۱۰ باشگاه فوتبال جهان که گرانقیمت ترین تیم‌ها را دارند؛ لیگ برتر با ۲.۵ میلیارد پوند در صدر

۱۰ باشگاه فوتبال جهان که گرانقیمت ترین تیم‌ها را دارند؛ لیگ برتر با ۲.۵ میلیارد پوند در صدر

بر اساس مطالعات جدید صورت گرفته، هزینه تیم های لیگ برتر فوتبال انگلیس در مقایسه با رقبای بزرگ اروپایی شان رو به افزایش است در شرایطی که ارزش بازیکنان سه تیم منچستر سیتی، منچستر یونایتد و چلسی از رقم باورنکردنی ۲.۵ میلیارد پوند نیز عبور کرده است. موسسه تحقیقاتی CIES Football Observatory تنها چند روز پس از پایان مهلت نقل و انتقالات تابستانی، اقدام به رتبه بندی تیم های بزرگ در پنج لیگ معتبر اروپایی بر اساس هزینه ترانسفر و خرید بازیکنانشان کرده است. باشگاه های انگلیسی، همانطور که انتظار می رفت، در این فهرست در صدر قرار دارند، در شرایطی که تیم منچستر سیتی با ۹۱۷ میلیون پوند در صدر این فهرست قرار دارد. بعد از این تیم و با فاصله اندک، دیگر تیم بزرگ شهر منچستر، منچستر یونایتد قرار دارد که هزینه خرید بازیکنان آن به رقم ۸۶۳ میلیون پوند رسیده است.

گرانقیمت ترین تیم های فوتبال جهان در زمینه خرید بازیکن

چلسی نیز را رقم ۷۵۹ میلیون پوند در رتبه سوم قرار دارد، پس از اینکه این تیم به خریدهای بزرگ خود در تازه ترین پنجره نقل و انتقالاتی ادامه داده و تنها در ماه های اخیر نزدیک به دو میلیارد دلار پوند هزینه کرد. خارج از لیگ برتر انگلیس، پاری سن ژرمن با هزینه مجموع ۷۳۰ میلیون پوند در رتبه چهارم بیشترین هزینه برای بستن تیم قرار دارد، با این امید که بالاخره رویایی قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را برای مالکان قطری اش به حقیقت بدل کند. لیورپول نیز در این عرصه در رتبه پنجم و بالاتر از تیم های رئال مادرید و بارسلونا قرار دارد. قرمزهای آنفیلد علیرغم اینکه به محافظه کار بودن از لحاظ هزینه های مالی معروف هستند اما برای تیم کنونی یورگن کلوپ ۶۶۹ میلیون پوند هزینه کرده اند. بعد از این تیم نوبت به دو غول فوتبال اسپانیا می رسد.

گرانقیمت ترین تیم های فوتبال جهان در زمینه خرید بازیکن

قهرمان لیک قهرمانان فصل اخیر با هزینه ۶۲۱ میلیون پوندی برای خرید بازیکن در رتبه ششم پرهزینه ترین باشگاه های فوتبال جهان در سال جاری قرار دارند و بارسلونا که مشکلات مالی بسیاری دارد نیز با ۵۳۹ میلیون پوند هزینه برای خرید بازیکن در رتبه هفتم قرار گرفته است. برای رتبه های هشتم و نهم بار دیگر باید به لیگ برتر انگلیس برگردیم جایی که آرسنال و تاتنهام به ترتیب با هزینه های ۶۴۰ و ۴۴۷ میلیون پوندی برای بستن تیم شان در رتبه های هشتم و نهم قرار گرفته اند. اتلتیکو مادرید نیز با ۴۳۲ میلیون پوند هزینه برای تیمش رتبه دهم پرهزینه ترین باشگاه های فوتبال جهان را بدست آورده است. در این فهرست، تیم های شهر منچستر تنها تیم هایی هستند که بیش از یک میلیارد یورو هزینه کرده اند.

گرانقیمت ترین تیم های فوتبال جهان در زمینه خرید بازیکن

منچستر سیتی در تابستان جاری، برخلاف رویه گذشته، خریدهای زیاد و بزرگی نداشت اما همچنان ۱۰۰ میلیون پوند برای خرید ارلینگ هالند، کالوین فیلیپس، سرخیو گومز و مانوئل آکانجی هزینه کرد. اما منچستر یونایتد در تابستان جاری دست به هزینه های سنگینی زد و بیش از ۲۰۰ میلیون پوند برای خرید کاسمیرو، آنتونی و لیساندرو مارتینز هزینه کرد تا اریک تن هاگ بار دیگر بتواند منچستر یونایتد را به یک قدرت بزرگ در سطح فوتبال انگلیس و اروپا تبدیل کند. جک گریلیش گرانقیمت ترین بازیکن تیم فوتبال منچسترسیتی است که برای خرید او از استون ویلا در تابستان گذشته ۱۰۰ میلیون پوند هزینه شد. هزینه خرید کوین دی بروینه و روبن دیاز نیز به ترتیب ۶۸ و ۶۱ میلیون پوند بوده است.

گرانقیمت ترین تیم های فوتبال جهان در زمینه خرید بازیکن

در منچستر یونایتد نیز آنتونی بعد از انتقال از آژاکس به اولدترافورد به گرانقیمت ترین خرید تاریخ شیاطین سرخ تبدیل شده و رکورد پل پوگبا را شکست. هری مگوایر با ۸۰ میلیون پوند دومین بازیکن گرانقیمت کنونی منچستر یونایتد بوده و بعد از آن نوبت به جیدون سانچو می رسد که با ۷۶.۵ میلیون پوند از دورتموند خریداری شد. گرانقیمت ترین بازیکنان فوتبال آلمان (بایرن مونیخ) و ایتالیا (یوونتوس) حتی در جمع ۱۰ بازیکن گرانقیمت پنج لیگ برتر اروپا نیز جایی ندارند. قهرمان بوندس لیگا به خرید بازیکنان آزاد علاقه خاصی دارد و بزرگ ترین خرید آزاد آن ها در تابستان جاری سادیو مانه بوده است.

گرانقیمت ترین تیم های فوتبال جهان در زمینه خرید بازیکن

با این وجود آن ها هم ۴۳۰ میلیون پوند برای خرید بازیکنان مورد نظر جولین ناگلزمن هزینه کرده و در رتبه یازدهم پرهزینه ترین باشگاه های فوتبال اروپا در زمینه خرید بازیکن قرار دارد. در ایتالیا، یوونتوس با هزینه ۴۰۷ میلیون پوندی در رتبه سیزدهم قرار دارد. در این میان بهترین عملکرد از لحاظ دستاورد در مقابل هزینه، به تیم میلان اختصاص دارد که برای بستن تیم کنونی اش تنها ۲۰۸ میلیون پوند هزینه کرده است، تیمی که فصل گذشته قهرمان سری آ شد و تیمی جذاب از استعدادهای جوان مانند رافائل لیائو، ساندرو تونالی، تئو هرناندز و فیاکو توموری بسته است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود