۱۰ ترفندی که  بسته بندی را بسیار آسان تر می کند

۱۰ ترفندی که  بسته بندی را بسیار آسان تر می کند

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

شروع یک فصل جدید از زندگیتان در یک خانه یا یک شهرجدید می تواند امید یخش باشد، اما باید سازماندهی، بسته بندی لوازم منزل و جابجایی را به درستی انجام دهید. کاش امکان این وجود داشت که بدون اینکه کار زیادی انجام دهیم به مقصد برسیم اما حالا که این امکان وجود ندارد بهتر است به فکر راه هایی باشیم که بتوانیم کارها را با کمترین دردسر انجام دهیم.

خب در این جا می خواهیم به ترفندها و نکاتی بپردازیم که افراد زیادی هنگام جابجایی و اسباب کشی از آن ها استفاده کرده اند. با استفاده از این ترفندها از جمله ترفند بسته بندی می توانید زمان زیادی خیره کنید و خیلی سازماندهی شده پیش بروید.

10 ترفندی که  بسته بندی را بسیار آسان تر می کند

زمان شروع بسیار مهم است                                                                                                              

با عجله کار کردن باعث ایجاد تنش و اعصاب خوردی می شود پس بهتر است برنامه ریزی داشته باشید و کارها را به دقیقه نود موکول نکنید.

شارون لوونهایم، یکی از حرفه ای ترین افراد در سازماندهی و استقاده بهینه از فضاهای کوچک می گوید: «به محض اینکه فهمیدید به دنبال خانه جدیدی هستید، باید شروع به بررسی وسایل خود کنید. در بهترین حالت، حداقل یک ماه یا بیشتر قبل از حرکت فرصت دارید، بنابراین هر چه سریع‌تر شروع به تمیز کردن، سازماندهی و بسته‌بندی کنید.

بهترین راه این است که برنامه خود را با بررسی تقویمی که دارید شروع کنید و هر چند وقت یکبار یکسری از کارها را انجام دهید. به عنوان مثال، تمیز کردن و جمع کردن وسایل کابینت ها را بعد از کار در روز دوشنبه و کمد کتاب هایتان را بعد از کار در روز سه شنبه جمع کنید. این گونه می توانید برنامه تان را مدیریت کنید.

با مناطقی شروع کنید که کمتر از وسایل آن استفاده می کنید

شارون همچنین پیشنهاد می کند از مکان هایی که اغلب رفت آمدی در آن صورت نمی گیرد یا خیلی مورد توجه قرار نمی گیرند شروع کنید. برای خانه‌های مستقل، این مکان ها شامل زیر شیروانی، زیرزمین، گاراژ و انباری است. برای خانه‌ها و آپارتمان‌ها به طور یکسان، قفسه‌ بالای کمدها، کم استفاده ترین کابینت‌های آشپزخانه و کشوهای پایینی هستند.

در قسمت های گفته شده می توانید قدیمی ترین وسایل  خود را برای اهدا کنید یا پرت کنید.  همچینین می توانید این وسایل را بسته بندی کنید چون در طول اسباب کشی به آن ها نیاز پیدا نخواهید کرد.با توجه به تجربه افراد، بسته بندی این مکان ها سریع انجام می شود، بنابراین بلافاصله این احساس را به شما می دهد که پیشرفت کرده اید و به شما انگیزه می دهد که کارهای بیشتری انجام دهید.

سعی کنید از حجم وسایل غیر قابل استفاده کم کنید

بیایید صادق باشیم، همه ما بسیاری از چیزهایی را که واقعاً به آن ها نیاز نداریم، نگه می داریم. این وسایل به سادگی از چشم ما دور می مانند و فراموش می کنیم آن ها را اهدا کنیم.

لازم نیست همه چیز به خانه جدید شما راه پیدا کند. جابه‌جایی زمان مناسبی است تا وسایل خود را بررسی کنید و نسبت به آنچه که نیاز نداریم بی‌رحم باشید. تک تک وسایل نگاه کنید و از خود بپرسید که آیا از آن استفاده می کنید و آیا آن را دوست دارید یا خیر. او اگر پاسخ به هر دو سوال منفی است، پس باید از شر آن ها خلاص شوید. اهدا کردن وسایلی که به کار شما نمی آید ممکن است مشکل فرد دیگری را حل کند. با این کار وسایل کمتری برای بسته بندی خواهید داشت.

اقلام ضروری را جداگانه بسته بندی کنید

بسته بندی لوازم منزل با توجه به استراتژی شما می توانید آسان یا سخت باشد. همانطور که وسایل خود را مرتب و بسته بندی می کنید، وسایل ضروری را جدا کنید. این موارد را جداگانه بسته بندی کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید به راحتی در حین جابجایی به آنها دسترسی داشته باشید. وسایل ضروری شامل وسایل شخصی (لوازم بهداشتی، لباس، شارژر و غیره) است.

اطمینان حاصل کنید که این موارد را در حین جابجایی در دسترس دارید تا مجبور نباشید پس از رسیدن به مقصد، تمام وسایل و جعبه‌های خود را جستجو کنید.

10 ترفندی که  بسته بندی را بسیار آسان تر می کند

ترفندهای بسته بندی و جابجایی وسایل چوبی

همه ما می دانیم که وسایل چوبی معمولا با ارزش و سنگین و بزرگ هستند، وسایل کوچک معمولاً به راحتی حمل می شوند، اما حمل مبلمان و وسایل چوبی بزرگ و حجیم ممکن است یک چالش باشد – به خصوص اگر قصد دارید آنها را به تنهایی جابجا کنید. اولویت شما باید محافظت از وسایل خود باشد تا بدون هیچ آسیبی به خانه جدید منتقل شوند.

با این حال همیشه راه هایی برای محافظت از مبلمان چوبی گرانبها برای جابه جایی و حمل و نقل ایمن وجود دارد که استرس را از شما دور می کند.

قبل از شروع بسته بندی ظریف وسایل چوبی خود، عوامل زیر را بررسی کنید:

  • گرد و غبار، خاک و کثیفی؛
  • نوسانات دما؛
  • رطوبت؛
  • میزان فشار وارده به وسایل

از پوشاندن وسایل چوبی در حباب یا بسته بندی پلاستیکی خودداری کنید

روکش های حبابدار برای وسایل شیشه ای و فولادی ضد زنگ یا کروم براق عالی عمل می کند. اگر یک آینه یا یک سطح شیشه ای بزرگ دارید، آن را بپوشانید. این کار از خرد شدن آن در صورت شکستگی جلوگیری می کند. می توانید لیوان را آزادانه با نایلون حباب دار بپیچید. سپس لیوان ها را بین دو ورقه مقوایی قرار دهید.

بسته بندی مبلمان حیاتی ترین جنبه کل فرآیند جابجایی است. بسیار مهم است که بدانید چگونه قطعات مختلف را بپوشانید تا آسیب جبران ناپذیری به اقلام شما وارد نشود.

به عنوان مثال، قانون کلی این است که مبلمان چوبی یا چرمی خود را با بسته بندی حباب دار یا پلاستیکی نپوشانید، زیرا باعث انقباض و آسیب به قطعات آن شود. سعی کنید از پتو های نرم یا پارچه های ضخیم و نرم در بسته بندی مبلمان استفاده کنید.

لباس ها را از چوب لباسی در نیاورید

این یکی از دست کم گرفته شده ترین ترفندهای بسته بندی لباس ها این ترفند است. وقتی لباس‌هایتان را بسته‌بندی می‌کنید، وقت و انرژی خود را برای برداشتن آویز لباس ها و تا کردن آن ها صرف نکنید. چرا؟زیرا وقتی به خانه جدید خود می رسید، باید زمانی را صرف قرار دادن همه لباس ها در چوب لباسی کنید.

پس بهتر است تمام لباس‌هایتان را همان‌طور که هستند بگذارید و در کیسه‌های بزرگ قرار دهید. هنگام باز کردن بسته بندی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که لباس های خود را از کیسه ها خارج کنید و در کمد آویزان کنید. این سریع ترین راه برای جابجایی لباس هاست.

10 ترفندی که  بسته بندی را بسیار آسان تر می کند

برای ترفندهای بیشتر بسته بندی می توانید مقاله آموزش اسباب کشی آسان را نیز مطالعه کنید.

از جعبه ها و کارتن های با اندازه های مختلف استفاده کنید

داشتن جعبه‌ها و کارتن ها در اندازه‌های مختلف بسیار مهم است، به خصوص در هنگام بسته‌بندی وسایل آشپزخانه. لوازم زیادی وجود دارند که به راحتی شکسته می شوند، بنابراین شما باید از شکل و اندازه های مختلف جعبه ها استفاده کنید که وسایل را ایمن نگه دارد.

به عنوان مثال، برای بسته بندی ظروف و فنجان از جعبه ها یا سطل های استوانه ای شکل استفاده کنید. با این کار نه تنها از جابجایی بیش از حد فنجان ها جلوگیری می کند، بلکه از سنگین شدن بیش از حد جعبه ها یا سطل ها نیز جلوگیری می کند.

پیشنهاد می کنم اقلام کوچک را درون جعبه‌های کفش یا ظروف پلاستیکی درب دار قرار دهید. می توانید این وسایل را با نایلون های حبابدار بسته بندی کنید و سپس در این جعبه ها قرار دهید.

از لباس و حوله به عنوان محافظ وسایل استفاده کنید

روزنامه ها و نایلون های حباب دار جای خود را دارند، اما استفاده از لباس و حوله عنوان محافظ یکی از راحت ترین ترفندهای بسته بندی است.

اگر از دید یک آدم با تجربه نگاه کنید، باید به هر حال لباس، حوله، ملافه و پتو خود را بسته بندی کنید، بنابراین بهتر است از آن ها به خوبی و بهینه استفاده کنید. به عنوان مثال وسایل بزرگ را با پتو بپوشانید تا از خراشیدگی آن ها جلوگیری کنید، و حوله هایی را در اطراف جعبه هایی که وسایل شکننده دارند قرار دهید.

افراد حرفه ای را استخدام کنید

با استخدام افراد حرفه ای وقت خود را ذخیره کنید و از استرس ناشی از جابجایی و اسباب کشی خلاص شوید.

یکی از بهترین هدایایی که می‌توانید در زمان جابه‌جایی و اسباب کشی به خودتان هدیه بدهید، این است که یک شرکت باربری مطمئن استخدام کنید تا همه کارها را انجام دهند. از آنجایی که آنها بسته بندی ظریف و کارآمدی را انجام می دهند می توانید مطمئن باشید که همه وسایل شما با سازماندهی مناسب، بسته بندی و انتقال ایمن به خانه جدید شما منتقل می شوند.

برای دریافت خدمات بسته بندی نیز می توانید به صفحه بسته بندی باربری تهران رجوع کنید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود