشته باشید.

بنز C200

C200 یکی از بهترین مدل‌های سری C کمپانی مرسدس بنز است. موتور ۴ سیلندر توربوشارژ ۱.۸ لیتری این خودرو قادر است ۱۸۴ اسب بخار قدرت تولید کرده و در عرض ۷.۸ ثانیه، سرعت را به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. ترکیب فناوری‌های پیشرفته در این سری باعث شده که خودرو برای طی یک مسافت ۱۰۰ کیلومتری فقط ۶.۹ لیتر بنزین مصرف کند. از این لحاظ، C200 یکی از بهترین و به‌صرفه‌ترین گزینه‌ها برای اجاره خودروی مسافرتی است.

پورشه ماکان

اگر به دنبال کرایه خودرویی هستید که علاوه بر زیبایی ظاهری، از نظر فنی نیز پرقدرت و سرعتی باشد؛ پورشه ماکان انتخاب مناسبی برای شما محسوب می‌شود. این مدل پورشه با یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ مجهز شده که بالغ بر ۲۵۰ اسب بخار قدرت دارد. علاوه بر این، شتاب این اتومبیل نیز بسیار عالی است و برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت فقط ۶.۹ ثانیه زمان نیاز دارد. مصرف سوخت ترکیبی ۷.۴ لیتری، یکی دیگر از ویژگی‌های مثبتی است که ماکان را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفرهای جاده‌ای تبدیل کرده است.

ماشین BMW Z4

کمپانی BMW خودروسازی معروفی در عرصه تولید مدل‌های بسیار قدرتمند، پرشتاب، کم‌مصرف و لوکس است. یکی از محبوب‌ترین تولیدات این کارخانه آلمانی، مدل Z4 است که مجهز به موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ بوده که ۱۸۴ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. BMW Z4 با مصرف سوخت ترکیبی ۶.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، فقط ۶.۹ ثانیه زمان نیاز دارد که به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. این خودرو هم سیستم کروز کنترل هوشمند دارد و هم مجهز به آپشن‌های بسیار لوکس و به‌روز دیگر است.

اجاره خودرو آنلاین برای مسافرت با سورنا سیر

اجاره خودرو در تهران و شهرستان بسیار کاربردی است و چندین مدت است که از محبوبیت خاصی برخوردار شده است به همین دلیل بسیاری از مردم خدمات اجاره ماشین را انتخاب می کنند اما باید به هر شرکت و افراد خاصی اعتماد نکنید و موسسه های معتبر و قوی وجود دارند که بهترین خدمات با بهترین ماشین های ۲۰۲۲ را کرایه می دهند و سورنا سیر که یکی از قدیمی ترین شرکت های رنت اتومبیل می باشد همه نوع خدمات را ارائه می دهد و می توانید به صورت رایگان با کارشناسان آنها در ارتباط باشید و راهای ارتباط با آنها به صورت زیر است.

آدرس : جردن – کوچه آناهیتا – پلاک ۲۲ – واحد ۷

تلفن: ۸۸۷۸۵۷۰۴ – ۰۲۱

سایت: https://ejarekhodrosorena.com

دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • دی جی امید شهریور ۱۳, ۱۴۰۱

    مگان دارم. برا مسافرت عالیه. الان دنبال اینم رو سقفش از این خیمه های مخصوص بزنم.

  • پدرام شهریور ۱۳, ۱۴۰۱

    خودرو های انتخابیتون دقیقا مخالف معایر هاتون بود 🙂 خودرو c200 که واقعا کوچیکه و تو مسافرت واقعا خسته میکنه ادمو اسپورتیج و توسان هم که هم صندوقشون معمولیه هم مصرفشون کم نیست باقی گزینه هاتونم که از دسترس اکثر مردم به دوره ولی جالبه تمامی معیارهاتون با یه خودرو که اتفاقا داخل ایرانم هست مطابقت داشت ولی اسمشو نیاوردید
    تویوتا پریوس تیپ ۳ هم کروز تطبیقی داره هم رادار خطوط و تشخیص تابلو و عابر هم مصرف سوخت حدود ۴ لیتر صندق خیلی جادار رانندگی خیلی نرم و راحت