واکنش جدید، متفاوت و غافلگیر کننده مهران مدیری به اتفاقات این روزهای ایران + ویدیو

واکنش جدید، متفاوت و غافلگیر کننده مهران مدیری به اتفاقات این روزهای ایران + ویدیو

مهران مدیری که چند هفته پیش در واکنش به ماجرای مرگ مهسا امینی و اعتراضات پس از آن در ویدیویی اعلام کرده بود صدا و سیما دیگر حق ندارد از تصویر او استفاده کند، در ویدیوی جدیدی که منتشر کرده واکنش متفاوتی داشته است.

مهران مدیری که شایعاتی در مورد سفرش به دبی پس از آن ویدیو بحث برانگیز و توقیف پاسپورتش به دنبال بازگشت به ایران منتشر شده بود، در این پیام ویدیویی جدید چنین گفته است:

هر اثری را که در طول این سال‌ها ساختم اعم از سریال یا هر نوع کار دیگری، خالق این آثار من هستم اما مالکش من نیستم مالکیت هر اثری که در تلویزیون ساخته می‌شود چه توسط من چه دیگران با سازمان صداوسیماست و تصمیم برای پخش و پخش نشدن هر برنامه‌ای هم بر عهده صداوسیماست.

نکته‌ای که این روزها خیلی درباره‌اش حرف زده و بر آن تاکید می‌شود، موضوع وطن است. موضوع خاک است. موضوع امنیت ملی و تمامیت ارضی است. طبیعی است هر کسی که در این کشور به دنیا آمده، تلاش کرده و رشد کرده عاشق وطنش است، عاشق امنیتش است و عاشق تمامیت خاکش. کدام ایرانی را می‌شناسیم که یک وطن تکه پاره و از هم گسیخته را بخواهد؟ قطعا هیچ ایرانی با هیچ قومیت و هیچ شکل و شمایلی که در این سرزمین زندگی کرده یا زندگی می‌کند، نمی‌بینید که عاشق خاکش نباشد و تمامیت خاکش را نخواهد. این بدیهی است؛ همه ما عِرق ملی از مهمترین مسائلمان است و عرق ملی را همیشه داشتیم، داریم و خواهیم داشت.

و اما دیگران… دیگرانی نه از این کشور، دیگرانی نه از این مردم، در طول این سال‌ها هر وقت اتفاقی در این مملکت افتاده است، همیشه خواسته‌اند که آن اتفاق، مردم و حتی آدم ها را به نفع خودشان مصادره و ضبط کنند. این خیلی ناجوانمردانه است. بهترین تصمیم را مردم برای کشورشان می‌گیرند. بهترین تصمیم را مردم ایران برای کشورشان می‌گیرند. مردمِ شریف، باهوش و دوست‌داشتنی.

همیشه با فضای مجازی مسئله داشتم. سال‌ها گفتم و باز هم می‌گویم فضای مجازی علاوه بر خوبی‌هایش مضرات بسیاری هم دارد. کمی باید مراقب خودمان در فضای مجازی باشیم. این همه نقل قول‌های عجیب و غریب، اخبار عجیب و غریب و گفته‌های عجیب و غریب و هزار چیز دیگر که هم اذیتمان می‌کند و هم باعث می‌شود نسبت به خودمان، وقایع و آدم‌ها اشتباه کنیم.

امیدوارم بهترین برای مردم ایران اتفاق بیفتد. امیدوارم به روزهای روشن، امیدوارم به روزهای خوب و حال بهتر. امیدوارم خداوند همه مردم ایران و همه ما را در آغوش خودش بگیرد.

دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • h مهر ۲۷, ۱۴۰۱

  از اول معلوم بود ادعای مردمی بودن میکنه
  انگشت کوچیکه علی کریمی و دایی نیست

  • حامد مهر ۲۷, ۱۴۰۱

   آدم بزدلیه
   علی دایی مثل مرد حرفش رو زد و پاش واستاد
   اینو تا یه تهدید کردن به …خوردن افتاد