واکنش اینستاگرامی الناز رکابی به جنجال حضور بدون حجابش در مسابقات سنگ نوردی

واکنش اینستاگرامی الناز رکابی به جنجال حضور بدون حجابش در مسابقات سنگ نوردی

بدنبال حاضر شدن بدون حجاب الناز رکابی ملی پوش تیم سنگ نوردی زنان کشور در فینال مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی، شایعاتی در مورد ضبط پاسپورت و عدم تماس او با دوستان و خانواده اش توسط رسانه های خارجی مطرح شده بود. الناز رکابی که از طرف ایران در مسابقات سنگ‌نوردی آسیایی شرکت کرده بود به دور نهایی راه یافت و چهارم شد اما حضور بدون حجاب وی در فینال مسابقات جنجال ساز شد. حضور بی حجاب و غیرمنتظره الناز رکابی که اتفاقی غافلگیر کننده بود اکنون با واکنش خود این ملی پوش سنگ نوردی همراه شده که در یک استوری اینستاگرامی آن را به اشتباه و حرکتی غیرعمدی نسبت داده است.

واکنش الناز رکابی به حضور بدون حجابش در مسابقات سنگ نوردی کره جنوبی

الناز رکابی در اینستاگرام خود نوشته است:

با سلام خدمت تمام هموطنان عزیز و شریف ایران

اینجانب الناز رکابی، با سابقه بیست سال عضویت در تیم ملی سنگنوردی ضمن عذرخواهی بابت نگرانی هایی که ایجاد کردم، باید اعلام کنم طبق حساسیتهای موجود در جریان فینال مسابقات قهرمانی آسیا که در کره جنوبی برگزار شد به دلیل زمانبندی نامناسب و فراخوانی غیرقابل پیش بینیِ بنده برای صعود دیواره، سهوا پوشش بنده دچار مشکل شد. در حال حاضر طبق زمانبندی از قبل تعیین شده به همراه تیم، در حال بازگشت به ایران هستم.

واکنش الناز رکابی به حضور بدون حجابش در مسابقات سنگ نوردی کره جنوبی

سفارت ایران در کره جنوبی نیز در واکنش به اخبار رسانه های فارسی زبان خارج از کشور مبنی بر اینکه پاسپورت و گوشی الناز رکابی پس از کشف حجابش گرفته شده و برادرش بازداشت شده است بیانیه ای به شرح زیر منتشر کرده است:

خانم الناز رکابی پس از پایان مسابقات سنگ نوردی قهرمانی آسیا در سئول، بامداد روز سه‌شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ به همراه سایر اعضای تیم از سئول به مقصد ایران حرکت کرد. سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی تمامی اخبار جعلی، کذب و اطلاعات نادرست در خصوص خانم الناز رکابی را قویا تکذیب می کند.

الناز رکابی سنگ‌نورد مطرح زنجانی و شناخته‌شده کشورمان است که قهرمان کشور و مدال طلای ماده بولدرینگ کاپ آسیا در سال ۲۰۱۷ (آبان ۹۶) را در کارنامه خود دارد.

واکنش الناز رکابی به حضور بدون حجابش در مسابقات سنگ نوردی کره جنوبی

خبرگزاری تسنیم در مطلبی در مورد جنجال حضور بدون حجاب الناز رکابی در فینال سنگ نوردی قهرمانی آسیا در کره جنوبی نوشت:

حضور این ورزشکار و عضو تیم ملی سنگ‌نوردی ایران در مسابقات چند روز پیش سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا ماده کامباین زنان در کره جنوبی و کسب مقام چهارمی این رقابت‌ها، با حواشی‌ای همراه شد به‌طوری که رسانه‌های معاند تا حد توان همانند همیشه روی این موضوع موج‌سواری کردند.

موضوع از این قرار بود که وقتی خانم رکابی با هدبند در این رقابت‌ها حضور پیدا کرد، رسانه‌های معاند، حرکت این بانوی ورزشکار ایرانی را کشف حجاب و پیوستن او به جمع معترضان اغتشاشات اخیر نامیدند، در حالی که گفت‌وگوی خبرنگار تسنیم با برادر رکابی موضوع دیگری را نشان می‌دهد.

رکابی که طبق گفته اهالی ورزش استان جزو بی‌حاشیه‌ترین ورزشکاران زنجانی کشور است در این رقابت‌ها حضور یافت و این در حالی است که خانواده رکابی در زنجان جزو خانواده‌های مؤمن و شناخته‌شده هستند و پوشش اسلامی رکابی در رقابت‌های ورزشی و غیرورزشی این موضوع را نشان می‌دهد.

در پی این موضوع خبرنگار تسنیم مصاحبه کوتاهی را با “داود رکابی” برادر بزرگ الناز رکابی انجام داد و او با اشاره به حواشی چند روز پیش اظهار داشت: خواهرم حجاب داشت و هدبند روی سرش بود و متأسفانه برخی‌ها روی این موضوع موج‌سواری می‌کنند.

داود رکابی با بیان اینکه “خواهرم الناز فرزند ایران است و قطعاً تا آخر با پیراهن تیم ملی ایران در رقابت‌‌ها حاضر خواهد شد”، مطرح کرد: الناز متعلق به این خاک است و برای این کشور بازی خواهد کرد.

برادر الناز رکابی با رد برخی ادعاها درباره پناهندگی خواهرش، گفت: خواهرم الناز به ایران برمی‌گردد چون فرزند ایران است و الناز بسیار خاک ایران را دوست دارد، قطعاً پس از بازگشت نشست خبری برگزار خواهیم کرد و خواهرم حواشی را توضیح خواهد داد.

از سوی دیگر جواد بازرگان مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان هم در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: الناز رکابی جزو ورزشکاران خوب و بی‌حاشیه کشورمان است و همیشه کشور، خاک و وطن خود را دوست داشته است.

وی با بیان اینکه الناز رکابی به ایران بر خواهد گشت، عنوان کرد: الناز متعلق به ایران است و تا آخر ورزش حرفه‌ای خود برای ایران بازی خواهد کرد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود