چگونه حساب اینستاگرام را پاک کنیم؛ آموزش قدم به قدم حذف دائم و موقت اینستاگرام

چگونه حساب اینستاگرام را پاک کنیم؛ آموزش قدم به قدم حذف دائم و موقت اینستاگرام

اینستاگرام را شاید بتوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در میان عموم مردم دانست. فضایی پر زرق و برق به همراه آخرین خبرهای روز که می‌تواند هرکسی را به خود جلب کند و دل کندن از آن به این سادگی ها نباشد. اما ممکن است به هر دلیلی، از مشغله کاری گرفته تا دلایل شخصی دیگر نخواهید در این شبکه اجتماعی باشید و تصمیم به حذف اینستاگرام بگیرید. در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم که چگونه حساب اینستای خود را به صورت دائم پاک کنید و یا آن را به طور موقت غیرفعال کنید.

در ابتدا لازم است بدانید پس از پاک کردن اکانت اینستاگرام دسترسی به تمامی تصاویر، ویدئو‌ها، کامنت‌ها، لایک‌ها، دوستان، پیام‌های دایرکت، دنبال‌کنندگان و دیگر اطلاعات شما و بازیابی دوباره اکانت غیرممکن خواهد بود. از طرفی پس از حذف حساب اینستا، دیگر نه شما و نه هیچ کس دیگری قادر به ساخت اکانتی با‌‌ همان نام کاربری نخواهد بود. ضمنا دیگر نمی‌توانید با آدرس ایمیلی که برای ساخت این اکانت استفاده کرده‌اید اکانت دیگری بسازید.

با این اوصاف اگر هنوز می‌خواهید اکانت اینستاگرام را کاملا حذف کنید، این مطلب را دنبال کنید.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

آموزش پاک کردن حساب اینستاگرام

از دو روش می‌توان اکانت اینستا را پاک کرد؛ یکی از طریق سایت اینستاگرام و دیگری از طریق اپلیکیشن اینستا. در ادامه دو روش را قدم به قدم توضیح می‌دهیم.

پاک کردن حساب اینستاگرام از طریق سایت

۱. وارد لینک پاک کردن حساب اینستاگرام شوید

ابتدا از طریق لینک زیر وارد قسمت دیلیت اکانت اینستاگرام شوید. کافی است روی این لینک کلیک کنید.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent

۲. وارد اکانتی که می‌خواهید پاک کنید شوید

در صفحه ورود مشخصات پیجی را که می‌خواهید پاک کنید را وارد کنید و روی Log in کلیک کنید تا وارد صفحه حذف اکانت شوید. در این قسمت حتما باید اطلاعات درست پیج را وارد کنید و اگر اطلاعات اکانت خود را فراموش کردید، می‌توانید روی ?Forgot password کلیک کنید تا با راه‌های پیشنهادی اینستا، اطلاعاتتان بازیابی شوند.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

۳. ورود به صفحه پاک کردن پیج یا حذف اکانت

در این صفحه شما اطلاعات حساب اینستاگرامی که قصد پاک کردن آن را دارید مشاهده می‌کنید.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

۴. ذکر دلیل پاک کردن حساب اینستا

در این قسمت اینستاگرام از شما دلیل پاک کردن پیج را می‌پرسد و تلاش می‌کند تا با ارائه راه‌حل‌هایی شما را از حذف اکانت اینستاگرام منصرف کند. اگر نمی‌خواهید دلیل خاصی را انتخاب کنید یا حوصله خواندن دلایل را ندارید و فقط پاک کردن پیج مهم است، گزینه Something Else را انتخاب کنید.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

۵. وارد کردن دوباره رمز عبور و پاک کردن حساب اینستا برای همیشه

بعد از انتخاب دلیل حذف حساب اینستاگرام کادری نشان داده می‌شود و از شما می‌خواهد دوباره رمز عبورتان را وارد کنید. در این مرحله کافی است روی کادر آبی رنگ Delete Username در پایین صفحه کلیک کنید.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

۶. تأیید نهایی

اینستاگرام دوباره از شما سوال می‌کند: آیا مطمئن هستید که می‌خواهید حسابتان را پاک کنید؟ با زدن گزینه تایید (Ok)، اکانت شما برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

پاک کردن حساب اینستاگرام از طریق اپلیکیشن

تا چندی پیش امکان اینکه از داخل خود اپلیکیشن اینستاگرام اکانت خود را حذف کنید فراهم نبود، به همین دلیل حتما باید از طریق سایت instagram برای حذف اکانت خود اقدام می‌کردید. اما در آپدیت‌های جدید این اپ امکان حذف از داخل خود برنامه وجود دارد. برای حذف اکانت اینستاگرام از طرق اپلیکیشن کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. وارد برنامه اینستاگرام شوید و به قسمت پروفایل خود مراجعه کنید سپس با توجه به تصویر شماره ۱ روی آیکون گوشه برنامه کلیک کنید.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

۲. در ادامه یک اسلاید جدید برایتان باز می‌شود که با توجه به تصویر شماره ۲ روی گزینه settings کلیک کنید.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

۳. با کلیک بر روی settings منوی تنظیمات گسترده‌ای باز می‌شود اما ما با قسمت help که مطابق تصویر شماره ۳ دور آن خط کشیده شده است کار داریم.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

۴. تصویر شماره ۴ تنظیمات زیر مجموعه help است که با کلیک بر روی گزینه دوم یعنی help center به روند حذف اکانت خود ادامه می‌دهیم.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

۵. بعد از اینکه بر روی help center کلیک کردید یک صفحه مروگر باز خواهد شد که طبق تصویر شماره ۵ باید روی گزینه  managing your account کلیک کنید.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

۶. روی گزینه دوم یعنی delete your account کلیک کنید.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

۷. سپس برای شما صفحه‌ای باز خواهد شد که شامل دو گزینه است که شما باید بر روی گزینه دوم ( How do I delete my account) کلیک کنید تا وارد صفحه دیگری شوید و در آنجا روی گزینه (the Delete Your Account page) که با رنگ آبی بُلد شده است کلیک کنید.

۸. بعد از این کار باید Username و Password خود را وارد کنید. یک صفحه برایتان باز می‌شود که از شما دلیل حذف اکانتتان را می‌پرسد. یکی از گزینه ها را انتخاب کنید و در پایین همان کادر دوباره پسورد خود را وارد کنید.

۹. سپس بر روی کادر قرمز کلیک کرده و حساب خود را در آخرین مرحله حذف کنید.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

آموزش حذف موقت حساب اینستاگرام

در حقیقت شما هنگامی دیلیت اکانت اینستاگرام را انجام می‌دهید که دیگر نیازی به اکانت خود نداشته باشید. این عمل بازگشت پذیر نیست و اکانت شما به طور کامل در طی آن از بین می‌رود اما غیرفعال کردن موقت اینستاگرام یا همان دی اکتیو اینستاگرام به گونه‌ای است که شما پس از انجام این کار قادر به بازگرداندن اکانت خود هستید.

چگونه اکانت اینستاگرام خود را دی اکتیو کنیم؟

برای حذف موقت اکانت اینستاگرام خود کافی است که وارد نسخه وب اینستاگرام شوید. سپس از قسمت edit profile گزینه Temporarily disable my account را زده و اکانت خود را غیر فعال کنید.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

روش خروج از دی اکتیو یا چگونه پیج دی اکتیو اینستاگرام را برگردانیم ؟

پس از دی اکتیو کردن اینستاگرام با لاگین کردن مجدد و وارد شدن به اکانت، دوباره اکانت اینستاگرام شما فعال می‌شود اما این موضوع برخی اوقات بیشتر طول کشیده و تا ساعت‌ها و حتی تا چند روز امکان ورود مجدد به اکانت و فعال کردن آن را ندارید.

اگر در هنگام ورود برای فعال کردن دوباره اکانت دی اکتیو شده اینستاگرام با پیام خطای The username you entered doesn’t belong to an account. Please check your username and try again  مواجه شدید سعی کنید در گوشی و همچنین در وبسایت (نسخه دسکتاپ) وارد شوید. از فیلترشکن برای ورود استفاده نکنید و از یک اینترنت بهتر برای انجام این کار استفاده کنید.

روش های پاک کردن حساب اینستاگرام

سوالات رایج در زمینه پاک کردن حساب اینستاگرام

برای دیلیت اکانت اینستاگرام به چه اطلاعاتی نیاز است؟

برای حذف اکانت تلگرام شما باید نام کاربری و رمز عبور خود را به یاد داشته باشید تا بتوانید فرآیند حذف اکانت اینستا را دنبال نمایید.

آیا امکان بازگردانی اکانت حذف شده اینستاگرام وجود دارد؟

این موضوع به اینکه شما فرآیند دیلیت اکانت موقت اینستاگرام را طی کرده‌اید یا حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائم صورت گرفته است، بستگی دارد. در صورت دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام امکان بازگردانی آن تنها تا تاریخ اعلام شده توسط اینستاگرام در مرحله انتهایی فرآیند حذف وجود دارد و بعد گذشت آن تاریخ دیگر امکان بازگردانی حساب وجود ندارد.

آیا بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام پیام های ارسال شده از دایرکت مخاطبین نیز حذف می‌شود؟

خیر. تنها نام شما به Instagrammer تغییر پیدا می‌کند.

در صورت فراموشی رمز عبور و ایمیل چگونه می‌توان اکانت اینستاگرام را حذف کرد؟

برای بازیابی رمز عبور به آدرس ایمیل یا شماره تماس خود نیاز دارید. اگر آدرس ایمیل را نیز فراموش کرده اید یا به آن دسترسی ندارید می‌توانید وارد اکانت خود شده و طریق قسمت Edit Profile آدرس ایمیل خود را تغییر داده یا یک شماره موبایل تنظیم نمایید.

فرق دی اکتیو با دیلیت اکانت اینستاگرام چیست؟

در صورت دی اکتیو کردن اینستاگرام شما می‌توانید هر زمان که تمایل داشتید مجددا وارد برنامه شده و با وارد کردن اطلاعات ورود خود اکانتتان را بازگردانی کنید. اما در صورت دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام دیگر امکان بازگردانی حسابتان وجود ندارد.

چرا بعد از طی کردن فرآیند حذف حساب اینستاگرام همچنان اطلاعات اکانت وجود دارد؟

دیلیت اکانت اینستاگرام ممکن است بلافاصله بعد از اقدام برای حذف صورت گیرد یا اینکه تا چند ساعت بعد رخ دهد. همچنین گاها ممکن است لازم باشد برای حذف کامل اطلاعات خود چند روز منتظر بمانید تا کش اینستاگرام نیز حذف شود.

چه مدت می توان حساب اینستاگرام را به صورت موقت دی اکتیو کرد؟

برای حذف موقت اینستاگرام محدوده زمانی تعیین نشده است. اما لازم است توجه داشته باشید که در حال حاضر تنها می‌توانید یک بار در هفته حساب خود را غیرفعال کنید.

بیشتر بخوانید:

چطور سن خود را در اینستاگرام تغییر دهیم؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • خسته شهریور ۱۹, ۱۴۰۱

    امتحانش کنید زندگی تون از این رو به اون رو میشه