رتبه بندی کامل ۲۵ نفر اول نامزدهای توپ طلای جهان در سال ۲۰۲۲

رتبه بندی کامل ۲۵ نفر اول نامزدهای توپ طلای جهان در سال ۲۰۲۲

کریم بنزما بعد از اینکه نقش مهمی در یک فصل رویایی برای رئال مادرید داشت موفق شد توپ طلای ۲۰۲۲ را از آنِ خود کند. او بهترین بازیکن لوس بلانکوس بود، بعد از اینکه کهکشانی ها موفق به کسب قهرمانی لالیگا و قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا شدند، جایی که وی موفق به زدن ۴۴ گل ، بیشترین گل زده دوران حرفه ایش در طول یک فصل- شد. بنزما در ۳۴ سالگی هنوز در حال شکوفا شدن بوده و اکنون پنجمین فرانسوی تاریخ است که توپ طلا را بدست می آورد. او اولین فرانسوی است که بعد از زین الدین زیدان در سال ۱۹۹۸ موفق به کسب این افتخار شده است. ستاره سابق تیم لیون در سال ۲۰۰۹ به رئال مادرید پیوست و بخش اعظم دوران بازی اش در سانتیاگو برنابئو زیر سایه کریستیانو رونالدو قرار داشت.

رتبه بندی کامل نامزدهای کسب توپ طلای 2022

کریم بنزما بعد از بدست آوردن این جایزه گفت: «این جایزه جلوی من است و باعث می شود واقعاً به خودم افتخار کنم. وقتی جوان بودم، هرگز دست از تلاش برنداشتم، رویای دوران کودکی ام بود. انگیزه اش را داشتم، دو اسطوره در زندگی ام داشتم که زیدان و رونالدو بودند. همیشهه این رویا را داشتم که همه چیز ممکن است. زمانی بود که در تیم ملی فرانسه نبودم اما هرگز دست از تلاش برنداشتم. از مسیری که تا اینجا طی کرده ام واقعاً به خودم افتخار می کنم و مسیر ساده ای نبود». در رتبه دوم بهترین بازیکنان فوتبال جهان در سال گذشته سادیو مانه قرار گرفت و کوین دی بروینه نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داد، در حالی که رابرت لواندوفسکی در جایگاه چهارم جای گرفت. محمد صلاح پنجم شد و کیلیان امباپه جایگاهی بهتر از ششم بدست نیاورد.

رتبه بندی کامل نامزدهای کسب توپ طلای 2022

تیبو کورتوآ نیز در رتبه هفتم قرار گرفته و جایزه لئو یاشین برای بهترین دروازه بان سال فوتبال جهان را به خود اختصاص داد. دو ستاره دیگر رئال مادرید، وینیسیوس جونیور و لوکا مودریچ نیز رتبه های هشتم و نهم بهترین بازیکنان جهان در فصل گذشته را بدست آوردند و ارلینگ هالند نیز در رتبه دهم قرار گرفت. نکته جالب اینکه نام لیونل مسی که توپ طلای سال قبل را بدست آورده بود در فهرست نهایی نامزدها قرار نداشت و کریستیانو رونالدو نیز در جایگاه بیستم قرار گرفت.

رتبه بندی کامل نامزدهای کسب توپ طلای 2022

رتبه بندی کامل نامزدهای توپ طلای ۲۰۲۲

۲۵- داروین نونیز

۲۵- کریستوفر انکونکو

۲۵- ژوائو کانسلو

۲۵-آنتونیو رودیگر

۲۵- مایک مانیان

۲۵- جاشوآ کیمیش

۲۲- برناردو سیلوا

۲۲- فیل فودن

۲۲- ترنت الکساندر آرنولد

۲۱- هری کین

۲۰- کریستیانو رونالدو

۱۷- لوییز دیاز

۱۷- کاسمیرو

۱۶- ویرجیل فن دایک

۱۴- رافائل لیائو

۱۴- فابینیو

۱۳- سباستین هالر

۱۲- ریاض محرز

۱۱- سون هیوگ مین

۱۰- ارلینگ هالند

۹- لوکا مودریچ

۸- وینیسیوس جونیور

۷- تیبو کورتوآ

۶- کیلیان امباپه

۵- محمد صلاح

۴- رابرت لواندوفسکی

۳- کوین دی بروینه

۲-سادیو مانه

۱- کریم بنزما

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود