ماجرای قطع شدن نطق نماینده چابهار و بیانیه ۲۲۷ نماینده مجلس برای برخورد با محاربین + ویدیو

ماجرای قطع شدن نطق نماینده چابهار و بیانیه ۲۲۷ نماینده مجلس برای برخورد با محاربین + ویدیو

از دیروز ویدیویی از جلسه عصر روز یکشنبه ۱۵ آبان مجلس شورای اسلامی دست به دست می شود که در آن میکروفون معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار و عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس حین صحبت هایش در تذکری با اشاره به اتفاقات ۸ مهر زاهدان و اتفاقات اخیر در خاش قطع می شود و در ادامه نایب رییس مجلس پاسخ او را می دهد.

سعیدی در بخشی از صحبت هایش به کشته شدن تعدادی از مردم سیستان و بلوچستان در درگیری های اخیر با گلوله های جنگی اشاره کرده و با انتقاد از تعداد بالای کشته شدگان در استان خود در ۵۰ روز اخیر، می گوید: «بلوچستان مظلوم پاره تن ایران عزیز داغدار است؛ آن از جمعه خونین زاهدان و شهادت ده‌ها نمازگزار بی‌گناه و این از حادثه جانگداز خاش؛ احساسات مردمی که به تعبیر رهبری عزیز مرزداران غیور ایران هستند، جریحه‌دار شده است. دشمن که کارش دشمنی است، پس هنر مسئولان کجاست؟ آبروی نظام را با چند مسئول نامسئول گره نزنید؛ آنانی که هم به مردم جفا کردند و هم به نظام؛ ندای مردم داغدار استان را بشنوید و از آنها دلجویی کنید. مردم سرفراز، پیش‌شرط توسعه حفظ امنیت است، شما همواره با حفظ وحدت باعث ناامیدی دشمن خارجی بوده‌اید؛ در این آوردگاه سخت هم اجازه ندهید غفلت بر وحدت غلبه کند و به دشمن بگویید که آرزوی تجزیه ایران را به گور خواهد برد».

عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه در مجلس و معاون رییس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده دارد دستور قطع میکروفون نماینده چابهار را می دهد و با واکنش متفاوت نمایندگان موافق و مخالف مواجه می شود.

مصری نیز در پاسخ به صحبت های نماینده چابهار می گوید که در زاهدان از سلاح های جنگی برای حمله تروریستی به نیروهای نظامی استفاده شده و واکنش نیروهای انتظامی در پاسخ به این حملات بوده است: «قای سعیدی آیا وقتی که در منطقه یا محلی، گذشته از اینکه در چه منطقه جغرافیایی در ایران عزیز قرار گرفته، به نیروی مسلح نیروی انتظامی ما حمله مسلحانه صورت می‌گیرد، شما می‌خواهید که برای آنها شیرینی پخش کنیم؟ آیا شما می‌خواهید که ما از کیان مملکت دفاع نکنیم و آیا می‌خواهید در مقابل کسانی که تجزیه ایران را در سر دارند، سر تعظیم فرود آوریم؟ ما از مردم سیستان و‌ بلوچستان دفاع می‌کنیم و دفاع نیروی انتظامی ما به خاطر عِرض و ناموس مردم سیستان‌ و‌ بلوچستان بوده است. از دغدغه جناب‌عالی ممنونیم اما نیروی انتظامی در همه دنیا باید مقتدرانه به وظیفه خود عمل کند. الان هم مردم عزیز دل‌نگران و ناراحت هستند از اینکه نیروی انتظامی دارد مقداری با تساهل کار را از پیش می‌برد. انتظار مردم در روز ۱۳ آبان انتقام خون شهیدان مظلوم بوده و باید انتقام خون شهدا گرفته شود».

در حالی که این اتفاقات دیروز مجلس واکنش های بسیاری را در پی داشته، در ادامه نیز ۲۲۷ نماینده مجلس در بیانیه ای خواستار برخورد شدید با محاربین شد. احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بیانیه ۲۲۷ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر درخواست از قوه قضائیه برای برخورد قاطع با عاملان اتفاقات اخیر را قرائت کرد که به شرح زیر است:

ملت عزیز و قهرمان ایران

در طول ۴۰ سال گذشته دشمنان این ملت از هر وسیله ای جهت ضربه زدن و نابودی ایران عزیز بهره برده اند، تحریک گروهک های کومله و دموکرات در کردستان، خلق عرب در خوزستان، قائله گنبد کاووس، انجام کودتاهای گوناگون از جمله کودتای نوژه همدان، تحمیل جنگ هشت ساله به ملت ایران و پشتیبانی مالی و تسلیحاتی اطلاعاتی تقریبا ۴۰ کشور دنیا از صدام بعثی، ایجاد فتنه های گوناگون سال های ۷۸، ۸۸، ۹۶ و ۹۸، تخصیص بودجه های کلان برای نابودی ملت ایران، تحمیل شدیدترین تحریم های دنیا مانند تحریم های بانکی و مالی، تحریم ها در حوزه صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، تحریم ها در حوزه کشتیرانی و تحریم ها در حوزه هواپیمایی و حتی تحریم ها در حوزه پزشکی و دارویی و تجهیزات پزشکی بخشی از تلاش های گسترده دشمنان به سرکردگی آمریکا و اسرائیل غاصب و برخی کشورهای غربی و عربی بوده است.

اما به برکت استقامت ملت عزیز ایران و امدادهای الهی شکست های پی در پی نصیب آمریکا و سایر دشمنان ایران شده است. به طوری که علاوه بر شکست دشمنان در موارد فوق در سوریه شکست خوردند و در عراق نیز همچنین و در فلسطین و لبنان شکست خورده و در یمن نیز شکست خورده اند و این شکست ها در برابر پیروزی های ملت بزرگ ایران دشمنان را عصبانی کرده است و در واقع اغتشاشات اخیر تلاش انفعالی و واکنشی اما حقیرانه در برابر عظمت و پیروزی های گسترده ملت بزرگ ایران اسلامی است.

در این اغتشاشات آمریکا و سایر دشمنان به صورت علنی وارد میدان شده و تحریک و سازماندهی، تجهیز مالی و تسلیحاتی به سلاح های سرد و گرم و فرماندهی آشوب ها را به عهده گرفته اند و با قطع نظر از برخی از جوان ها که تحت تاثیر تبلیغات هیجانی شده اند، برخی از اراذل و اوباش را به جان این مردم و نیروهای حافظ امنیت انداخته اند که منجر به سلب امنیت و شهادت ده ها تن از مردم عزیز ایران اسلامی شده است.

ما نمایندگان این ملت از تمامی مسئولین کشور از جمله قوه قضائیه می خواهیم که هر چه سریع تر با محاربین که مانند داعش با سلاح های سرد و گرم به جان و مال مردم تعرض کرده اند، برخورد عبرت آموز کرده و حکم الهی را نسبت به محاربین در هر لباس و صنفی و نیز دستور حیات بخش قصاص را اجرا کنند تا به همگان ثابت شود که جان و مال و امنیت و ناموس مردم عزیزمان خط قرمز این نظام بوده و در این امر با هیچ کس مماشات نخواهد کرد.

ضمن قدردانی از حافظان امنیت به ویژه نیروهای نظامی و انتظامی از قوه قضائیه می خواهیم ضمن برخورد قاطع با مباشرین این جنایت ها با همه کسانی که معاونت در جرم کرده و سبب تحریک آشوبگران شده اند، مانند برخی از سیاسیون برخورد متناسب را انجام دهد.

مانند همیشه قدردان این ملت عزیز بوده و به روح همه شهدا به ویژه شهدای امنیت علی الخصوص شاهچراغ عزیز درود می فرستیم و رضوان الهی را برای همه آنها خواستاریم.

بدون نظر

ورود