Amsterdam؛ جدیدترین بمب باکس آفیس با ستارگان طراز اول و ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری

Amsterdam؛ جدیدترین بمب باکس آفیس با ستارگان طراز اول و ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری

فیلم جدید پرستاره Amsterdam ظاهراً تازه ترین بمب باکس آفیس است و به نظر می رسد بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار ضرر به سازندگانش بزند. این تریلر کمدی ساخت دیوید اُ راسل تاکنون تنها ۶.۵ میلیون دلار در روزهای ۷ تا ۹ اکتبر در هفته اول اکرانش فروش داشته است در حالی که برآوردهای اولیه از فروشی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون دلار خبر می دادند. کمپانی New Regency به عنوان سازنده و دیزنی به عنوان منتشر کننده فیلم آمستردام ظاهراً روی ستارگان طراز اول متعدد فیلم سرمایه گذاری کرده بودند که شامل کریستین بیل، مارگو رابی، تیلور سویفت، آنا تیلور-جوی، جان دیوید واشنگتن، رابرت دنیرو، کریس راک و بسیاری دیگر بوده اما قدرت ستارگی نیز نتوانسته مانع نقدهای بحث برانگیز و عدم استقبال تماشاگران از فیلم شود.

فیلم Amsterdam تازه ترین بمب باکس آفیس با ضرر 100 میلیون دلاری

گفته می شود که فیلم Amsterdam به صورت گسترده و در بیش از ۳,۰۰۰ سالن سینما به نمایش درآمده است، فیلمی که داستان آن از ماجرایی موسوم به Business Plot الهام گرفته شده که در آن یک تاجر آمریکایی ثروتمند برای کودتان علیه فرانکلین دی روزولت رییس جمهور ایالات متحده در سال ۱۹۳۴ دسیسه چینی می کند. بیل و واشنگتن نقط دو سرباز سابق جنگ جهانی اول را بازی می کنند که همراه با پرستارشان (رابی) سال هاست به آمستردام نقل مکان کرده اند اما در دهه ۱۹۳۰ به ایالات متحده باز می گردند. این سه نفر در تحقیق در مورد مرگ مشکوک یک سناتور بار دیگر کنار هم قرار می گیرند.

فیلم Amsterdam تازه ترین بمب باکس آفیس با ضرر 100 میلیون دلاری

بعد از کشف نقشه ای برای کنار زدن رییس جمهور از قدرت، آن ها طی دسیسه ای متهم به قتل می شوند و آن ها همزمان باید برای پاک کردن نام خود و جلوگیری از کودتا تلاش کنند. رابرت دنیرو نیز نقش یک فرمانده نظامی سابق را بازی می کند. به نظر می رسید که فیلم Amsterdam  از قدرت ستارگی بازیگرانش برای بازاریابی فیلم استفاده می کند و در تریلر آن نیز بر تعداد بازیگران طراز اول فیلم اشاره شده بود، اقدامی که تصاویر فیلم را نیز تحت الشعاع قرار می داد. در کنار بازیگرانی که به آن ها اشاره شد، زویی سالدانا، مایک مایرز، مایکل شانون، تیموتی اولیفانت، آندرا رایزبورو، رامی ملیک، ادی بگلی جونیور، الساندرو نیوولا و ماتیاس شونارتز نیز از دیگر بازیگران فیلم پرستاره Amsterdam  هستند.

فیلم Amsterdam تازه ترین بمب باکس آفیس با ضرر 100 میلیون دلاری

گفته می شود ضرر ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون دلاری فیلم به این خاطر است که این فیلم افراد بالغ و سن بالا را هدف قرار داده بود اما این بخش از جامعه از فیلم استقبال نکرده اند. این فیلم از جانب منتقدان نیز مورد استقبال قرار نگرفته و امتیاز کنونی آن در راتن تومیتوز نیز امتیاز پایین ۳۵ درصد است. بودجه فیلم ۸۰ میلیون دلار بودوه و یک کمپین تبلیغاتی ۷۰ میلیون دلاری در سراسر جهان نیز برای آن هزینه شده است در حالی که برآوردها از فروش داخلی ۱۸ میلیون دلاری و فروش جهانی حدود ۴۰ میلیون دلاری خبر می دهند که ضرر فیلم را به ۱۰۰ میلیون دلار نزدیک می سازد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود