قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی

قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی با توجه به مزایایی که دارد، مقرون به صرفه خواهد بود. بسیاری از افراد با اینکه با مشکلات دندان و دهان روبرو شده اند، به خاطر ترس و اضطراب ناشی از فرآیند درمان، از این اقدامات اجتناب می کنند. اما در حال حاضر می توان برای این گونه مشکلات نیز راهکاری را در نظر گرفت تا ترس باعث بروز آسیب های بیشتر نشود. بدین منظور دندانپزشکان از کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی استفاده می کنند. در ادامه قصد داریم این شیوه را مورد بررسی قرار داده و پیرامون قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی مطالبی را مطرح کنیم.

قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی
S

قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی

متاسفانه برخی از بیمارانی که دندان های خود را از دست داده اند، با توجه به قیمت ایمپلنت، نسبت به استفاده از آن اقدام نمی کنند. اما اگر مزایای این خدمات درمانی را مورد توجه قرار دهند، متوجه خواهند شد که این نوع دندان جایگزینی مناسب برای دندان های طبیعی است و از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه تر از سایر درمان های مشابه است.

قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی نیز بالاتر از کاشت ایمپلنت به شیوه معمولی است، اما این اختلاف قیمت زیاد نخواهد بود. به همین دلیل اکثر بیمارانی که با ترس از این نوع درمان دست و پنجه نرم می کنند، قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی را به صرفه دانسته و ترجیح می دهند بدین شکل فرآیند کاشت ایمپلنت طی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع ایمپلنت های کره ای می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

قیمت ایمپلنت کره ای

کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی

به طور معمول، دندانپزشکان برای انجام مداخلات درمانی از داروی آرام بخش استفاده می کنند. استفاده از این دسته دارو ها موجب می شود که بیمار هیچ گونه درد ناشی از شیوه های تهاجمی و نیمه تهاجمی که در دندانپزشکی استفاده می شوند، حس نکند. می توان این دسته از داروها را برای مداخلات شدید مانند ایمپلنت دندان یا حتی مداخلات ساده تر مانند جرم گیری مورد استفاده قرار داد. استفاده از این داروها نه تنها موجب می شود که فرد درد را حس نکند، بلکه برای کاهش ترس بیمار نیز می تواند موثر واقع شود. با این حال، استفاده از دارو های آرام بخش نمی تواند به شکل کامل ترس و اضطراب بیمار را بهبود دهد.

علاوه بر این، ترس از مداخلات درمانی که توسط دندانپزشک انجام می شود، می تواند مشکلات جدی تری را به وجود آورد. ولی در اغلب اوقات تصویر سازی و تصور قرار گرفتن در فرآیند درمان، موجب انصراف بیمار می شود. به همین منظور دندانپزشکان از شیوه ای بروزتر به نام سدیشن استفاده می کنند. در این روش برای کاشت ایمپلنت دندان، از بیهوشی کامل استفاده می شود. بدین شکل دیگر بیمار موقعیت درمانی را به طور مستقیم تجربه نمی کند.

سدیشن چیست؟

سدیشن یک روش جدید و نوین برای انجام مداخلات دندانپزشکی است که در آن از داروهایی مانند اکسید نیتروژن به عنوان داروی آرام بخش استفاده می شود. استفاده از این دارو ها موجب می شود که بیمار در حین جراحی ایمپلنت آرامش بیشتری را تجربه نماید. به طور کلی به واسطه این روش، بیمار در حین جراحی کاشت ایمپلنت به حالت بیهوشی وارد می شود و زمان کمتری را تجربه خواهد کرد.

به طور عادی، انجام جراحی ایمپلنت دندان ممکن است تا چند ساعت نیز به طول بینجامد. اما هنگامی که از این روش برای بیهوش کردن بیمار استفاده می شود، بیمار متوجه این زمان نشده و در نظرش فرآیند درمانی بسیار کوتاه تر به نظر می رسد.

بدین شکل دیگر اضطراب و ترس بیمار از جراحی، درمان را مختل نکرده و بیمار ثبات بیشتری خواهد داشت. با توجه به این موارد، اکثر بیماران بدون اهمیت دادن به قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی، برای انجام آن اقدام می کنند. چرا که می دانند بدین شکل، درمان را راحت تر از سر می گذرانند.

در چه صورت می توان از بیهوشی استفاده کرد؟

با توجه به اینکه برخی از افراد ترس زیادی را در هنگام دریافت خدمات دندانپزشکی تجربه می کنند، می توان سدیشن را روش مناسبی برای این افراد در نظر گرفت. همان طور که اطلاع دارید، ایمپلنت دندان شیوه ای بسیار عالی است که به موجب آن، افراد از دندانی مشابه دندان طبیعی برخوردار خواهند شد. به طور کلی می توان گفت که هیچ چیز جایگزین مناسبی برای دندان طبیعی انسان نخواهد بود. در گذشته هنگامی که فردی دندان های خود را از دست می داد، نهایتا می توانست دندان مصنوعی را جایگزین آن کند.

قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی
S

اما دندان مصنوعی نیز نمی توانست انتظارات افراد را برآورده کند و فرد همچنان در زمینه خوردن برخی از مواد غذایی ناتوان بود. اما با پیشرفت تکنولوژی و شیوه های درمانی در دندانپزشکی، ایمپلنت دندان به عنوان جایگزینی مناسب برای دندان طبیعی شناخته می شود. چرا که این نوع دندان به واسطه یک پایه فلزی در استخوان فک کاشته می شود.

پایه کاشته شده پس از مدتی به استخوان فک جوش می خورد و می تواند استحکام بالایی را به ارمغان بیاورد. سپس بر روی آن یک روکش ایمپلنت قرار داده می شود که ظاهری مشابه دندان های طبیعی را برای بیمار به وجود می آورد. در صورتی که این فرآیند با تمرکز بالا و تبحر متخصص انجام شود، نتیجه خوبی را شاهد خواهیم بود.

اما اگر به هر دلیلی دندانپزشک نتواند در حین انجام مداخلات دندان و دهان تمرکز خود را حفظ کند، ممکن است بیمار با آسیب هایی روبرو شود. به همین دلیل توصیه می شود افرادی که هنگام قرار گرفتن در این شرایط احساس اضطراب زیادی دارند، بهتر است از سدیشن استفاده کنند. زیرا در این شرایط کاشت ایمپلنت در بیهوشی بیمار انجام می شود و در نتیجه اضطراب و ترس وی عملکرد دندانپزشک را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

همچنین خود بیمار نیز فرآیند درمانی را با راحتی بیشتری طی خواهد کرد. قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی نیز با توجه به فواید آن به صرفه خواهد بود.

در موارد زیر می توان برای انجام فرآیند درمانی از سدیشن استفاده کرد:

  • افرادی که با ترس از جراحی دست و پنجه نرم می کنند
  • افرادی که حین دریافت خدمات دندانپزشکی، اضطراب و تنش روانی زیادی را تجربه می کنند
  • بیمارانی که به هر دلیل، تحمل درد زیاد را ندارند
  • کسانی که با حساسیت دهان و دندان درگیر هستند
  • بیمارانی که دچار رفلاکس معده شده اند

کاشت ایمپلنت درد دارد؟

به طور کلی، هر چقدر مداخلات دندانپزشکی تهاجمی تر باشد، بیمار می بایست درد بیشتری را تجربه نماید. برای مثال جرم گیری یک مداخله دندانپزشکی ساده است که بدون بی حسی شاید بیمار درد زیادی را حس نکند. اما قطعا درمان هایی مانند کشیدن دندان، ترمیم دندان و کاشت ایمپلنت دندان، درد بیشتری را به وجود می آورند. خوشبختانه برای انجام تمامی این فرآیند های درمانی، دندانپزشک از داروی بی حسی و آرام بخش استفاده می کند. البته پس از اتمام فرآیند درمانی، طبیعتا بیمار می بایست دوره بهبودی و نقاهت را طی کند و ممکن است در این زمان  احساس درد کند. این احساس درد جزو لاینفک درمان های دندانی به شمار می آید. اما می توان آن را به واسطه داروهای مسکن کاهش داد تا دوران نقاهت سپری شود.

استفاده از بیهوشی چه مزایایی دارد؟

هنگامی که برای کاشت ایمپلنت های دندانی از سدیشن استفاده می شود، بیمار در حین درمان درد زیادی را تجربه نمی کند. علاوه بر این، همانطور که اشاره شد برای رفع اثرات منفی اضطراب بیمار بر روند درمان نیز می توان بیهوشی را مورد استفاده قرار داد. پس به طور کلی استفاده از بیهوشی برای کاشت ایمپلنت با نظر پزشک و با توجه به شرایط بیمار انجام می شود. بدین شکل درمان به شکل بهتری به انجام می رسد و بیمار تجربه ناخوشایندی ندارد.

بدون نظر

ورود