تاثیر سلبریتی ها در بازار ارزهای دیجیتال

تاثیر سلبریتی ها در بازار ارزهای دیجیتال

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بازار ارزهای دیجیتال یک بستر جذاب و جدید برای کسب سود است که میلیون‌ها نفر در آن فعال هستند. برخی از سلبریتی‌ها در این فضا حضور دارند و به فعالیت‌های اقتصادی می‌پردازند. شرایط بازار نشان‌ می‌دهد که حضور سلبریتی‌ها تاثیرات خاصی بر روی قیمت دارد. در حال حاضر افرادی همچون ایلان ماسک و ویتالیک بوترین جزو چهره‌های شاخص بازار کریپتوکارنسی هستند که میلیون‌ها نفر نظرات آن‌ها را به‌طور مستقیم دنبال می‌کنند.

آیا سلبریتی ها می توانند بازار رمز ارزها را تحت تاثیر قرار دهند؟

کریپتوکارنسی بازار پرنوسانی دارد که همین امر میزان ریسک فعالیت در آن را بیشتر کرده است. در واقع کوچک‌ترین خبر هم تاثیر خود را بر روی این بازار می‌گذارد. در این بین سلبریتی‌ها نیز به صورت مستقیم بر روی بازار تاثیر می‌گذارند. در برخی از موارد دیده شده است که حمایت یک سلبریتی موجب افزایش قیمت چندصد درصدی یک رمز ارز شده است. پس می‌توان گفت فعالیت افراد مشهور یک عامل بسیار مهم و تعیین‌کننده است.

کریپتوکارنسی بازار پرنوسانی دارد که همین امر میزان ریسک فعالیت در آن را بیشتر کرده است. در واقع کوچک‌ترین خبر هم تاثیر خود را بر روی این بازار می‌گذارد. در این بین سلبریتی‌ها نیز به صورت مستقیم بر روی بازار تاثیر می‌گذارند. در برخی از موارد دیده شده است که حمایت یک سلبریتی موجب افزایش قیمت چندصد درصدی یک رمز ارز شده است. پس می‌توان گفت فعالیت افراد مشهور یک عامل بسیار مهم و تعیین‌کننده است.

عواملی که سبب شده سلبریتی ها در بازار ارز دیجیتال تاثیر داشته باشند

دلایل زیادی برای علت تاثیرگذاری سلبریتی‌ها بر روی بازار ارز دیجیتال وجود دارد که هر کدام از آن‌ها باید به‌طور ویژه بررسی شوند. اصلی‌ترین عامل تاثیرگذاری افراد مشهور این است که باعث ایجاد واکنش در تریدرها می‌شوند. در واقع هر چقدر که یک شخص محبوبیت بیشتری داشته باشد، نظرات او بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. وقتی که یک سلبریتی اظهار نظر مثبت درباره یک ارز دارد، بخش زیادی از مردم به سمت خرید رمز ارز معرفی ‌شده می‌روند.

در نتیجه به دلیل افزایش تقاضا شاهد بالا رفتن جهشی قیمت خواهیم بود. همچنین اگر یک فرد مشهود از ارز دیجیتال خاصی انتقاد کند، باید منتظر کاهش قیمت آن باشیم. معمولا در چنین شرایطی عرضه از تقاضا پیشی می‌گیرد که نتیجه آن کاهش قیمت است. البته همیشه قیمت به واکنش سلبریتی‌ها واکنش نشان نمی‌دهد و ممکن است تاثیر خاصی بر روی بازار نداشته باشند. با این حال در اکثر مواقع این تاثیرگذاری به وضوح قابل مشاهده بوده است.

چند نمونه از نقش افراد مشهور در بازار ارز دیجیتال

شخصیت‌های معروف زیادی درباره ارز دیجیتال اظهار نظر می‌کنند. برخی از آن‌ها پا را فراتر گذاشته و در این بازار به فعالیت جدی می‌پردازند. به طور قطع هر چقدر که یک فرد طرفداران بیشتری داشته باشد، تاثیرگذاری او نیز بالاتر خواهد بود. بسیاری از کارشناسان معتقدند که برخی از سلبریتی‌ها از این شرایط به سود خود استفاده می‌کنند. به عقیده این کارشناسان سلبریتی‌ها سعی می‌کنند که با القای شوک قیمتی در بازار کسب سود کنند. تا به حال بارها شاهد اثرگذاری افراد معروف بر ارزهای دیجیتال بوده‌ایم. برای آشنایی بیشتر شما در این زمینه، برخی از نمونه‌های معروف و شناخته ‌شده را بررسی می‌کنیم.

داستان اوج گیری دوج کوین و ایلان ماسک

دوج کوین یک ارز دیجیتال است که با هدف شوخی و بدون هیچ پروژه خاصی ساخته شده است. به همین علت این ارز در حقیقت یک میم کوین محسوب می‌شود. قبل از سال ۲۰۲۱ هیچ کس فکرش را نمی‌کرد که یک ارز بدون پشتوانه به ده گزینه برتر در بازار بپیوندد. ایلان ماست مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس ثروتمندترین مرد جهان است. او همواره در زمینه تکنولوژی حرف اول را در جهان زده است. ماسک یک سلبریتی تمام‌ عیار است که تا با امروز بارها نبوغ خود را اثبات کرده است.

در سال ۲۰۲۱ میلادی ایلان ماسک تصمیم می‌گیرد که حمایت‌های خود را از دوج کوین آغاز کند. به همین علت توییت‌های او درباره این ارز آغاز می‌شود. هم‌زمان با نظرات مثبت ایلان ماسک و توییت‌های او، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان اقدام به خرید و فروش دوج کوین می‌کنند. همین شرایط سبب می‌شود تا دوج کوین رشد قیمت انفجاری پیدا کند. مدت زیادی نگذشت که این ارز توانست از نظر حجم بازار بین ده ارز اول قرار بگیرد. بدون شک ایلان ماسک ناجی دوج کوین است زیرا بدون حمایت‌های او هرگز چنین موفقیتی برای دوج کوین قابل تصور نبود.

نقش سلبریتی ها در گسترش و پذیرش NFT

NFT‌ یا همان توکن غیرقابل ‌تعویض نوع خاصی از ارز دیجیتال است که به صورت یونیک و منحصر‌به‌فرد ارائه می‌شود. از آنجایی که این توکن‌ها مانند ندارند، معمولا از ارزش بالایی نیز برخوردار می‌شوند. سلبریتی‌ها نقش پررنگی در معرفی ان‌اف‌تی‌ها به جامعه داشتند. هر چند وقت یکبار خبر خرید یک NFT توسط یکی از چهره‌های مشهور رسانه‌ای می‌شود. نکته قابل تامل این است که موارد مختلفی همچون آثار هنری و آیتم‌های بازی قابلیت تبدیل شدن به ان‌اف‌تی را دارند. اسنوپ داگ خواننده مشهور آمریکایی یکی از این افراد است. او یکی از NFT‌های خود را با قیمت ۱۰۰ هزار دلار به فروش رساند.

جاستین بیبر نیز یکی دیگر از چهره‌هایی است که اقدام به عرضه ان‌اف‌تی خود کرد. او در اولین معامله خود موفق شد ان‌اف‌تی خود را با قیمت ۱.۲۹ میلیون دلار به فروش برساند. همچنین بیبر بارها در صفحه اینستاگرامی خود به دفاع از ان‌اف‌تی و ارزهای دیجیتال پرداخته است. جک دورسی بنیانگذار توییتر یکی دیگر از کسانی است که در رشد توکن‌های غیرقابل‌تعویض نقش دارد. به همین جهت او اولین توییت خود در سال ۲۰۰۶ را به شکل ان‌اف‌تی درآورد و آن را به فروش رساند. تاثیرگذاری سبلریتی‌ها در بازار ان‌اف‌تی انکارناپذیر به نظر می‌رسد.

حمایت تمام قد ویتالیک بوترین برای شیبا اینو

بدون شک ویتالیک بوترین خالق اتریوم یکی از برترین شخصیت‌های حوزه ارزهای دیجیتال است. شیبا اینو یک میم کوین است که بر روی بلاکچین اتریوم قرار دارد. همین موضوع سبب شده است که ویتالیک بوترین نگاه مثبتی به آن داشته باشد. بعد از اینکه ایلان ماسک با حمایت از دوج کوین آن را به اوج رساند، بوترین نیز تصمیم گرفت که در اقدامی مشابه توسعه شیبا را در دستور کار قرار دهد. بسیاری از کاربران معتقدند که شبیا قاتل دوج کوین است.

حمایت‌های مکرر آقای بوترین باعث شد که این ارز هم از نظر حجم بازار وارد ۱۰ ارز برتر شود. معمولا بعد از توییت‌های بوترین شاهد افزایش خرید شیبا اینو هستیم که همین امر احتمال پامپ قیمت را به دنبال خواهد داشت. سازندگان شیبا مقدار زیادی از این ارز را به عنوان هدیه به ویتالیک هدیه دادند. او در یک اقدام خیرخواهانه ده درصد از توکن‌های خود را فروخت. همچنین او تصمیم گرفت که بیش از ۹۰ درصد توکن‌های خود را بسوزاند که این کار با رشد بیشتر شیبا همراه بود.

خرید شیبا اینو و دوج کوین در ایرانیکارت

سلبریتی‌ها همواره تاثیر زیادی بر روی بازار ارزهای دیجیتال دارند که تا به حال بارها این موضوع اثبات شده است. به همین علت حتما به ارزهای مورد حمایت شخصیت‌های معروف توجه داشته باشید. ارزهایی نظیر شیبا و دوج کوین در همین دسته قرار می‌گیرند. چنانچه قصد خرید و فروش این ارزها را دارید، حتما باید یک بستر امن و سریع را برای این کار بیابید. صرافی ایرانیکارت یک مجموعه معتبر است که خدمات مالی گسترده‌ای را ارائه می‌دهد. خرید‌ و فروش ارزهای دیجیتال نیز بخشی از خدمات این شرکت را تشکیل می‌دهد که امکان استفاده از آن برای همه افراد فراهم خواهد بود.

بدون نظر

ورود