۷ نکته برای ست کردن لباس های مجلسی

۷ نکته برای ست کردن لباس های مجلسی

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

معمولا از لباس های کوتاه برای مهمانی های کوچک تر استفاده می شود. اما این انتخاب هم بایدها و نبایدهایی دارد که باید آنها را رعایت کنیم. برای مثال این لباس عمدتا برای خانم های لاغرتر مناسب است. بنابراین نحوه ست کردن لباس کوتاه بسیار اهمیت دارد و به زیبایی شما اضافه خواهد کرد. در ادامه این مقاله به نکاتی برای ست کردن لباس کوتاه می پردازیم. پس با ما همراه شوید.

  1. تاثیر فرم بدن

شما باید در نظر داشته باشید که در انتخاب نوع دامن کوتاه به فرم بدن و اندام خود باید توجه ویژه ای داشته باشید. به این صورت که دامن های کوتاه و تنگ برای خانم هایی مناسب است که پاهای زیبایی دارند. نوع دیگری از دامن است که از قسمت بالا به پایین گشادتر می شود و مناسب خانم هایی با سن بیشتر است. بسیاری از انواع لباس یا پیراهن مجلسی هم از نوع کوتاه هستند که شما می‌توانید در خرید اینترنتی انواع لباس مجلسی زنانه مدل‌های شیک و جدید ایرانی یا خارجی آن را با قیمت مناسب یا ارزان تهیه کنید. خرید اینترنتی در وقت و هزینه شما صرفه جویی بسیاری خواهد کرد.

  1. انتخاب جوراب شلواری مناسب

یکی از نگرانی هایی که در ارتباط با پوشیدن لباس کوتاه وجود دارد آن است که به دلیل کوتاه بودن بهتر است با جوراب شلواری پوشیده شود. در کنار جوراب شلواری شما می توانید از شلوار لگ زنانه هم استفاده کنید یا جوراب شلواری شیشه ای یا تیره و مات استفاده کنید. این انتخاب بستگی به سلیقه و تیپ کلی شما دارد. برای مثال ست کردن تونیک دخترانه کوتاه با انواع لگ امکان پذیر است. شما می‌توانید شیک ترین مدل های تونیک دخترانه و انواع جدید خانگی آن را با جنس  نخی به صورت اینترنتی خریداری کنید. تونیک های حریر و توری برای مجالس رسمی تر مناسب تر هستند. در واقع استفاده از ساپورت یا همان جوراب شلواری به همراه دامن کوتاه ظاهر شما را غیر رسمی و اسپرت خواهد کرد که احتمال دارد برای مهمانی غیر رسمی مناسب باشد. خانم های جوان بهتر است از رنگ های روشن آن استفاده کنند. در حالی که پرکاربردترین آن ها رنگ های مشکی و یا قهوه ای است.

لباس کوتاه با بوت
  1. لباس کوتاه و بوت زنانه

بوت ها به لباس شما تیپی کلاسیک می دهند. اما در این زمینه هم باید نکاتی را رعایت کنید: از پوشیدن بوت زنانه‌ی بلند تا بالای زانو با یک پیراهن کوتاه مجلسی خودداری کنید. نیم‌بوت تا بالای قوزک پا یا بوت زنانه ‌ای که ارتفاع آن به نیمه ‌های ساق پا می ‌رسد، با ترکیب جوراب شلواری و پیراهن مجلسی کوتاه می ‌تواند استایلی با نمک و کلاسیک به وجود آورد.

  1. انتخاب رنگ مناسب

در انتخاب یک لباس کوتاه باید به هارمونی رنگ آن نیز توجه داشته باشید. در ست کردن رنگ لباس حرفه ای عمل کنید و بدانید کدام رنگ ها قابلیت ست شدن دارند. برای مثال می توانید یک دامن سیاه را با یک تاپ سفید ست کنید به این صورت از تضاد جالبی در لباس خود استفاده کرده اید و دچار یک نواختی هم نشده اید.

انتخاب کفش
  1. در نظر گرفتن قد

بهتر است خانم های قد بلند به خصوص اگر می خواهند کفش پاشنه بلند بپوشند مدلی از پیراهن کوتاه را انتخاب کنند که قد آن حداقل تا روی زانوی آنها باشد. اما خانم هایی که قد کوتاه تری دارند می ‌توانند لباس بسیار کوتاه‌ تری بپوشند، چرا که یک پیراهن مجلسی کوتاه آن ‌ها را کشیده ‌تر نشان خواهد داد.

  1. راحتی لباس

بهتر است لباس های کوتاه خیلی چسبان را انتخاب نکنید زیرا اگرچه انتخاب آنها یک انتخاب شیک است اما فرمی است که می تواند بدن شما را اذیت کند. از طرف دیگر یک دامن یا لباس کوتاه مجلسی مقدار زیادی از بدن شما را به نمایش می‌ گذارد و به اندازه‌ کافی هم جذاب نخواهد بود و  تنگ بودن این لباس هم می ‌تواند همه‌ این جذابیت را از بین ببرد.

  1. دقت در انتخاب کفش

در زمان انتخاب کفش دقت زیادی داشته باشید زیرا انتخاب یک کفش مجلسی نامناسب می تواند استایل شما را ویران کند. این کفش می تواند پاشنه دار باشد یا نباشد که بستگی به لباس و اندام شما دارد. پس اگر کفش پاشنه بلند مجلسی را انتخاب می کنید باید دقت داشته باشید که پاشنه ها موجب می شوند تا پیراهن کوتاه شما کوتاه تر نیز به نظر برسد. این انتخاب بیشتر مناسب مهمانی شب است و برای روز مناسب نخواهد بود.

نویسنده: وحیده امینی

بدون نظر

ورود