پزشکان در موردی بسیار نادر ۸ جنین را از معده یک نوزاد ۲۱ روزه خارج کردند + ویدیو

پزشکان در موردی بسیار نادر ۸ جنین را از معده یک نوزاد ۲۱ روزه خارج کردند + ویدیو

در اتفاقی نادر یک نوزاد دختر پس از آنکه والدینش متوجه تورم غیرعادی شکم او شدند، هشت جنین از معده‌اش خارج شد.

این نوزاد در تاریخ ۱۰ اکتبر در بیمارستانی در ایالت جارکند هند به دنیا آمد اما مدت زیادی از پا گذاشتن او به این دنیا نگذشته بود که والدینش با نگرانی از اینکه او توموری در معده‌اش دارد او را به بیمارستان منتقل کردند.

پزشکان یک سی تی اسکن روی نوزاد تازه متولدشده انجام دادند و تصاویری را مشاهده کردند که نشان دهنده وجود تومور بود. این نوزاد دختر متعاقبا به مرکز تحقیقات کودکان رانی در شهر رانچی منتقل شد.

خارج کردن ۸ جنین از معده نوزاد دختر ۲۱ روزه + ویدیو

اما در نهایت پزشکان دریافتند که او تومور ندارد، بلکه دچار وضعیتی به نام جنین در جین (FIF) است که بیشتر به عنوان دوقلوی انگلی شناخته می‌شود؛ وضعیتی نادر که در آن یک یا چند جنین مهره دار ناقص در بدن خواهر یا برادر خود محصور می‌شود. این ناهنجاری عموما در دوقلوهای همسان اتفاق می‌افتد و یکی از آنها به‌طور ناخواسته داخل دیگری شکل می‌گیرد.

پس از مشخص شدن نتایج اسکن، پزشکان در مجموع هشت جنین رشدنیافته را در حفره شکمی این نوزاد دختر یافتند. آنها این بیمار کوچک را پیش از عمل جراحی برای برداشتن جنین به مدت ۲۱ روز تحت نظر داشتند.

خارج کردن ۸ جنین از معده نوزاد دختر ۲۱ روزه + ویدیو

این عمل که حدود یک ساعت و نیم به طول انجامید با موفقیت به پایان رسید و این نوزاد دختر در حال حاضر در حال بهبودی است.

خارج کردن ۸ جنین از معده نوزاد دختر ۲۱ روزه + ویدیو

چنین مواردی به لطف پیشرفت ها در فناوری سونوگرافی بسیار نادر است و تنها در کمتر از یک مورد از هر یک میلیون تولد اتفاق می‌افتد، زیرا معمولا در دوران بارداری قابل شناسایی است. در صورت شناسایی چنین موردی این جنین بلافاصله پس از تولد از بدن نوزاد خارج خواهد شد. با این حال مواردی نیز وجود دارد که می‌توان از این امر غافل شد.

تیم پزشکی این دختر اعلام کرد که این بیشترین تعداد جنینی است که تاکنون از یک بیمار نوزاد برداشته شده است. آنها اعلام کردند که تنها ۱۰ مورد مشابه تاکنون در هند گزارش شده است که همگی شامل دو یا سه جنین بوده‌اند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود