ارزشمندترین باشگاه‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۲۲؛ رئال و بارسلونا بالاتر از شیاطین سرخ

ارزشمندترین باشگاه‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۲۲؛ رئال و بارسلونا بالاتر از شیاطین سرخ

منچستر یونایتد همچنان ارزشمندترین باشگاه فوتبال لیگ برتر انگلیس است علیرغم اینکه مالکان آن، خانواده گلیزر، محبوبیت چندانی در بین طرفداران شیاطین سرخ ندارند. این خانواده آمریکایی از زمان خرید باشگاه منچستر یونایتد در سال ۲۰۰۵ تاکنون بیش از ۱.۱ میلیارد پوند از طریق این باشگاه درآمد داشته و در ده سال اخیر هیچ مقداری از ثروت شخصی خود برای بهبود اوضاع باشگاه هزینه نکرده اند. از زمان کنار رفتن الکس فرگوسن از سرمربیگری باشگاه منچستر یونایتد از سال ۲۰۱۳ شاهد سقوط این باشگاه در زمینه اعتبار و جایگاه در فوتبال انگلیس بوده ایم و شرایط دارایی های سازه ای و امکانات باشگاه نیز بسیار بدتر شده است.

ارزشمندترین باشگاه های ورزشی و باشگاه های فوتبال جهان در سال 2022

علیرغم نیاز اولدترافورد و کرینگتون به مرمت، نداشتن عنوان قهرمانی لیگ برتر یا لیگ قهرمانان برای شیاطین سرخ در ۹ سال اخیر، منچستر یونایتد هنوز هم یکی از قوی ترین برندهای ورزشی جهان به شمار می آید. بر اساس گزارش مجله فوربس، ارزش کنونی باشگاه منچستر یونایتد بیش از ۴ میلیارد پوند تخمین زده می شود. بدین ترتیب ارزش این باشگاه تنها از باشگاه های فوتبال رئال مادرید و بارسلونا کمتر است در حالی که شیاطین سرخ نوزدهمین باشگاه ورزشی باارزش جهان در تمام رشته های ورزشی به شمار می آیند. رئال مادرید باارزش ترین باشگاه فوتبال جهان در فهرست فوربس است، باشگاهی که مالکان آن طرفداران تیم بوده و ارزش آن ۴.۵ میلیارد پوند تخمین زده می شود.

ارزشمندترین باشگاه های ورزشی و باشگاه های فوتبال جهان در سال 2022

همانند رقیب لالیگایی شان، بارسلونا نیز در مالکیت طرفداران قرار دارد و علیرغم بدهی های سنگین، ارزش این باشگاه نیز ۴.۴ میلیارد پوند اعلام شده است. بعد از منچستر یونایتد در جایگاه سوم ارزشمندترین باشگاه های فوتبال جهان، نوبت به لیورپول می رسد. مالکیت قرمزهای آنفلید در اختیار جان دبلیو هنری است که این باشگاه را در سال ۲۰۱۰ به قیمت حدود ۴۰۰ میلیون پوند خریداری کرد، باشگاهی که ارزش آن اکنون به ۳.۹ میلیارد پوند رسیده است. بایرن مونیخ که مانند غول های فوتبال اسپانیا متعلق به طرفداران است نیز ۳.۷۵ میلیارد پوند ارزش گذاری شده که آن را بالاتر از منچستر سیتی قرار می دهد. قهرمان لیگ برتر فوتبال انگلیس ۳.۷۲ میلیارد پوند ارزش دارد و بعد از خریده شدن توسط شیخ منصور در سال ۲۰۰۸ به جرگه باشگاه های بزرگ اروپایی پیوست.

ارزشمندترین باشگاه های ورزشی و باشگاه های فوتبال جهان در سال 2022

پاری سن ژرمن نیز که به قیمت حدود ۸۶ میلیون پوند در سال ۲۰۱۰ توسط یک گروه سرمایه گذاری ورزشی قطری خریداری شد به عنوان قهرمان بلامنازع فوتبال فرانسه بیش از ۲.۸ میلیارد پوند ارزش دارد و برخی از بهترین و گرانقیمت ترین بازیکنان فوتبال جهان مانند لیونل مسی، نیمار و کیلیان امباپه را در اختیار دارد. در ادامه نوبت به چلسی می رسد که اوایل سال جاری به قیمت ۴.۲۵ میلیارد پوند توسط تاد بولی خریداری شد اما مجله فوربس ارزش بسیار کمتری برای این باشگاه لندنی تخمین زده و ارزش آن را ۲.۷ میلیارد پوند اعلام کرده است.

ارزشمندترین باشگاه های ورزشی و باشگاه های فوتبال جهان در سال 2022

ارزشمندترین باشگاه ورزشی جهان تیم راگبی دالاس کوبویز است که ارزش آن ۸ میلیارد دلار تخمین زده می شود و از سال ۲۰۱۶ در صدر فهرست ارزشمندترین باشگاه های ورزشی جهان قرار دارد. دو تیم راگبی نیو انگلند پاتریوتز با ۶.۴ میلیارد دلار و لس آنجلس رمز با ۶.۲ میلیارد دلار ارزش در رتبه های دوم و سوم ارزشمندترین باشگاه های ورزشی جهان قرار گرفته اند. دو رتبه بعدی نیز در اختیار دو تیم نیویورک یانکیز و نیویورک جاینتس است که هر کدام ۶ میلیارد دلار ارزش گذاری شده اند.

ارزشمندترین باشگاه های ورزشی و باشگاه های فوتبال جهان در سال 2022

رتبه دهم در اختیار لس آنجلس لیکرز است که با ۵.۵ میلیارد دلار ارزش ارزشمندترین باشگاه بسکتبال جهان به شمار می آید. در این رتبه بندی، رئال مادرید سیزدهمین باشگاه ورزشی ارزشمند جهان است که ۵.۱ میلیارد دلار ارزش دارد. بارسلونا نیز پانزدهمین باشگاه ورزشی ارزشمند جهان است و  منچستر یونایتد در رتبه نوزدهم قرار دارد. لیورپول، بایرن مونیخ و منچستر سیتی نیز به ترتیب رتبه های بیست و دوم تا بیست و چهارم را به خود اختصاص داده اند. پاری سن ژرمن در رتبه چهل و هشتم قرار دارد و چلسی چهل و نهم است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود