چگونه به فرد معتاد کمک کنیم؟

چگونه به فرد معتاد کمک کنیم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

زمانی که متوجه ابتلا به اعتیاد در یکی از نزدیکان خود می شویم قطعا و حتما اولین پرسشی که برای ما به وجود می آید این است که چگونه به وی کمک کنیم تا بتواند به زندگی عادی خود بازگردد موضوع از آنجایی بیشتر اهمیت می یابد که خود فرد ابتلا به اعتیاد منکر معتاد بودن می شود.

در این شرایط کمک کردن به فرد معتاد بسیار سخت می باشد. در این محتوا چند راهنمایی برای کمک به فرد معتاد آورده شده است که امیدواریم کمک کننده باشد.

انکار او را به هیچ وجه نپذیرید :

یکی از مهم ترین رفتارهایی که در کمک برای تشویق ترک اعتیاد باید داشته باشید ان است که به هیچ وجه انکار فرد معتاد را نپذیرید. اگر وی دلایلی از جمله آن که اعتیادی در او ایجاد نشده یا هرگز مواد مخدری مصرف نکرده را به زبان آورد هرگز این دلایل را از او نپذیرید. این مرحله زمانی است که باید محکم مقابل این حرف بایستید.

اگر دوسدارید که مچ او را در حین مصرف مواد بگیرید و سوالتان این است که چگونه مچ فرد معتاد را بگیریم باید بگوییم که این تصمیم بسیار غلطی است.

به هیچ عنوان با کلمات نامناسب او را خطاب نکنید :

هرگز برای آنکه دیوار انکار فرد معتاد را بشکنید از کلمات منفی مانند خودخواه و بی مسئولیت استفاده نکنید این کلمات نه تنها اثر مثبتی نخواهد داشت بلکه ممکن است حتی برعکس عمل کند و فرد معتاد را از خانواده دورتر و مشکلات پیش روی او را عمیق تر کند.

با او معامله نکنید :

هرگز برای آنکه فرد معتاد اعتیاد خود را ترک کند با او بر سر چیزی معامله نکنید اگر او از شما وعده ی چیزی را خواست و شرطی برای ترک اعتیاد خود گذاشت نپذیرید. توجه کنید اگر کسی برای ترک اعتیاد خود شرط می گذارد هنوز به اعتیاد خود باور ندارد و نپذیرفته است که در گیر اعتیاد می باشد.

تکلیف خود را در صورت ادامه اعتیاد با او روشن کنید :

علنی به او بگویید در صورتی که به اعتیاد خود پایان ندهد ادامه ارتباط شما چه مشکلاتی را خواهد داشت و به کجا خواهد رسید. در این باره بهتر است پیش از صحبت با فرد معتاد با یک مشاور گفت وگو کنید تا از قاطعیت و منطقی بودن تصمیم خود مطمئن شوید.

در این مورد به هیچ عنوان تصمیم احساسی نگیرید و سعی کنید منطقی با او مشکلاتتان را حل کنید.

از کجا بفهمیم معتاد ترک کرده و می توان به اون اطمینان کرد؟

چگونه به فرد معتاد کمک کنیم؟

اگر فرد معتاد به شما گفت که مراحل ترک را طی کرده و اکنون پاک است به راحتی با گرفتن آزمایش عدم اعتیاد می توانید بفهمید که راست می گوید یا خیر؟ این که بگوییم دقیقا ترک تریاک چند روز طول میکشد یا این سوال را در مورد هر ماده مخدر دیگری که به کار ببریم امری تقریبا غیر دقیق است اما استفاده از آزمایشات مطمئن تر می باشد.

این آزمایش از چهار طریق ادرار، خون، بزاق و مو قابل انجام است. که هر یک میزان دقت مخصوص به خود را دارد.

از این ۴ روش، تست اعتیاد با آزمایش خون روش دقیق تری نسبت به سایر روش ها است. آزمایش ادرار به دلیل امکان دستکاری خیلی معتبر نیست اما آزمایش خون هم قیمت به صرفه تری دارد و هم قابل اطمینان تر است.

تست از طریق بزاق روش تست سریعتری می باشد و اگر می خواهید بدانید که فرد اخیرا مصرف داشته یا نه می توانی از این روش استفاده کنید.

آزمایش ترک اعتیاد چه موادی را نشان می دهد؟

کیت های جدیدی که به بازار آمده اعتیاد به انواع مواد مخدر را نشان می دهند و برای آزمایشات استخدام نیز از همین کیت ها استفاده می شود اما این که آزمایش عدم اعتیاد برای استخدام شامل چیست کاملا بستگی به شرکت مورد نظر و درخواست او دارد. اگر فرد مورد نظر شما اعتیاد به مواد مخدری که حاوی مورفین است داشته باشد به راحتی قابل تشخیص است.

مواد مخدر مورفین دار شامل تریاک نیز می شود که یک ماده مخدر رایج می باشد. بنابراین اگر فرد معتاد اعتیاد به ماده ی مخدر تریاک داشته باشد و از روش های مختلف ترک تریاک چه روش های سنتی و چه روش های مانند ترک همراه با دیگر قرص ها یا ترک در کمپ را انجام داده باشد به راحتی با این تست ها می توانید تشخیص دهید.

البته در بعضی مواقع افراد شروع به ترک با قرص های دیگر می کنند مانند ترک تریاک با متادون یا ب ۲ که اینکار اگر زیر نظر پزشک انجام نشود منجر به ایجاد اعتیاد جدیدی در فرد خواهد شد.

بدون نظر

ورود