اسکرابر خودرویی و کف شوی سرنشین دار چیست ؟!

اسکرابر خودرویی و کف شوی سرنشین دار چیست ؟!

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

اسکرابر صنعتی در داخل مخزن خود آب تمیز دارد که آن را با استفاده از آب­پاش بر روی سطح می­ریزد و در کنار آن مواد شوینده و پاک‌کننده نیز پخش می‌کند. سپس برس‌های قدرتمند موجود در داخل دستگاه شروع به کار پاکسازی می‌کنند. برس‌ها به­صورت دورانی می­چرخند و با قدرت بسیار بالا کثیفی و آلودگی سطوح را تمیز می‌کنند. سپس موتور مکنده موجود در اسکرابر با استفاده از شلنگ مکش آب کثیف جمع شده را به مخزن دوم برمی­گرداند. درنهایت برس خشک‌کن سطح خیس را خشک می‌کند و محیط کاملاً تمیز می‌شود.

قطعات دستگاه اسکرابر صنعتی

در این دستگاه دو قسمت اصلی شستشو و خشک‌کنی وجود دارد. در قسمت شستشو مخزن آب تمیز، الکتروموتور چرخش برس و برس مخصوص کف شو وجود دارد. در بازه زمانی که مخزن آب اسکرابر صنعتی پر باشد، اپراتور می‌تواند دستگاه را طوری تنظیم کند که آب بر روی برس پخش شود. برس با استفاده از نیروی الکتروموتور چرخش در سطح مورد نظر می‌چرخد و آن را با استفاده از آب و مواد شوینده صنعتی می‌شوید.

خشک کنی دستگاه زمین شوی دارای سه قسمت مخزن آب کثیف یا ریکاوری، تی دستگاه یا اسکویجی و موتور مکش یا موتور وکیوم است. پس از انجام شستشو سامانه خشک کنی اقدام به جمع‌آوری پسماند می‌کند. مواد موجود در کف زمین توسط تی با لبه پلاستیکی جمع‌آوری می‌شوند و از طریق موتور مکش به مخزن آب کثیف منتقل می‌شوند. تمام این فرایند در سطوح صاف به­صورت هم‌زمان انجام می‌شود.

اسکرابر خودرویی و کف شوی سرنشین دار چیست ؟!

تقسیم‌بندی زمین شوی صنعتی

دستگاه اسکرابر صنعتی بر اساس نحوه کارکرد و مولد انرژی به کار رفته در آن از تقسیم‌بندی‌های گوناگونی برخوردار است.

انواع اسکرابر صنعتی بر اساس نحوه کارکرد

به­دلیل اهمیت نظافت صنعتی در محیط‌های مختلف، زمین شوی نیز دارای انواع مختلف است. درواقع می‌توان برای محیط‌های گوناگون، دستگاه متناسب با آن خریداری کرد.

  1. اسکرابر سرنشین دار: این دستگاه‌ها به عنوان اسکرابر خودرویی شناخته می‌شوند. چراکه دارای صندلی مخصوص اپراتور هستند و فرد می‌تواند بر روی دستگاه نشسته و آن را هدایت کند. دستگاه‌های نظافت سرنشین­دار معمولاً ابعاد بزرگ‌تری دارند و وزن و سرعت آن‌ها بیشتر است. در نتیجه اپراتور باید بر روی دستگاه بنشیند تا به راحتی بتواند آن را کنترل و هدایت کند. این نوع زمین شوی خود دارای انواع مختلف است.
  2. اسکرابر دستی: اسکرابر دستی به نحوی طراحی شده است که اپراتور دستگاه را نگه می‌دارد و پشت سر آن برای کنترل حرکت می‌کند. این محصول در ابعاد و اندازه‌های مختلف طراحی شده است و انواع مختلفی دارد.

پرمصرف‌ترین کف شوی صنعتی سرنشین‌دار

اکثر زمین شوی‌های خودرویی با استفاده از باتری کار می‌کنند. این نوع کف شوی صنعتی دارای سه دسته ۲۴ ولتی، ۳۶ ولتی و ۴۸ ولتی است. دستگاهی که مقدار لیتراژ آن بیشتر از ۱۵۰ لیتر باشد و عرض شستشوی انجام شده توسط آن بیش از ۹۰۰ میلی‌متر باشد، جزء نمونه‌های ۳۶ و ۴۸ ولت است. اسکرابر‌های مورد استفاده در محل‌های بدون سقف و دارای متراژ وسیع، از مولد‌های انرژی دیزلی تهیه می‌شوند. اسکرابر سرنشین­دار که با استفاده از سوخت فسیلی کار می‌کند، از نظر انرژی و کارکرد محدودیتی ندارد. درواقع می‌توان تا زمانی که مخزن دارای سوخت باشد، از کف شوی صنعتی استفاده کرد.

اسکرابر خودرویی و کف شوی سرنشین دار چیست ؟!

استفاده از زمین شوی صنعتی در سالن‌های ورزش

بیشتر سالن‌های ورزشی برای پوشش کف از کف­پوش اپوکسی استفاده می‌کنند. سطح این کف­پوش‌ها بر اساس نوع آن دارای پرزبندی با تخلخل بیشتر یا کاملاً صاف هستند. اگر سطح سالن مورد نظر پرزبندی داشته باشد، با تردد افراد و ورود آلودگی از محیط بیرون بر روی آن در بستر و شیار‌های کف­پوش زباله و گردوخاک زیادی جمع می‌شود. اما اگر کف­پوش اپوکسی استفاده شده در کف سالن صاف باشد، در زمان فعالیت ورزشکاران عرق آن‌ها بر کف سالن می­ریزد و لغزندگی ایجاد می‌کند.

در نتیجه استفاده از اسکرابر صنعتی برای پاکسازی محیط دارای کف­پوش اپوکسی ضروری است. بر اساس میزان متراژ سالن و نوع سالن ورزشی می‌توان از اسکرابر مشخصی استفاده کرد. اما در سالن‌های ورزشی که حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ مربع هستند، کف شوی دستی برقی ۴۰ تا ۵۰ لیتری و عرض ۵۰۰ میلی‌متری کاملاً مناسب است. اما سالن‌هایی که برای برگزاری مسابقات در سطوح بالا و تعداد زیاد در یک سال استفاده می‌شوند، برای افزایش سرعت پاکسازی آن‌ها و بهبود کیفیت عملیات شستشو استفاده از اسکرابر سرنشین­دار مناسب است.

اسکرابر صنعتی مورد استفاده در کارخانجات دارو

در کارخانجات مخصوص تولید دارو برای ساخت کف سالن‌های تولید و انبار نگهداری محصول از پوشش اپوکسی صاف استفاده می‌شود. در نتیجه به­دلیل اهمیت حساسیت بهداشتی این محیط و متراژ بالای آن، استفاده از کف شوی خودرویی یا دستی شارژی مناسب است. در سالن‌های تولید محصولات دارویی از آب استفاده می‌شود و ریختن مداوم آن در سطح محیط باعث ایجاد لغزش می‌شود‌.

وجود دستگاه‌ها با تراکم بالا در سالن تولید، وجود طبقات قفسه‌بندی شده در محیط انبار، ریختن مواد حساس شیمیایی در کف سالن و. ‌. دلایل کافی برای استفاده از اسکرابر صنعتی دستی باتری­دار است. کلین روم‌ها در سالن‌های تولید متراژ کمتر از ۳۰۰ مترمربع وجود دارند و از نظر حساسیت بهداشتی بسیار مهم هستند. به همین دلیل استفاده از اسکرابر دستی کوچک در این محیط‌ها کاربردی است.

شستشوی کف پارکینگ با اسکرابر

در پارکینگ‌ها به­دلیل تردد مداوم خودرو‌ها از محیط بیرون به داخل، برجای ماندن رد لاستیک به­دلیل ترمز‌های شدید و…. آلودگی‌های زیادی در سطح زمین ایجاد می‌شود که پاکسازی آن‌ها بسیار مهم است. بر اساس نوع آلودگی و متراژ کینگ باید اسکرابر مناسبی انتخاب کرد. پارکینگ دارای متراژ بیش از ۳۰۰۰ مترمربع باید با استفاده از کف شوی سرنشین­دار شسته شود. این محیط‌ها بیش از حد معمول دارای آلودگی هستند و پاکسازی آلودگی‌های ناشی از رد لاستیک، باید با استفاده از مواد شوینده مخصوص انجام شود. درنتیجه دستگاه باید بتواند از مواد شیمیایی گوناگون برای شستشو استفاده کند.

پاکسازی مجتمع‌های تجاری با کف شوی صنعتی

مجتمع‌های تجاری و اداری به­دلیل تردد زیاد باید همیشه تمیز باشند. چراکه مشتریان جذب زیبایی و تمیزی این نوع محیط­ها می­شوند. در نتیجه شستن این محیط‌ها باید سرعت و کیفیت زیادی داشته باشد. محیط این مجتمع‌ها گسترده است و تردد مشتریان در آن بسیار زیاد است. در نتیجه استفاده از اسکرابر صنعتی سرنشین­دار برای نظافت این نوع محیط‌ها مناسب است. استفاده از سایر انواع کف شوی‌های صنعتی برای این محیط‌ها، کاربرد چندان زیادی نخواهد داشت.

مشکلات موجود در اسکرابر صنعتی

برای امکان استفاده طولانی‌مدت از اسکرابر باید آن را به طرز صحیحی استفاده کرد. در این صورت هر نوع افت کارایی و بازدهی دستگاه یا خرابی به حداقل می‌رسد. همچنین باید برخی از قطعات مصرفی در زمان مناسب تعویض شوند و از این طریق مانع ایجاد خسارت در دستگاه شوند. بعضی از مشکلات پیش‌آمده در کف شوی باعث می‌شود تا دستگاه نیاز به تعمیر داشته باشد. برای تعمیر اسکرابر صنعتی نیز باید از متخصصان کمک بگیرید. چراکه افراد غیرمتخصص ممکن است دستگاه را خراب کنند و مشکلات بیشتری در آن ایجاد کنند.

تعمیر اسکرابر و زمین شوی صنعتی

امروزه در میان تجهیزات نظافتی صنعتی در بازار، مجموعه­ای از دستگاه­ها، برای نظافت حرفه­ای کارخانه­ها، کارگاه­ها، انبارها، فروشگاه­های متوسط ​​و محیط­های اداری را می­توان یافت. انواع جاروبرقی صنعتی، اسکرابر و زمین­شوی صنعتی خودکار، پاک‌کننده‌های فشارقوی و انواع واترجت و پولیشر صنعتی، به ابزارهای کمکی در ایجاد نظافت در محیط­های صنعتی و پرتردد تبدیل شده­اند. از همین روست که ضرورت انجام تعمیر اسکرابر صنعتی و دیگر تجهیزات از این دست، ضرورت یافته است.

اسکرابر خودرویی و کف شوی سرنشین دار چیست ؟!

تعمیر اسکرابر صنعتی

اسکرابر صنعتی، ابزاری همه‌کاره و ارزشمند در نظافت کف می­باشد. این دستگاه، در اندازه‌ها و پیکربندی‌های مختلفی عرضه شده و الزامات مختلفی را برای اطمینان از یک برنامه  تمیزکردن کارآمد کف برآورده می‌کند. اسکرابر صنعتی را می‌توان به دو گروه مجزا تقسیم کرد که شامل دستگاه تک دیسکی و اسکرابر خشک می­شود.

اسکرابر تک دیسکی و پولیشر

دستگاه کف­شوی تک دیسکی، متشکل از یک دیسک افقی است که توسط یک موتور تغذیه می‌شود و با یک دسته، شبیه به یک جاروبرقی عمودی کنترل خواهد شد. دیسک، برای حذف رسوبات روی زمین می­چرخد ​​و بسته به سطح تمیز شده، سرعت آن تنظیم می­شود. هنگامی که عملکرد مناسبی نداشته باشد، نیاز به تعمیر اسکرابر صنعتی را به یک ضرورت تبدیل خواهند کرد.

این را باید متذکر شویم که این نوع پاک­کننده، در ساده­ترین سطح آن است، قابلیت­های بیشتری در انواع آن وجود دارد. به عنوان مثال، هرچه سرعت کمتر باشد، فشار مؤثرتری روی برس وارد می‌شود که به معنای تمیز کردن عمیق‌تر است.

بنابراین، می‌توانید از سرعت کمتری برای شستشو یا لکه‌زدایی و سرعت بالاتر برای پولیش استفاده کنید. اما اگر کارکرد آن‌ها دچار اختلال شد، می­توانید از طریق اتحاد صنعت صدرا، برای تعمیر زمین شوی یا تعمیر پولیشر صنعتی اقدام نمایید.

تعویض یا تعمیر کف شوی

از طرفی، برای سهولت در کار، طیف وسیعی از اتصالات برای کارهای مختلف در اسکرابر وجود دارد، از همین روست که یک دستگاه می­تواند بسیاری از الزامات مختلف از جمله تمیزکردن و پرداخت را برآورده کند. یکی دیگر از عوامل مهم در یک دستگاه تک­دیسکی، طراحی و همچنین عملکرد آن است که در صورت اختلال، تعمیر اسکرابر صنعتی را ایجاب می­کند.

تعمیر واترجت به صورت تخصصی

پاکسازی یا تمیزکردن با واترجت یا واتر بلاست، فرآیندی است که به طور گسترده برای حذف مواد، پوشش یا آلودگی از سطح قطعه کار استفاده می­شود. جداسازی در این روش، با استفاده از فشار فوق‌العاده بوده و از آبی استفاده می‌کند که بین (۲۰۷ تا ۴۱۴ مگاپاسکال) تحت فشار است تا پوشش‌ها و زباله‌ها را از لایه‌ها حذف کند. این دستگاه نیز، همانند تعمیر اسکرابر صنعتی ، سرویس دوره‌ای و تعمیرات لازم را برای دوام و طول عمر بالاتر، نیاز دارد.

این تجهیزات، پوشش­ها را با دو مکانیسم مختلف حذف می­کنند. فرسایش یا لایه‌لایه شدن. روش اول، در پوشش­های سخت همچون تراشه‌های حرارتی فلزها مورد استفاده واقع می­شود. از یک نازل مخصوص برای شکستن جریان آب به قطرات کوچک استفاده خواهد شد.

در واقع، عملکردی شبیه به اسکرابر دارد. از همین روست که تعمیر واترجت نیز؛ همانند تعمیر اسکرابر صنعتی در اتحاد صنعت صدرا به صورت حرفه­ای صورت می­گیرد.

خدمات نظافت صنعتی حرفه ای

برای آنکه بتوانید خدمات نظافت صنعتی مناسبی را ارائه کنید، لازم است که چک لیست آماده­سازی تمیزکردن کف را تهیه کنید تا از قبل، آمادگی لازم را داشته باشید. همچنین، مواد شوینده لازم را تهیه کرده و برای جلوگیری از ترافیک در حین تمیزکردن، زمان خالی بودن محیط را مشخص نمایید.

لازم است تا دستگاه را از نظر آسیب، نشت روغن یا مایع خنک کننده ارزیابی کنید. روغن، فشار لاستیک و نشانگر سرویس فیلتر هوای موتور یا سطح الکترولیت باتری (در صورت وجود) را بررسی نمایید. در مورد مدل­های موتور احتراق داخلی، سطح سوخت را کنترل کنید. همچنین، نیازهای سرویس و تعمیر اسکرابر صنعتی را در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید می­توانید برای مدیریت هزینه­های خود، جهت تعویض اسکرابر کهنه با نو در فروشگاه اتحاد صنعت صدرا اقدام کرده و با خیالی آسوده، از تجهیزات نظافتی این مرکز، بهره­مند شوید. این امکان برای شما فراهم است تا برای تعمیر انواع دستگاه نظافت صنعتی، نظیر اسکرابر، جاروبرقی، پولیشر، سوییپر، واترجت، پله شوی و دیگر لوازم مشابه، از هر نوع و برندی، در این فروشگاه تخصصی اقدام کنید.

خرید بهترین تجهیزات نظافتی

طیف گسترده­ای از مارک­های مختلف اسکرابر صنعتی، برای ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود، در مدل­ها و اندازه­های مختلف وجود دارد که می­توانید متناسب با نیازهای فضای کاری خود، آن‌ها را تهیه کنید. ضمن آنکه ارائه دستگاه­های کف­شوی صنعتی و تجاری به همراه قطعات تعویضی با کیفیت بالا در دسترس است تا بهترین عملکرد را فراهم نماید.

می­توانید تعمیر اسکرابر صنعتی خود را به دستان توانمند کارشناسان شرکت اتحاد صنعت صدرا  بسپارید. همچنین، با تهیه مواد شوینده مناسب و بهره­مندی از تجهیزات نظافتی مارک، این امکان را دارید تا نظافت محیط کار خود را تضمین کنید.

تعویض تجهیزات دست دوم با نو، یکی از اقدامات اقتصادی عالی است که می­تواند در هزینه­های شرکت­ها و ادارات، صرفه­جویی لازم را ایجاد کند. کارشناسان اتحاد صنعت صدرا، به صورت تخصصی، با برندهای معتبر این صنعت، همکاری داشته و تجهیزاتی کارآمد را ارائه می­کنند.

۰۲۱-۴۵۹۴۷۰۰۰

etehadsanat.com

بدون نظر

ورود