بازگشت الناز رکابی به کشور در میان استقبال هواداران و اولین صحبت‌های او + ویدیو

بازگشت الناز رکابی به کشور در میان استقبال هواداران و اولین صحبت‌های او + ویدیو

الناز رکابی ملی پوش تیم سنگ نوردی زنان کشور که حضور بدون حجاب او در فینال مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی توجهات زیادی را در سرتاسر دنیا به خود جلب کرد، در ساعات اولیه روز جاری به همراه دیگر اعضای تیم ملی سنگنوردی و با حضور گروهی از مردم در فرودگاه وارد کشور شد.

الناز رکابی قهرمان ادوار مختلف رشته سنگنوردی در مسابقات داخلی که چندین مقام آسیایی و جهانی هم دارد، چند روز پیش در جریان فینال مسابقات سنگنوردی آسیا، بی حجاب حاضر شد؛ حرکتی غیرمنتظره که جنجال به پا کرد و هنگامی که خبر از بازگشت او به کشور رسید بسیاری از احتمال برخورد با وی خبر دادند.

استقبال بی‌نظیر از الناز رکابی و اولین صحبت های او پس از بازگشت به کشور + ویدیو

بامداد امروز این دختر سنگنورد به همراه تیم سنگنوردی کشور به ایران بازگشت.

اولین صحبت های الناز رکابی پس از بازگشت به ایران

خبرگزاری های داخلی که در فرودگاه حاضر شده بودند در مصاحبه با الناز رکابی از او درباره علت حضور بدون حجاب در فینال سنگنوردی قهرمانی آسیا سوال کردند که او این‌طور پاسخ داد: «به دلیل فراخوان غیرمنتظره‌ای که از من در مسابقات شد، درگیر لوازم فنی خودم شدم و این باعث شد از حجابی که باید می‌داشتم غافل شوم. یک سری تندروی ها در این ماجرا اتفاق افتاد. از مردم ایران به خاطر تشنج ایجاد شده، عذرخواهی می‌کنم.» او گفت: «با آرامش، سلامت کامل و طبق برنامه از پیش تعیین شده به ایران بازگشتم.»

واکنش اینستاگرامی الناز رکابی به حواشی اخیر

پیش‌تر به دنبال حضور بدون حجاب الناز رکابی ملی پوش تیم سنگ نوردی زنان کشور در فینال مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی، شایعاتی در مورد ضبط پاسپورت و عدم تماس او با دوستان و خانواده اش توسط رسانه های خارجی مطرح شده بود. پس از این اتفاق الناز رکابی در اینستاگرام خود یک استوری منتشر کرد و این‌طور نوشت:

با سلام خدمت تمام هموطنان عزیز و شریف ایران

اینجانب الناز رکابی، با سابقه بیست سال عضویت در تیم ملی سنگنوردی ضمن عذرخواهی بابت نگرانی هایی که ایجاد کردم، باید اعلام کنم طبق حساسیتهای موجود در جریان فینال مسابقات قهرمانی آسیا که در کره جنوبی برگزار شد به دلیل زمانبندی نامناسب و فراخوانی غیرقابل پیش بینیِ بنده برای صعود دیواره، سهوا پوشش بنده دچار مشکل شد. در حال حاضر طبق زمانبندی از قبل تعیین شده به همراه تیم، در حال بازگشت به ایران هستم.

بازگشت الناز رکابی به کشور در میان استقبال پرشور هواداران و اولین صحبت‌های او + ویدیو

واکنش سفارت ایران به شایعه ضبط پاسپورت الناز رکابی

سفارت ایران در کره جنوبی نیز در واکنش به اخبار رسانه های فارسی زبان خارج از کشور مبنی بر اینکه پاسپورت و گوشی الناز رکابی پس از کشف حجابش گرفته شده و برادرش بازداشت شده است بیانیه ای به شرح زیر منتشر کرده است:

خانم الناز رکابی پس از پایان مسابقات سنگ نوردی قهرمانی آسیا در سئول، بامداد روز سه‌شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ به همراه سایر اعضای تیم از سئول به مقصد ایران حرکت کرد. سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی تمامی اخبار جعلی، کذب و اطلاعات نادرست در خصوص خانم الناز رکابی را قویا تکذیب می‌کند.

استقبال بی‌نظیر از الناز رکابی و اولین صحبت های او پس از بازگشت به کشور + ویدیو

واکنش فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی

فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی (IFSC) به ماجرای الناز رکابی واکنش نشان داد و نوشت:

فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی از اخبار مربوط به الناز رکابی ورزشکار ایران مطلع است. اطلاعات زیادی در حوزه عمومی در مورد خانم رکابی وجود دارد و ما به عنوان یک سازمان تلاش کرده‌ایم واقعیت‌ها را مشخص کنیم. هم‌چنین با خانم رکابی و فدراسیون سنگنوردی ایران در تماس بوده‌ایم. درک ما این بوده که او در حال بازگشت به ایران است.

مهم است که تاکید کنیم که ایمنی ورزشکاران برای ما بسیار مهم است و ما از هر تلاشی برای حفظ امنیت یک عضو ارزشمند جامعه خود در این شرایط حمایت می‌کنیم. 

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۷ نظر

ورود

 • دیگری مهر ۲۷, ۱۴۰۱

  برای اعتراغات اجباری…

 • سهیل مهر ۲۷, ۱۴۰۱

  استقبال بی نظیر؟! یک عده کلا توی دنیای خیالی خودشون زندگی می کنند و اتفاقات رو طوری تفسیر می کنند که آدم به سلامت روانشون شک می کنه. آدم دلش برای اون عده ای هم که پاشدند رفتند استقبال این ورزشکار، اگر انگیزه ای غیر از تجلیل از یک قهرمان ورزشی داشتند، می سوزه. ملت اینقدر بی قهرمان و الگو شدند که یک ورزشکاری که اتفاقی روسری نداشته و صدبار هم تاکید می کنه که قصدی نداشته براش غش و ضعف می کنند. همزمان هم خنده داره و هم گریه دار! ببینید کار این ملت به کجا رسیده! یک زمانی کسانی مثل ستارخان و باقرخان قهرمانان ملی اش بودند که دست از جان شسته برای آزادی ملت قیام می کردند الان یک نفر عطسه می کنه روسریش میوفته میشه قهرمان ملی.

  • پنتا مهر ۳۰, ۱۴۰۱

   راست میگی به خدا. دیشب توی کانال اینترنشنال داشتند خودشون رو می کشتند سر این حرکت تصادفی خانم ورزشکار. ازش به عنوان اقدام تاریخی نام می بردند ? اعتراضات ملت ما تبدیل به جوک شده. فکر کن توی کتاب تاریخ بنویسند در پاییز سال ۱۴۰۱ طی یک اقدام تاریخی و سرنوشت ساز فلان ورزشکار یادش رفت روسری سر کنه یا فلانی کمربندش شل بود شلوارش افتاد ??‍♂️ حتی یک درصد هم اگر این حرکتش از روی قصد بوده باشه بازهم اینکه چنین چیزهای مسخره ای اینقدر برای برخی مردم مهم شده و رسانه ها روش مانور میدن نشون دهنده وضعیت مضحکیه که توش قرار داریم. جالبه که این عده فکر می کنند چنین مسائلی برای همه مردم مهمه و مشکلات اصلی مردم همچین چیزهای پیش پا افتاده ایه.

 • az مهر ۲۷, ۱۴۰۱

  حجاب اجباری
  عذرخواهی اجباری
  اعتراف اجباری
  بهشت اجباری
  …..

  • HH مهر ۲۷, ۱۴۰۱

   به به ببینید کی اینجاست. کم پیدا بودی با بقیه کاربرا نگرانت شدیم ??
   میگم ناراحت نشیا ولی نازنین فاطمه عیدیان و الهام حسینی رتبه یک و مدال طلای دو ۴۰۰ متر و وزنه برداری رو کسب کردن اتفاقا اونم با حجاب کامل.
   اما چون حجاب داشتن رسانه ها کلا بیخیالشون شدن. کل ادعاهاشون که به زنان ایران افتخار میکنیم و اینا رو گذاشتن زیر پا و هیچ واکنشی به قهرمانیشون نشون ندادن چون حجاب داشتن. این بود آزادی عقایدتون؟ این بود احترام به عقاید؟ چون حجاب داشتن باید بایکوت میشدن؟ آره؟؟؟

   • az مهر ۲۸, ۱۴۰۱

    اره کم میام
    چون مثل شما مزد نمیگیرم که دروغ بگم و لجن پراکنی کنم

 • HH مهر ۲۷, ۱۴۰۱

  روزیاتو با کمال احترم یه سوال دارم
  خانم رکابی هم هموطن ماست و خاطرش هم گرامی و عزیز هست اما این وسط ما دوتا بانوی قهرمان هم داشتیم که اتفاقا جایگاه اولو کسب کرده بودن و مدال طلا گرفتن
  یکی در دو میدانی ۴۰۰ متر با مانع (نارنین فاطمه عیدیان)
  یکی در وزنه برداری (الهام حسینی)
  چرا خبر اونا رو پوشش ندادین؟
  واقعا چرا؟ اونا بانوان همین کشور نبودن؟
  رسانه های اونوری پوشش ندادن چون این دوتا خانم حجاب داشتن و برنده مدال طلا شده بودن.
  ولی تو چرا پوشش ندادی؟