آنتونیو اینوکی درگذشت؛ اسطوره کشتی‌ ژاپنی که در «مبارزه قرن» با محمد علی روبرو شد

آنتونیو اینوکی درگذشت؛ اسطوره کشتی‌ ژاپنی که در «مبارزه قرن» با محمد علی روبرو شد

آنتونیو اینوکی ، کشتی گیر ژاپنی که وارد دنیای سیاست شد در سن ۷۹ سالگی گذشت. او به دنیس رادمن ژاپنی معروف است و زمانی در «رویارویی قرن» با محمد علی کلی جنگید.

اینوکی که در ۲۰ فوریه ۱۹۴۳ در یوکوهاما در زمان جنگ به دنیا آمده است، کشتی حرفه ای جدید ژاپن را در سال ۱۹۷۲ تاسیس کرد. سپس در سال ۱۹۸۹ وارد عرصه سیاست شد و به عضویت مجلس شورای ژاپن درآمد.

آنتونیو اینوکی

در دنیای کشتی، اینوکی چندین کشتی گیر از جمله آکیرا مائدا، بد نیوز آلن، اولین ماسک ببر، کیجی موتو، ریکی چوشو، شینسوکه ناکامورا، تاتسومی فوجینامی و راکی رومرو را آموزش داد.

او که با نام دنیس رادمن ژاپنی شناخته می شود، در سال ۱۹۷۶ با محمد علی بوکسور در «رویارویی قرن» مبارزه کرد؛ مبارزه ای که به گفته کارشناسان به عنوان نسخه اولیه هنرهای رزمی ترکیبی مدرن عمل می کرد.

آنتونیو اینوکی

آنتونیو اینوکی

آنتونیو اینوکی

دیدار آنتونیو اینوکی با سیاستمداران بزرگ

اینوکی در دوران ریاست جمهوری خود به نمایندگی از ژاپن در دیدار با افرادی مانند فیدل کاسترو از کوبا و صدام حسین عراق حضور داشت.

اینوکی سفیر کشتی حرفه ای نیز بود و رویدادهای مهمی را در مکان هایی مانند روسیه و چین به ارمغان آورد.

در سال ۱۹۹۵، اینوکی با ریک فلیر آمریکایی در رقابتی که “برخورد در کره” (Collision in Korea) نامیده می شد، مبارزه کرد. این رویداد دو روزه در استادیوم بزرگ می روز پیونگ یانگ برگزار شد و ۳۸۰ هزار تماشاگر و مهمان از جمله علی را به خود جذب کرد.

آنتونیو اینوکی

بازی دوران بازنشستگی او که در ۴ آوریل ۱۹۹۸ در توکیو Dome برگزار شد، بیش از ۷۰ هزار هوادار را به خود جلب کرد.

آنتونیو اینوکی

اینوکی در سال ۲۰۱۰، به تالار مشاهیر WWE معرفی شد.

آنتونیو اینوکی

به گزارش یاهو ژاپن، اینوکی در سن ۷۹ سالگی به دلیل مشکلات جسمی پی در پی و بیماری در سال های اخیر درگذشت. البته هنوز علت دقیق مرگ او فاش نشده است.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن؛ از «کشتی کچ» تا «موی تای»

آیا کشتی کج واقعی است؟ هر آنچه که در مورد کمپانی WWE باید بدانید

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود