ماجرای خودکشی دردناک «شلیر رسولی» برای فرار از تجاوز شرور گروگانگیر در مریوان

ماجرای خودکشی دردناک «شلیر رسولی» برای فرار از تجاوز شرور گروگانگیر در مریوان

شلیر رسولی، خانم ۳۶ ساله مریوانی (اهل روستای چشمیدر از توابع سروآباد) از ترس تجاوز خود را از پنجره منزل ۲ طبقه خود به پائین پرتاب کرد و جان خود را از دست داد. این حادثه تلخ که در روز پنج شنبه هفدهم شهریور ماه رخ داد در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای داشته و به یکی از سوژه‌های روز تبدیل شده است. معاون رئیسی به مرگ اندوهناک شلیر رسولی برای فرار از تجاوز، واکشن نشان داد.

واکنش معاون رئیسی به مرگ دردناک شیلر رسولی

انسیه خزعلی در توییتر نوشت:

واکنش معاون رئیسی به مرگ دردناک شیلر رسولی

ماجرای خودکشی شلیر رسولی چه بود؟

گفته ها حاکی از آن است که مردی از اهالی روستا به نام «گ.ق»، که از آشنایان شلیر بوده است این زن را به خانه دعوت میکند و خانم رسولی هم که گویا دوست همسر این مرد بوده به خانه آنها می رود اما متوجه می شود که همسر این مرد در خانه نیست و او قصد تعرض دارد!

شلیر رسولی زن متاهل ۳۶ ساله و مادر دو فرزند بود. او در شهرستان مریوان از شهرهای استان کردستان، در نزدیکی مرز باشماق و در چندکیلومتری عراق زندگی می‌کرد.

یکی از رسانه‌ها از قول یک فرد محلی نوشته:‌

«در روزی که شلیر از ساختمان دوطبقه به پایین پرت شد، همراه زنان دیگر محله در مقابل منزلشان مشغول صحبت بودند که متهم به قتل از بالکن خانه‌اش شلیر را صدا می‌زند و می‌گوید همسرش بدحال است. شلیر وقتی برای کمک خودش را می‌رساند، متوجه می‌شود که مرد دروغ گفته و کسی در خانه نیست. به دنبال راه فرار راهی بالکن می‌شود و از طبقه دوم به پایین می‌افتد؛ اما مشخص نیست خودش افتاده یا مرد متعرض او را به پایین پرت کرده است.

همسایه شلیر در هنگام فرار، علاوه بر شلیر فرد دیگری را نیز مصدوم کرده است. او وارد خانه‌ای که درش باز بوده می‌شود، دهان زن صاحبخانه را می‌گیرد و او را تهدید می‌کند که سر و صدا راه نیندازد تا بتواند از دست مردم فرار کند. از قضا همسر زن سر رسیده و فرد متعرض، با قمه ضربه‌ای به سر زن می‌زند و فرار می‌کند.»

فوت شلیر رسولی در جریان گروگانگیری با قصد تعرض از سوی یکی از اراذل و اوباش بوده است. برخورد شلیر رسولی با سر به سطح زمین موجب آسیب جدی به او می‌شود و در حالی که مردم برای نجات او اقدام کرده بودند، مرد متعرض از فرصت استفاده کرده و فرار می‌کند.

گویا تا انتقال او به بیمارستان زمان زیادی کشیده و برای همین خون زیادی از او رفته است. شلیر در بیمارستان کوثر سنندج به علت شدت صدمات و جراحات وارده از دنیا رفت.

مردی که عامل خودکشی این زن شده توسط پلیس دستگیر شده و در بازداشت به سر می‌برد. رئیس کل دادگستری استان کردستان دستور رسیدگی سریع به این پرونده را صادر کرد.

تسریع در عملیات رسیدگی به پرونده

روابط عمومی دادگستری کردستان پنجشنبه شب در اطلاعیه ای اعلام کرد:

«به دنبال این واقعه، حجت الاسلام والمسلمین حسینی، رییس دادگستری کردستان از دستگیری فرد متهم با قرار بازداشت موقت خبر داد و به رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان دستور داد موضوع را با سرعت و دقت پیگیری کنند و ابعاد مختلف حادثه را مورد بررسی ویژه قرار دهند.»

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین حسینی دستور رسیدگی خارج از نوبت به پرونده را در دادگاه کیفری یک استان صادر کرده و افزوده است:

«پرونده این حادثه باید توسط بازپرس و دادستان مریوان سریعا و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد.»

اطلاعیه روابط عمومی دادگستری کردستان افزوده است:

«حسب تحقیقات اولیه بازپرس دادگستری مریوان، در تاریخ ۱۴ شهریورماه سال جاری یکی از اراذل و اوباش این شهر، اقدام به گروگانگیری و قصد تعرض به یک زن ۳۶ ساله به هویت «شلیر رسولی» اهل روستای چشمیدر از توابع شهرستان سروآباد را می نماید و وی را از طبقه دوم ساختمان به پایین پرت می کند.»

گزارش می افزاید:

«نامبرده بر اثر شدت جراحات وارده عصر امروز پنجشنبه  ۱۷ شهریورماه سال جاری در بیمارستان کوثر سنندج فوت کرده است.»

مردم مریوان ، مقابل دادگاه این شهر در اعتراض به عدم امنیت‌ زنان در جامعه دست به تجمع زدند، این تجمع اعتراض در پی اقدام فرار یک خانم جوان و سقوط از پنجره برای ممانعت از تجاوز صورت گرفته است.

پیکر مرحوم خانم شلیر رسولی عصر روز گذشته با حضور گسترده مردم مریوان تشییع و به خاک سپرده شد. مردم مریوان در این مراسم خواستار اقدام سریع دستگاه قضا در رسیدگی به این پرونده  شده بودند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

جنجال جدید امیر تتلو؛ خودکشی روی استیج در روز تولد!

خودکشی پدر چینی به خاطر مجرد بودن پسر جوانش!

اعتراف پیش از خودکشی پلیس فرانسوی به اینکه همان «قاتل آبله ای» بدنام است

جزییات خودکشی فجیع شاهرخ غلامرضاپور همبازی مهدی طارمی

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • سمیرا شهریور ۱۹, ۱۴۰۱

  بیچاره شوهر و دو تا بچه اش

 • جانم فدای رهبر شهریور ۱۹, ۱۴۰۱

  غربی های چشم و دلسیر…

 • کاملیا شهریور ۲۰, ۱۴۰۱

  باید فقط این خانوم از سمت خودش بره کنار چون بدرد جامعه زنان نمیخوره و جز فسادو بدتر کردن اوضاع برای زنان کاری نمیکنه جز دزدی و فقر اوردن و هزار تا فساد دیگه بسته صبر مردم حدی داره

 • سید شهریور ۲۰, ۱۴۰۱

  خدا رحمت کنه شهید ه را سلام خدا وفرشتگان برتو باد روزی که به دنیا آمدی ورکوع وسجده کردی وروزی که از دنیا رفتی