لیونل مسی از برنامه هایش برای بعد از دوران بازنشستگی می گوید

لیونل مسی از برنامه هایش برای بعد از دوران بازنشستگی می گوید

لیونل مسی مهاجم تیم ملی آرژانتین و باشگاه پاری سن ژرمن از برنامه خود برای دوران پس از فوتبال به عنوان بازیکن گفته و مدعی شده که قصد مربیگری ندارد. این بازیکن ۳۵ ساله وارد آخرین فاز از دوران حرفه ایش به عنوان بازیکن می شود و رکورددار بردن جایزه توپ طلای جهان (۷ بار) است که جدیدترینش را سال پیش دریافت کرد. جام جهانی اخیر در قطر پنجمین و آخرین جام جهانی ستاره آرژانتینی خواهد بود، رکوردی که تنها بازیکنان اندکی توانسته اند به آن دست یابند.

آیا لیونل مسی می خواهد بعد از بازنشستگی مربیگری کند؟

مسی در مورد برنامه هایش برای دوران پس از آویختن کفش هایش گفته و برخلاف مسیری که بسیاری از بازیکنان موفق پس از پایان دوران حرفه ایشان در پیش گرفته اند، مدعی شده که نمی خواهد مانند ستارگان سابق بارسلونا مانند فرانک رایکارد، پپ گواردیولا و لوییز انریکه وارد عرصه مربیگری شود. لیونل مسی در مصاحبه با Star+ گفته است: «واقعاً قصد ندارم مربی شوم اما زیدان نیز دقیقاً همین را گفت اما بعد از آن مربی شد و سه بار قهرمان لیگ قهرمانان شد. من مدیر ورزشی شدن، تیم سازی، همراهی با مربی ها را دوست دارم اما مطمئن نیستم که هیچ کدام از این ها بشوم».

آیا لیونل مسی می خواهد بعد از بازنشستگی مربیگری کند؟

زین الدین زیدان با تیم رئال مادرید به عنوان بازیکن و در سال ۲۰۰۲ قهرمان لیگ قهرمانان شد و گل پیروزی بخش تیمش را در فینال این مسابقات برابر بایر لورکوزن به ثمر رساند. بعد از بازنشستگی زیدان که سه سال بعد از این قهرمانی رخ داد، زیدان گفت که مربیگری در برنامه هایش جایی ندارد. در نهایت اما سال ها بعد و در سال ۲۰۱۴ زیدان سرمربیگری تیم دوم رئال مادرید را بر عهده گرفت و در ادامه نیز در دوره متفاوت به عنوان سرمربی در تیم اول حضور داشت. به عنوان سرمربی لوس بلانکوس، ستاره سابق تیم ملی فرانسه سه بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و دو بار نیز قهرمان لالیگا شد. هنوز مشخص نیست که لیونل مسی نیز پس از پایان دوران حرفه ایش وارد دنیای مربیگری شود یا خیر اما او هنوز هم کاری ناتمام به عنوان بازیکن در سطح باشگاهی دارد.

آیا لیونل مسی می خواهد بعد از بازنشستگی مربیگری کند؟

او تاکنون هشت گل برای پاری سن ژرمن در لیگ فرانسه به ثمر رسانده که تنها سه گل کمتر از تمام گل هایی بود که در فصل قبل برای تیم پاریسی به ثمر رسانده بود. گمانه زنی ها از بازگشت لیونل مسی به بارسلونا پس از پایان قرارداد دو ساله اش با پاری سن ژرمن خبر می دهند. در شرایطی که هنوز گفتگوهای مستقیم در این باره شروع نشده و به نظر می رسد پاری سن ژرمن مایل باشد لیونل مسی را در پایتخت فرانسه نگه دارد، صحبت های مدیر بارسا، خوان لاپورتا، بیش از پیش طرفداران مسی را به بازگشت او به نیوکمپ امیدوار کرده است.

آیا لیونل مسی می خواهد بعد از بازنشستگی مربیگری کند؟

لاپورتا اخیراً در مورد مسی گفته است: «ما از این لحاظ یک بدهی اخلاقی به او داریم. ما دوست داریم که پایان دوران حرفه ای او با پیراهن بارسلونا و تشویق شدن در تمام زمینه ها باشد». باید دید که آیا تیم پاری سن ژرمن قرارداد لیونل مسی را برای یک حضور دستکم یک ساله دیگر نیز تمدید خواهد کرد یا خیر و آیا بازگشت لیونل مسی در پایان فصل جاری به نیوکمپ محقق خواهد شد یا نه.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود