محبوب ترین وب سایت ها جهان از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۲۲ + ویدیو

محبوب ترین وب سایت ها جهان از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۲۲ + ویدیو

در طول سه دهه گذشته، اینترنت با سرعتی خیره کننده رشد کرده است. در سال ۱۹۹۳، کمتر از ۲۰۰ وب سایت در شبکه جهانی وب موجود بود و این رقم به ۲ میلیارد افزایش یافته است. این ویدیو نگاهی تاریخی به سیر تکامل اینترنت ارائه می‌کند و محبوب ترین وب سایت های جهان را طی سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۲۲ نشان می‌دهد.

دهه ۹۰ تا اوایل دهه ۲۰۰۰: اینترنت Dial-Up
در اوایل دهه ۱۹۷۰ امکان استفاده از اینترنت اولیه وجود داشت، اما نسخه کاربر محورتر و در دسترس‌تر که امروز به آن فکر می‌کنیم تا اوایل دهه ۱۹۹۰ با استفاده از مودم‌های Dial-up واقعاً محقق نشده بود.محبوب ترین وب سایت های جهان کدامند؟Dial-up به کاربران امکان دسترسی به وب را از طریق یک مودم که به یک خط تلفن فعال متصل بود، می داد. در دهه ۱۹۹۰ چندین پورتال مختلف برای استفاده از اینترنت وجود داشت، مانند پرودیجی (Prodigy) و کامپیوسرو (CompuServe)، اما ای‌ او ال (AOL) به سرعت محبوب ترین آنها شد.

ای‌ او ال نزدیک به یک دهه جایگاه خود را به عنوان پربازدیدترین وب سایت حفظ کرده است. تا ژوئن ۲۰۰۰، این پورتال آنلاین بیش از ۴۰۰ میلیون بازدید ماهانه داشت. در آن زمان حدود ۴۱۳ میلیون کاربر اینترنت در سراسر جهان وجود داشت.
محبوب ترین وب سایت های جهان کدامند؟اما هنگامی که اینترنت با پهنای باند به بازار آمد و Dial-up منسوخ شد، ای‌ او ال جایگاه خود را از دست داد و یک وب سایت جدید یعنی یاهو، رتبه اول را گرفت.

اواسط دهه ۲۰۰۰: یاهو در مقابل گوگل
یاهو که در سال ۱۹۹۴ تأسیس شد، به عنوان یک فهرست وب که در ابتدا «راهنمای جری و دیوید برای وب جهانی» نام داشت، شروع به کار کرد. زمانی که این شرکت شروع به استفاده از استیم کرد، نام آن به یاهو تغییر کرد، که مخفف کلمه «Yet Another Hierarchical Officious Oracle» بود.محبوب ترین وب سایت های جهان کدامند؟یاهو به سرعت رشد کرد و در اوایل دهه ۲۰۰۰ به محبوب ترین وب سایت در اینترنت تبدیل شد. یاهو برای چندین سال رتبه اول خود را به خود اختصاص داد و تا آوریل ۲۰۰۴، ۵.۶ میلیارد بازدید ماهانه داشت.
محبوب ترین وب سایت های جهان کدامند؟گوگل در سال ۱۹۹۸ تأسیس شد و به عنوان یک موتور جستجوی ساده تر و کارآمدتر شروع به کار کرد. این وب سایت به سرعت مورد توجه قرار گرفت. Google در اوایل دهه ۲۰۰۰ موتور جستجوی پیش فرض یاهو بود تا اینکه گوگل ،یاهو را کنار گذاشت تا بتواند از فناوری موتور جستجوی خود در سال ۲۰۰۴ استفاده کند.محبوب ترین وب سایت های جهان کدامند؟برای چند سال بعد، گوگل و یاهو رقابت شدیدی داشتند و هر دو نام به نوبت در صدر فهرست محبوب ترین وب سایت ها قرار گرفتند. سپس، در دهه ۲۰۱۰، مسیر یاهو پس از مجموعه‌ای از فرصت‌های از دست رفته و حرکت‌های ناموفق شروع به حرکت به سمت پایین جدول کرد. این امر جایگاه گوگل را در صدر قرار داد و این وب سایت همچنان محبوب ترین وب سایت از ژانویه ۲۰۲۲ است.

اواخر دهه ۲۰۰۰، اوایل دهه ۲۰۱۰: رسانه های اجتماعی وارد می شوند

محبوب ترین وب سایت های جهان کدامند؟در حالی که گوگل برای نزدیک به دو دهه جایگاه خود را در صدر محبوب ترین وب سایت های جهان حفظ کرده است، اما باید به ظهور پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند یوتیوب و فیس بوک اشاره کرد.محبوب ترین وب سایت های جهان کدامند؟یوتیوب و فیس بوک مطمئنا اولین پلتفرم های رسانه های اجتماعی نبودند که مورد توجه قرار گرفتند. مای اسپیس (MySpace) در سال ۲۰۰۷ موفقیت آمیز بود؛ در مقطعی، این وب سایت، سومین وب سایت محبوب در وب جهانی شد.
محبوب ترین وب سایت های جهان کدامند؟اما یوتیوب و فیس بوک، عصر جدیدی را برای پلتفرم های رسانه های اجتماعی رقم زدند، تا حدی به دلیل زمان بندی بی عیب و نقص آنها. هر دو پلتفرم تقریباً در همان زمانی وارد صحنه شدند که نوآوری‌های گوشی‌های هوشمند در حال تغییر صنعت تلفن همراه بود. طراحی آیفون و معرفی اپ استور در سال ۲۰۰۸، دسترسی به اینترنت را از طریق دستگاه تلفن همراه آسان تر از همیشه کرد. از ژانویه ۲۰۲۲، یوتیوب و فیس بوک همچنان دومین و سومین وب سایت پربازدید در اینترنت هستند.

دهه ۲۰۲۰: گوگل اکنون مترادف با اینترنت است

محبوب ترین وب سایت های جهان کدامند؟گوگل تا حد زیادی موتور جستجوی پیشرو است و حدود ۹۰ درصد از کل جستجوهای وب، موبایل و درون برنامه را تشکیل می دهد.

منبع: visualcapitalist
یک نظر

ورود

  • Arman شهریور ۲۷, ۱۴۰۱

    البته توی ایران اینستاگرام محبوب ترینه