۲۰ شخصیت سریال «مردگان متحرک» که برای بیشترین مدت توانسته اند زنده بمانند

۲۰ شخصیت سریال «مردگان متحرک» که برای بیشترین مدت توانسته اند زنده بمانند

ماهیت سریال مردگان متحرک (The Walking Dead) طوری است که تضمینی وجود ندارد شخصیت هایی که در ابتدای سریال حضور داشتند در پایان داستان نیز هنوز زنده باشند و این موضوع در مورد اکثر شخصیت های سریال صدق می کند. در شرایطی که ریک گریمز – علیرغم اینکه بسیاری فکر می کردند تنها شخصیت ایمن سریال خواهد بود که تا پایان نمی میرد- از سریال خارج شده، تنها دو شخصیت دیگر باقی مانده اند که از فصل اول مردگان متحرک تاکنون زنده مانده اند. در واقع، انگار رقابتی زیرپوستی بین شخصیت های سریال وجود دارد که مشخص شود کدام یک مدت زمان بیشتری در داستان باقی می مانند. البته محبوب ترین شخصیت ها شانس بیشتری برای بقای طولانی مدت در داستان دارند.

بخش پایانی فصل یازدهم و آخر سریال مردگان متحرک در حال پخش است و درگیری بین شخصیت های اصلی داستان و گروه مشترک المنافع را به تصویر می کشد در حالی که شاهد بازگشت نوع جدید و البته باهوش تر و خطرناک تری از زامبی ها هستیم. به عنوان سریالی که به کشتن شخصیت های اصلی اش مشهور است، مردگان متحرک در طی سال ها بارها رهبران گروه را تغییر داده است، در شرایطی که برخی مدت طولانی تری در داستان حضور داشته اند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۲۰ شخصیتی در سریال مردگان متحرک آشنا کنیم که بر اساس تعداد اپیزود، مدت بیشتری در داستان بوده اند.

بیشترین حضور شخصیت های سریال مردگان متحرک بر اساس تعداد اپیزود

۲۰- گروه مگنا (+ ۵۱ اپیزود)

گروه مگنا از بازماندگان دنیا آخرالزمانی زامبی ها در سریال مردگان متحرک هستند که شامل مگنا، لوک، کانی، کلی و یومیکو هستند، گروهی که در اپیزود پنجم از فصل نهم سریال معرفی شدند، تنها لحظاتی پس از جهش زمانی عمده ای که بعد از خروج ریک از داستان رخ داد. از زمان معرفی شان، هر یک از این شخصیت ها نقش های مهم اما متفاوتی در داستان ایفا کرده اند، جایی که لوگ برای مدت زیادی از سریال غایب بود (احتمالاً به دلیل حضورش در فرانچایز Fantastic Beasts). با این وجود، تمام پنج عضو این گروه همچنان زنده اند و در بیش از ۵۰ اپیزود اخیر و پس از معرفی شان حضور داشته و هنوز هم زنده اند.

۱۹- آلدن (۶۲ اپیزود)

کالان مک آولیف در سریال مردگان متحرک نقش آلدن را بازی می کند، عضو سابق گروه ناجی ها که در اوایل فصل هشتم به داستان معرفی می شود. او بسیار منطقی تر از دیگر اعضای گروه ناجی ها بوده و در نهایت اعتماد مگی ری را بدست آورده و به عضوی ارزشمند از اتحاد شکل گرفته پس از پایان جنگ با ناجی ها تبدیل می شود. آلدن در کنار دیگر بازماندگان، سال ها پس از جنگ با ناجی ها، برای بقا می جنگد و حتی بعد از خارج شدن ریک و میشون نیز در داستان باقی می ماند. متاسفانه، آلدن به دلیل جراحاتی که در جریان یک ماموریت در فصل یازدهم متحمل می شود جانش را از دست می دهد و بدین ترتیب از زمان معرفی اش به داستان تا مرگش، ۶۲ اپیزود در داستان حضور دارد.

بیشترین حضور شخصیت های سریال مردگان متحرک بر اساس تعداد اپیزود

۱۸- ساشا ویلیامز (۷۳ اپیزود)

ساشا ویلیامز همراه با برادر بزرگترش، تایریس، اولین بار در فصل سوم مردگان متحرک ظاهر می شود. او در آن دوران شاهد مرگ نامزدش باب بود و در ادامه مرگ برادرش را نیز به چشم دید تا تنها بماند. اما ساشا همواره برای مبارزه آماده بود و نقش مهمی در جنگ علیه نیگان داشت. پایان حضور او در سریال یکی از تکان دهنده ترین و بهترین مرگ های سریال بود. در فصل هفتم سریال و در اپیزودی به نام The First Day of the Rest of Your Life، در حالی که توسط نیگان در یک تابوت زندانی شده بود، ساشا به زندگی خود پایان داد. ساشا می خواست مرگ خود را به تله ای برای کشتن نیگان تبدیل کند و وقتی او در را باز کند به وی حمله کرده و او را بکشد. او در این کار شکست خورد اما این تنها کاری بود که می توانست برای شکست نیگان انجام دهد و در همان روز بود که بالاخره گروه نیگان از بازماندگان اصلی داستان شکست خوردند.

بیشترین حضور شخصیت های سریال مردگان متحرک بر اساس تعداد اپیزود

۱۷- گلن ری (۸۱ اپیزود)

مرگ گلن ری در ابتدای فصل هفتم سریال مردگان متحرک اتفاقی بود که باعث شد برخی از بینندگان سریال برای همیشه از تماشای آن دست بردارند. ناگهان یکی از پربیننده ترین سریال های تلویزیون در زمان خود، بعد از این مرگ با سقوط شدید بینندگان مواجه شد، زیرا مرگ گلن به شدت غیرمنتظره و پر از خشونت بود. چشم او در اثر ضربات چوب بیسبال نیگان از حدقه بیرون زده بود پیش از آنکه نیگان با ضرباتی دیگر به زندگی یکی از محبوب ترین و معصوم ترین شخصیت های سریال پایان دهد. در واقع، مرگ گلن در این بخش از داستان غیرضروری بود. نیگان می خواست یکی از اعضای گروه ریک را بکشد تا پیامی تاثیرگذار به آن ها بدهد و آبراهام را برای این کار انتخاب کرد. اما پس از کشتن آبراهام است که داریل به او حمله می کند و بدین ترتیب نیگان تصمیم می گیرد یکی دیگر از اعضای گروه را بکشد تا این بار پیام قوی تری به گروه داده و کنترل خود را به نمایش بگذارد. این مرگ تنها چند اپیزود بعد از آن اتفاق افتاد که بینندگان با سکانس دیگری که ظاهراً با مرگ گلن به پایان می رسید کنار آمده بودند. در این سکانس، ظاهراً گلن به دست زامبی ها می افتاد اما در ادامه مشخص شد که در داخل یک سطل زباله مخفی شده است و هیچ کسی انتظار مرگ او را تنها چند اپیزود بعدتر نداشت.

بیشترین حضور شخصیت های سریال مردگان متحرک بر اساس تعداد اپیزود

۱۶- جری (+ ۸۸ اپیزود)

شاید شوکه کننده باشد که جری بسیار بیشتر از برخی دیگر از شخصیت های اصلی دیگر سریال مردگان متحرک زنده مانده و همچنان در داستان حضور دارد. به همین دلیل سخت است که معرفی او به داستان را به یاد بیاوریم اما او در دومین اپیزود از فصل هفتم بود که وارد داستان شد، تنها دو اپیزود پس از آنکه نیگان در انتهای فصل ششم آن نمایش هولناک را اجرا کرد. جری به نمایندگی از شاه ازیکیل و پادشاهی وارد داستان شد. از آن زمان به بعد بود که جری دست راست ازیکیل بوده و در ادامه به یک مرد خانواده تبدیل شد که در مدت زندگی در الکساندریا ازدواج کرده و صاحب سه فرزند نیز شده است. او در طول اتفاقات پایانی سریال نیز همچنان زنده است و بسیاری امیدوارند که او تا پایان داستان نیز زنده بماند.

بیشترین حضور شخصیت های سریال مردگان متحرک بر اساس تعداد اپیزود

۱۵- ازیکیل (+۸۸ اپیزود)

شخصیت ازیکیل با بازی خاری پایتون در جریان دوران تاریک تاریخچه سریال وارد داستان مردگان متحرک شد و یک اپیزود پس از آن معرفی شد که نیگان دو تن از اعضای اصلی گروه بازماندگان را در فصل هفتم به قتل رسانده بود. به عنوان نقطه امیدی در یک فصل تاریک، ازیکیل و جامعه اش که با نام امپراطوری شناخته می شدند به سرعت به گروهی از شخصیت های محبوب داستان تبدیل شدند که بسیاری از اعضای اصلی آن تاکنون زنده مانده اند. اگر چه مدت زمان زیادی از سقوط پادشاهی می گذرد اما ازیکیل توانسته زنده بماند و به دیگر بازماندگان گرد هم آمده در مشترک المنافع ملحق شود. علیرغم اینکه وی مدت کوتاهی درگیر بیماری سرطان بود اما اکنون در شرایط خوبی از لحاظ جسمی به سر می برد هرچند کمتر مخاطبی از طرفداران سریال امید دارند او بتواند در اتفاقات اپیزودهای باقیمانده از مردگان متحرک نیز جان سالم به در ببرد.

۱۴- تارا چمبلر (۸۹ اپیزود)

تارا چمبلر یکی از شخصیت های مهم سریال مردگان متحرک بود زیرا اولین شخصیتی بود که به عنوان یک اقلیت جنسی به داستان معرفی می شد. از زمان معرفی تارا شاهد حضور شخصیت هایی با تمایلات جنسی مشابه در داستان بوده ایم- از جمله آرون، جیزس و دنیس- اما تارا اولین آن ها بود. تارا بارها از مرگ فرار کرد و بسیاری از نزدیکانش را از دست داد. او یکی از معدود شخصیت های سریال است که در کتاب های کمیک حضور نداشت. تارا در اوج اتفاقات فصل چهارم و در دوران فرماندار به داستان وارد شد و در نهایت زمانی حذف شد که توسط نجوا کنندگان کشته شده و سرش روی نیزه رفت.

۱۳- نیگان اسمیت (۹۵ اپیزود)

نیگان توانست مدت ها بعد از خروج ریگ گرایمز از داستان در سریال مردگان متحرک بماند، چیزی که کمتر کسی انتظارش را داشت، غیر از کسانی که کتاب های کمیک را خوانده بودند. نیگان یکی از منفورترین و پلیدترین شخصیت های سریال بود که در ادامه داستان به رستگاری رسید، به ویژه زمانی که نجوا کنندگان را گول زده و آلفا را به عنوان یکی از خطرناک ترین شخصیت ها  و دشمن گروه اصلی بازماندگان کشت. نیگان نیز نمی میرد، دستکم در سریال اصلی. در سال های آینده شاهد انتشار اسپین آف های متعددی از مردگان متحرک خواهیم بود که فیلمبرداری برخی از آن ها نیز آغاز شده است، از جمله سریالی به نام Dead Island که به داستان مگی و نیگان پس از پایان اتفاقات سریال اصلی می پردازد. بدین ترتیب مدت حضور نیگان در سریال مردگان متحرک در کل به ۹۵ اپیزود می رسد.

۱۲- مورالس (۱۰۱ اپیزود)

مورالس شخصیتی است که کمتر طرفدار سریال مردگان متحرک او را به یاد می آورد. این شخصیت اولین بار در اپیزود دوم سریال معرفی شد و یکی از اعضای گروه اولیه ریک در جورجیا بود. اما او و خانواده اش مدت کوتاهی بعد از این اپیزود، گروه را ترک کرده و در جریان فصل اول به آتلانتا می روند. در حالی که مورالس از لحاظ فیزیکی تنها در چند اپیزود اندک در داستان مردگان متحرک حضور داشته اما بازگشت غیرمنتظره او در فصل هشتم باعث شد دوام قابل توجهی در داستان داشته باشد، با توجه به فاصله ای که بین معرفی شدنش تا زمان مرگش بدست داریل وجود داشت و مدت حضور او یا بهتر بگوییم، زنده بودنش در داستان را به ۱۰۱ اپیزود رساند. این شخصیت اما یکی از نقش هایی بود که می توانست حضور بیشتری در داستان داشته باشد در شرایطی که معرفی و مرگش تاثیر زیادی بر داستان نداشت.

