این گوشی های قدیمی اکنون هزاران پوند ارزش دارند

این گوشی های قدیمی اکنون هزاران پوند ارزش دارند

بسیاری از ما هنوز گوشی های تلفن همراه قدیمی‌مان را نگه داشته‌ایم. برخی به خاطر حس نوستالژی که با نگاه کردن به آنها به ما دست می‌دهد، برخی به این خاطر که نمی‌دانند دقیقا چطور باید از شر این ابزارهای تکنولوژی خلاص شوند و برخی دیگر به خاطر اینکه اگر روزی موبایل جدیدشان با مشکل مواجه شد، چیزی داشته باشند که بتوانند موقتا با آن کار خود را راه بیندازند.

اما گوشی های هوشمند قدیمی و از مد افتاده که پشت در کمدها رها شده و فراموش شده‌اند می‌توانند در سایت‌های فروش مجدد تا هزاران پوند فروخته شوند.

به گفته کارشناسان، یک گوشی آیفون اصل در سایت eBay، امروز ۵۴۲ هزار و ۵۵ پوند قیمت دارد و گوشی مدل DynaTAC 8000X موتورولا مبلغی معادل یک میلیون و ۷۷۶ هزار پوند را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

فروش هزاران پوندی مدل های قدیمی گوشی های هوشمند

حتی نوکیا ۳۳۱۰ معروف که ۱۲۶ میلیون دستگاه در سرتاسر جهان فروخته است می‌تواند بین ۱۰ تا ۵۵ پوند به فروش برسد.

این هفته یک آیفون بازنشده نسل اول به قیمت ۳۹ هزار دلار (۳۴ هزار و ۷۰۰ پوند)، چیزی حدود ۵۰ برابر قیمت اصلی‌اش به فروش رسید. بعید است که وسایل الکترونیکی قدیمی شما با قیمتی نظیر این به فروش برسند اما تحقیقات نشان می‌دهد که هنوز هم می‌توانید سود داشته باشید.

پیش بینی می‌شود که در هر خانه تعداد زیادی وسایل الکترونیکی غیرلازم وجود داشته باشد و در این میان تلفن‌های هوشمند اکثریت قریب به اتفاق این وسایل انبارشده را تشکیل می‌دهند.

فروش هزاران پوندی مدل های قدیمی گوشی های هوشمند

تحقیقات نشان می‌دهد که Motorola DynaTAC، اولین تلفن همراه قابل حمل جهان، باارزش‌ترین گوشی فروخته شده در eBay است. با این حال بازار کوچکی برای آن وجود دارد و سال گذشته تنها ۱۲ دستگاه از آن فروخته شده است.

فروش هزاران پوندی مدل های قدیمی گوشی های هوشمند
فروش هزاران پوندی مدل های قدیمی گوشی های هوشمند

در جایگاه دوم Touch Diamond2 برند HTC قرار دارد که یکی از آنها امسال به مبلغ ۵۴۲ هزار و ۹۰ پوند فروخته شد. ویندوز این تلفن همراه را در سال ۲۰۰۹، یک سال پس از عرضه نسل دوم آیفون ۳G عرضه کرد و بسیاری آن را اولین جایگزین معتبر برای گوشی های محبوب اپل می‌دانستند. قیمت HTC Touch Diamond2 به‌طرز قابل توجهی بیشتر از مدل قبلی‌اش است که تنها ۱۳.۴۲ پوند قیمت دارد.

جایگاه سوم متعلق به مدل آیفونی است که در سال ۲۰۰۷ عرضه شد و به‌طور متوسط ۵۴۲ هزار و ۵۵ پوند قیمت دارد. در جدول زیر می‌توانید ۲۰ مدل گوشی قدیمی که در eBay به بالاترین قیمت به فروش می‌رسند مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:

بررسی زمانی تمام مدل های گوشی آیفون از اولین نمونه عرضه شده تا آیفون ۱۴

گوشی هوشمند ۳۹۹ پوندی Nothing در بازار خسته تلفن های همراه + مشخصات و ویدیو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • دارا مهر ۳۰, ۱۴۰۱

    فکر میکنم مبالغ به پوند هست و نه هزار پوند.