یک اتفاق و دو روایت؛‌ در هنرستان دخترانه صدر چه گذشت؟

یک اتفاق و دو روایت؛‌ در هنرستان دخترانه صدر چه گذشت؟

روز گذشته خبرها و تصاویری از هنرستان دخترانه صدر تهران در شبکه های اجتماعی منتشر شد که حاکی از تجمع والدین دانش آموزان در محوطه مدرسه و تشنج فضا بود. حضور آمبولانس در مدرسه بار دیگر به گمانه زنی هایی پیرامون مرگ یک دانش آموز منجر شد که البته توسط نهادهای دولتی تکذیب شد.

تاکنون روایت‌های متفاوتی از حوادث دیروز هنرستان دخترانه شهید صدر واقع در تقاطع خیابان های کارون و مرتضوی در محله سلسبیل منتشر شده است. ابتدا در فضای مجازی خبرهایی مبنی بر درگیری میان نیروهای امنیتی و دانش آموزان منتشر شد و سپس ادعا شد که مدیر این مدرسه با لخت کردن دانش آموزان اقدام به تفتیش بدنی آنها کرده تا گوشی‌ های موبایل آنها را ضبط کند و همین موضوع به درگیری میان چند دانش آموز و عوامل مدرسه منجر شده که طی آن یک دانش آموز دچار حادثه شده است. دانش آموزی که گفته می‌شد در درگیری با مدیر بر زمین افتاده و شایعه مرگش منتشر شده بود و دانش آموز دیگری که بعدتر از حال رفته است، شایعاتی که دستکم در مورد مرگ یک دانش آموز تکذیب شد.

دو روایت متفاوت از درگیری در یک مدرسه؛ ماجرای هنرستان دخترانه صدر چه بود؟

با حضور آمبولانس در محل، گمانه‌زنی‌ها مبنی بر وخامت حال چند دانش آموز و جان باختن یکی از آنها بالا گرفت. به گفته شاهدان، دو دانش آموز هنرستان دخترانه صدر با آمبولانس به بیمارستان لقمان حکیم منتقل شدند که بعدتر گفته شد پس از مراقبت‌های لازم در اورژانس ترخیص شدند. پزشک اورژانس بیمارستان لقمان درباره این موضوع گفت: «دو دانش آموز ۱۶ و ۱۷ ساله [ثنا.س و محدثه.ز] که لباس فرم مدرسه بر تن داشتند، توسط همکاران اورژانس تهران و با همراهی دو تن از معلمان یا اولیای مدرسه به اورژانس بیمارستان منتقل شدند که علایم شوک عصبی داشتند؛ استرس شدید و لرزش. این دانش آموزان بلافاصله با تزریق سرم و آرام بخش تحت نظارت همکاران ما قرار گرفتند و معاینه کامل هم شدند. کمی بعد هم پدر و مادر دانش آموزان به بیمارستان رسیدند. خدا را شکر حال این دو دانش آموز بعد از تزریق خوب شد و بعد از آنکه علایمشان از بین رفت، ترخیص شدند.»

دو روایت متفاوت از درگیری در یک مدرسه؛ ماجرای هنرستان دخترانه صدر چه بود؟

واکنش وزارت آموزش و پرورش به حادثه هنرستان دخترانه صدر

علی تیرگیر معاون مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش درباره اتفاقات هنرستان دخترانه صدر تهران گفت: «به دلیل همراه داشتن موبایل توسط برخی دانش آموزان و تاکید مدیر مدرسه برای بازرسی، درگیری میان تعدادی از دانش آموزان و والدین با مدیر مدرسه اتفاق افتاد.»

او گفت: «طبق قوانین ورود موبایل به مدرسه ممنوع است و دانش آموزان باید دستورالعمل‌های مدرسه را رعایت کنند.»

معاون روابط عمومی آموز و پرورش همچنین با تاکید بر اینکه هیچ دانش آموزی در این ماجرا فوت نکرده است، گفت: «انعکاس خبر فوت یک دانش آموز در ادامه سناریوی کشته سازی رسانه‌های معاند است‌. تعدادی از دانش آموزان دچار افت فشار شدند که با حضور نیروهای اورژانس در محل به وضعیت آنها رسیدگی شد.»

دو روایت متفاوت از درگیری در یک مدرسه؛ ماجرای هنرستان دخترانه صدر چه بود؟

توضیح پلیس درباره ماجرای هنرستان صدر تهران

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت درباره این ماجرا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «بعدازظهر امروز و در پی اعلام وقوع یک مورد درگیری در مجاورت یک هنرستان دخترانه در خیابان کارون، عوامل کلانتری و ماموران پلیس در محل حاضر شده و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قراردادند که در جریان آن مشخص شد که درگیری میان تعدادی از اراذل و اوباش رخ داده است.»

در ادامه این اطلاعیه با اشاره به اینکه «این درگیری که در مجاورت یک هنرستان دخترانه رخ داده بود، منجر به نگرانی تعدادی و والدین و دانش‌آموزان شده بود.» آمده است: «عوامل درگیری از سوی ماموران پلیس شناسایی و دستگیر شدند. همچنین شایعات منتشر شده در فضای مجازی به هیچ عنوان مورد تایید نیست.»

دو روایت متفاوت از درگیری در یک مدرسه؛ ماجرای هنرستان دخترانه صدر چه بود؟

یک اتفاق و دو روایت!

رسانه «عصر ایران» درباره روایت‌ های متفاوت این دو مرجع رسمی پیرامون حادثه درگیری در هنرستان دخترانه صدر نوشت:

کاری به خبرهایی که رسانه های داخلی و خارجی در این باره منتشر کرده‌اند و نیز شایعات پیرامونی نداریم و فقط گزارش دو مرجع رسمی را مقایسه می‌کنیم: وزارت آموزش و پرورش می‌گوید به دلیل این که داخل مدرسه، تعدادی از دانش آموزان موبایل به همراه داشته‌اند و مدیر مدرسه خواستار بازرسی بود، بین دانش آموزان و والدین و مدیر مدرسه درگیری رخ داده است.

پلیس اما می‌گوید «در مجاورت مدرسه» و بین «اراذل و اوباش» درگیری رخ داده و باعث نگرانی والدین و دانش آموزان شده است.

حال باید پرسید که بالاخره درگیری داخل مدرسه بوده یا در مجاورت مدرسه؟ بین اراذل و اوباش بوده یا بین دانش آموزان و والدین و مدیر مدرسه؟!

و اساسا چه اتفاقی افتاده است که کار به درگیری و آمبولانس و … کشیده است؟ مگر آوردن موبایل به مدرسه توسط دانش آموزان برای اولین بار است که اتفاق می‌افتد؟ آیا هر بار این گونه بلوا می‌شود و بچه‌های مردم را روانه اورژانس می‌کنند؟ آن هم برای به قول مقام آموزش و پرورش افت فشار؟ این چه مدیر مدرسه‌ای است که برای پیدا کردن موبایل بچه‌ها، چنین آشوبی به پا کرده است؟ اساسا وزارت آموزش و پرورش با چه منطق و استانداری این قبیل افراد را به عنوان مدیر مدرسه منصوب و بر بچه‌های مردم مسلط می‌کند؟!

نمی‌شود که هر روز خبر ناگواری از مدرسه‌ای برسد و هر روز تکذیب کنند و هر روز گزارش‌های متناقض منتشر کنند.

بدون نظر

ورود