۱۱- کارل گرایمز (۱۰۹ اپیزود)

به مدت هشت سال طولانی، کارل گرایمز یکی از منفورترین شخصیت های سریال مردگان متحرک بود. او بارها مرتکب اشتباهاتی شد که باعث شد طرفداران آرزوی مرگش را داشته باشند. البته معدودی از دختران نوجوان در میان طرفداران سریال بودند که علاقه خاصی به چندلر ریگز به عنوان بازیگر این نقش داشتند اما اغلب طرفداران سریال دیدگاه مثبتی نسبت به وی نداشتند. وقتی که در نهایت مرگ پرطرفدار کارل رخ داد، همه انتظارش را داشتند که مرگ او تاثیر قابل توجهی بر داستان، شخصیت های بازمانده و کلیت سریال داشته باشد. او رابطه نزدیکی با نیگان داشت که بین رابطه ای دوستانه و ستیزه جویانه در نوسان بود اما مرگ او مطابق انتظار رخ نداد و با یک گاز کوچم در یک تونل زیرزمینی رخ داد در حالی که انتظار این بود فرزند شخصیت اصلی داستان مرگی بسیار دراماتیک تر و غافلگیر کننده تر داشته باشد. شیوه مرگ کارل گرایمز برای مخاطبان سریال به شدت ناامید کننده بود و ریگز نیز خود رضایت چندانی از حذف شدنش از داستان نداشت.

۱۰- آرون (+۱۱۲ اپیزود)

آرون اولین بار در فصل پنجم سریال مردگان متحرک به عنوان پیشاهنگی برای بازماندگان جماعتی صلح جو به داستان معرفی شد. او همان نقشی را داشت که جیزس برای جماعت هیلتاپ ایفا می کرد اما برخلاف جیزس، آرون مدت بیشتری در داستان باقی ماند. او به لطف توانایی اش در بدست آوردن اعتماد دیگران و وفاداری اش به اعتماد دیگران به سرعت به یکی از محبوب ترین شخصیت های سریال تبدیل شد. آرون علیرغم مرگ شریک زندگی اش، به یکی از وفادارترین و قابل اعتمادترین اعضای گروه بازماندگان تبدیل شد و در نبردهای بسیاری در کنار آن ها باقی ماند. او هنوز هم در داستان حضور داشته و اکنون در جماعت مشترک المنافع به مبارزه ادامه می دهد.

۹- مورگان جونز (۱۱۵ اپیزود)

مورگان جونز با بازی لنی جیمز، یکی از معدود شخصیت های مردگان متحرک است که از فصل اول در داستان حضور داشته و هنوز هم در دنیای داستان زنده است. این شخصیت اولین بار در اپیزود اول که اپیزودی آزمایشی بود وارد داستان شد و برای چندین اپیزود بعدی حضور نداشت و در فصول ابتدایی بارها وارد داستان شده و به یکباره غیب می شد. مورگان تا فصل ششم سریال حضور ثابتی در داستان نداشت، جایی که در نبرد با ناجی ها به طور کامل با اعضای گروه باقی ماند. در حالی که مورگان هیچگاه کشته نشد اما بعد از پایان فصل هشتم از داستان کنار رفت و به اسپین آف Fear the Walking Dead منتقل گردید. مدت حضور کلی او در سریال، از اولین اپیزود تا آخرین اپیزود، ۱۱۵ اپیزود بوده است.

۸- ریک گرایمز (۱۲۰ اپیزود)

تهیه کنندگان سریال The Walking Dead همیشه گفته اند که هیچ شخصیتی در سریال از مرگ در امان نیست اما هیچ کس انتظار نداشت که ریگ گرایمز حتی بدون مرگ نیز سریال را ترک کند. او هنوز به طور رسمی نمرده است زیرا در آخرین لحظات توسط یک هلیکوپتر نجات داده شد. از زمان این سکانس مبهم اما هیچ ردی از ریک گرایمز نبوده و بسیاری به این فکر می کنند که ریک برای همیشه سریال اورجینال را ترک کرده است. اندرو لینکلن، اما، هنوز هم در مینی سریالی از شبکه AMC در نقش ریک ظاهر خواهد شد. ریک تنها شخصیت سریال مردگان متحرک بود که می توان او را شخصیت یا قهرمان اصلی داستان نامید و اکنون که او رفته است دیگر شخصیت اصلی قهرمانی در داستان دیده نمی شود. از زمان معرفی به داستان در اپیزود اول تا زمان خروجش، ریک گرایمز به مدت ۱۲۰ اپیزود نفر اول داستان بود.

۷- گابریل استوکس (+۱۲۰ اپیزود)

وقتی طرفداران برای اولین بار با شخصیت کم اهمیت گابریل استوکس آشنا شدند، او کشیشی ترسو بود که هرگز در طول زندگی اش دست به اسلحه نبرده بود. و به همین خاطر بعید به نظر می رسید که بتواوند پنج دقیقه نیز در دنیای مملو از زامبی های آدمخوار زنده بماند. اما او به یکی از اصلی ترین شخصیت های سریال مردگان متحرک تبدیل شده و هنوز هم در داستان زنده است. او اخیراً ارتباط عاطفی غیرمنتظره ای با نیگان ایجاد کرده است و در جریان حمله به محل زندگی ناجی ها بود که این دو خود را در میان گروهی از زامبی ها گرفتار دیدند و سپس گابریل در زندان الکساندریا به دیدار نیگان رفت و در اواخر فصل نهم بود که در را برای نیگان باز گذاشت تا وی بتواند فرار کند. از آن زمان به بعد، نیگان تلاش کرده به رستگاری برسد و اکنون به یکی از رهبران اصلی بازماندگان تبدیل شده است.

۶- میشون (۱۲۶ اپیزود)

وقتی میشون برای اولین بار به طرفداران سریال معرفی شد، او زنی مرموز بود که دو زامبی بدون دست را به عنوان عروسک و البته به عنوان سپر دفاعی با خود همراه کرده بود. او زندگی آندریا را در جریان سقوط مزرعه هرشل در پایان فصل دوم سریال نجات داد و این دو در اپیزودهای ابتدایی فصل سوم داستان نیز در کنار هم با زامبی ها مبارزه می کردند. از زمان پیوستن به گروه ریک، میشون جان تعداد زیادی از اعضای گروه را نجات داده، به شدت فرماندار را زخمی کرده و عاشق ریک شد. همین عشق بود که باعث شد میشون از سریال خارج شود تا ریک را پیدا کند، بعد از آنکه دریافت ریک هنوز زنده است. تایید شده است که میشون در مینی سریالی که به عنوان اسپین آف جدید مردگان متحرک ساخته می شود، بار دیگر در کنار ریک ظاهر خواهد شد.

۵- یوجین پورتر و روزیتا اسپینوزا (+۱۲۸ اپیزود)

یوجین پورتر و روزیتا اسپینوزا در نیمه راه فصل چهارم سریال مردگان متحرک، در کنار آبراهام وارد داستان شدند. اگر چه آبراهام در فصل هفتم توسط نیگان کشته شد اما یوجین و روزیتا همچنان در داستان باقی ماندند. این دو سال هاست که دوستی نزدیکی داشته و در اپیزودهای زیادی کنار هم جنگیده و زنده مانده اند. در فصل پایانی مردگان متحرک، یوجین و روزیتا نقش های مهمی دارند و اگر چه بعید به نظر می رسد که هر دوی آن ها بتوانند تا پایان سریال زنده بمانند اما بسیاری از طرفداران امیدوارند که پایانی نسبتاً خوش در انتظار این دو شخصیت باشد. چه بمیرند و چه زنده بمانند، هر دوی این شخصیت ها در زمره مهم ترین و محبوب ترین شخصیت های تاریخ سریال مردگان متحرک خواهند بود.

۴- جودیت گرایمز (+۱۵۰ اپیزود)

جودیت گرایمز اولین کودکی بود که در میان بازماندگان سریال مردگان متحرک در دنیای پسازامبی ها به دنیا می آمد. او دختر ریک و لوری بود و مادرش در هنگام زایمان در زندان جان باخت. اما ریک و پسرش کارل، برای جودیت مادری کرده و او را بزرگ کردند. جودیت و برادر کوچکترش، آر جی، تنها بازماندگان خانواده گرایمز هستند که هنوز در سریال حضور دارند. در شرایطی که میراث پدرش روی دوش او سنگینی می کند، جودیت ثابت کرده که شخصیتی متفاوت از دیگر بازماندگان دارد که از بزرگ شدن او در دوران پساآخرالزمانی حمله زامبی ها نشأت می گیرد. حضور جودیت در سریال با تولدش در فصل سوم آغاز شد و تاکنون در ۱۵۰ اپیزود از داستان حضور یافته که بیشتر از مدت حضور والدینش در داستان است.

بیشترین حضور شخصیت های سریال مردگان متحرک بر اساس تعداد اپیزود

۳- مگی گرین-ری (۱۷۰ اپیزود)

شخصیت مگی گرین-ری یکی از محبوب ترین و اصلی ترین شخصیت های سریال مردگان متحرک است که فراز و نشیب های بسیاری داشته است، از عشق و عاشقی با گلن تا از دست دادن شوهرش و سپس تبدیل شدن به یکی از قوی ترین رهبرانی که جهان پس از زامبی ها به چشم دیده است. در حالی که لورن کوهان همراه با اندرو لینکلن در فصل نهم سریال را ترک کرد اما بعدها به داستان بازگشت و به حضور بی رقیب شخصیتش در داستان ادامه داد. در شرایطی که حضور مگی در کنار نیگان در یک سریال اسپین آف تایید شده، طرفداران می توانند از قبل مطمئن باشند که وی تا پایان سریال مردگان متحرک زنده می ماند که باعث می شود مدت حضور او در داستان به ۱۷۰ اپیزود برسد که او را به یکی از ماهرترین بازماندگان در دنیای پساآخرالزمانی سریال تبدیل می کند.

۲- کارول پلتیه (۱۷۵ اپیزود)

کارول نیز در همان اپیزودی وارد داستان شد که داریل به مخاطب معرفی می شود. جای تعجب ندارد که وی توانسته تمام این مدت زنده بماند زیرا او یکی از قوی ترین و انعطاف پذیرترین شخصیت های سریال است. او بعد از مرگ دخترش به شدت دچار بحران شد اما از آن زمان توانسته بار دیگر قدرتش را باز یابد. در شروع آخرالزمان زامبی ها، کارول در یک ازدواج ناموفق و پر از خشونت از جانب شوهرش گرفتار شده بود و بدین ترتیب او مدت ها قبل از اینکه زامبی ها دنیای انسان ها را زیر و رو کنند نیز برای زنده ماندن تقلا می کرد. کارول هر کاری برای حفظ جان و در امان نگه داشتن خود و اطرافیانش انجام می دهد و برای این کار حتی تصمیم گرفت به دختر بچه ای که تهدیدی بالقوه برای گروه بود شلیک کند.

۱- داریل دیکسون (۱۷۵ اپیزود)

وقتی سریال مردگان متحرک به عنوان سریالی که به سادگی شخصیت های اصلی را حذف می کند نامی برای خود دست و پا کرد و داریل دیکسون خود را به عنوان شخصیت محبوب طرفداران سریال نشان داد، این جمله در میان طرفداران سریال شایع شده بود: «اگر داریل بمیرد، شورش می کنیم». از این رو می توان با اطمینان گفت که داریل یکی از معدود شخصیت هایی بود که از زنده ماندن و بقایش در سریال مطمئن بودیم. با رفتن اندرو لینکلن، نورمن ریداس اکنون ستاره سریال است، اگر چه هدفش جایگزینی ریک یا گرفتن جای او نیست. و در شرایطی که اسپین آفی از مردگان متحرک با نقش اصلی داریل در راه است، طرفداران می توانند اطمینان داشته باشند که محبوب ترین شخصیت سریال را تا پایان داستان خواهند داشت.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • محمد آبان ۸, ۱۴۰۱

    تمام گی ها و لزبین ها و افرادی که از نظر جنسی بی جنس گرا هستن توی سریال زنده میمونن و بقیه میمیرن
    سریال به شدت مرد ستیز هست

  • Saeedhashemee آبان ۹, ۱۴۰۱

    بجرات میتوان گفت مزخرفترین و بی محتوا ترین سریال تاریخ سیما از ابتدا تا به اکنون همین سریال هست. حتی برای کودکان/حتی سریال هندی و ترکی ارزش دیدن بیشتری دارند