ناکامی نوه محمد علی کلی در ثبت ۵اُمین ناک اوت متوالی؛ پیروزی هفتم برای نیکو + ویدیو

ناکامی نوه محمد علی کلی در ثبت ۵اُمین ناک اوت متوالی؛ پیروزی هفتم برای نیکو + ویدیو

نیکو علی والش نتوانست به رکورد ۴ ناک اوت بی وقفه خود ادامه دهد، بعد از آنکه در هفتمین مسابقه حرفه ای خود توانست با امتیاز بیلی واگنر را شکست دهد. علی والش ظاهراً در مسیری مشابه پدربزرگ افسانه ایش، محمد علی کلی، قرار دارد که از نگاه بسیاری بهترین بوکسور تاریخ این ورزش است. نیکو علی والش پیش از این ۶ مسابقه بوکس حرفه ای انجام داده بود و پیش از مسابقه شب گذشته با واگنر، توانسته بود ریس سانچز را ناک اوت کند.

مسابقه هفتم نیکو علی والش با بیلی واگنر

با ۲۲ سال سن، نیکو هفتمین پیروزی اش را بدست آورد اما نتوانست به چهارمین ناک اوت پیاپی اش اضافه کند هر چند توانست با اجماع داوران به عنوان برنده اعلام شود. هر سه داور با امتیازات ۵۸ به ۵۶، ۵۸ به ۵۶ و ۵۹ به ۵۵، نیکو علی والش را برنده این مبارزه اعلام کردند. این بوکسور جوان از همان ابتدا توانست برتری خود را به حریفش دیکته کند. نیکو در همان ابتدای راند اول توانست صورت حریفش را خونین کند و او را به روی رینگ بیندازد که با فریادهای «علی، علی» تماشاگران حاضر در سالن Madison Square Garden همراه شد.

مسابقه هفتم نیکو علی والش با بیلی واگنر

بعد از همان دقیقه اول مبارزه، به نظر می رسید که ناک اوت دیگری با دخالت داور در راه است. واگنر که قدرت حریفش را حس کرده بود در راند دوم عقب نشست و سعی کرد به مبارزه ادامه دهد. او بهترین ضربه اش را در آخرین ثانیه های راند دوم وارد کرد. راندهای بعدی رقابتی تر بودند و نیکو علی والش نتوانست برتری قاطع خود در راند اول را تکرار کند. در دو راند پایانی بود که نیکو بار دیگر برتری خود را به طور کامل به واگنر دیکته کرد. این دومین پیروزی نیکو علی والش در این سالن بود، همان جایی که پدربزرگش هشت پیروزی و یک شکست مشهور به «مبارزه قرن» در سال ۱۹۷۱ برابر جو فریزر را تجربه کرده بود.

مسابقه هفتم نیکو علی والش با بیلی واگنر

محمد علی کلی سه سال بعد از فریزر انتقام گرفت و اکنون نیکو به میراث او ادامه می دهد. نیکو در مصاحبه با talkSPORT در این باره گفته است: «فکر می کنم به هر چیزی که در ذهنم درست کنم، می توانم برسم. واقعاً به این موضوع ایمان دارم و اکنون می دانم که تا چه اندازه مصمم هستم. مهم ترین دارایی من نظم است، من به شدت منظم هستم. هیچکس نمی داند که تا چه اندازه این را می خواهم و فکر می کنم مردم وقتی این حس شروع به شکل گیری می کند متوجه آن خواهند شد. می خواهم همین رویه را ادامه دهم و می خواهم بزرگ باشم، بزرگِ دیگری مانند پدربزرگم». ویدیو کامل مبارزه نیکو علی والش و بیلی واگنر را در این لینک تماشا کنید.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود