۳ نکته ضروری که قبل از رزرو هتل خارجی باید بدانید

۳ نکته ضروری که قبل از رزرو هتل خارجی باید بدانید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

به شما تبریک می‌گوییم. برنامه‌ی یک سفر خارجی به کشورهای دور یا نزدیک را چیده‌اید، پاسپورتتان آماده است، ویزا را گرفته‌اید، بلیط را رزرو کرده‌اید و اکنون وقت آن است که اتاق هتل خود را رزرو کنید؟ هتل شما سکوی پرتابی برای کشف مقصد سفر شما در یک کشور خارجی و خانه‌ی موقت شما در آن کشور خواهد بود. انتخاب مکان مناسب برای اقامت می‌تواند به معنای تفاوت بین یک تعطیلات باورنکردنی یا یک مسافرت فاجعه‌بار باشد. علاوه بر این، میلیون‌ها هتل، ویلا، آپارتمان، خوابگاه و استراحتگاه در اینترنت وجود دارد، بنابراین سخت است بدانید که از کجا شروع کنید. آیا می‎دانید که به کدام وب سایت‌ها اعتماد کنید؟ قیمت‌ها و امکانات را چگونه مقایسه می‌کنید؟ آیا از ۳ نکته ضروری که قبل از رزرو هتل خارجی باید بدانید، اطلاع دارید؟ در اینجا به این نکات و موضوعات مهم دیگر اشاره می‌کنیم. با مطالعه‌ی مهم‌ترین چیزهایی که باید قبل از رزرو هتل بررسی کنید، سفر خوبی را برای خود رقم بزنید.

نکته اول: مقایسه قیمت ها در سایت های مختلف

قبل از رزرو هتل خارجی خود یک مقایسه‌ی قیمت انجام دهید. وب سایت‌های مختلف قیمت‌ها، بسته‎های تخفیفی، سیاست‌ها و امکانات متفاوتی دارند. همیشه وب سایت مستقیم هتل را بررسی کنید و قیمت‌ها را در سایت‌های رزرو مقایسه کنید. فلایتیو یکی از سایت‌هایی است که می‌توانید با اطمینان از قیمت مناسب، برای رزرو هتل در آن اقدام کنید.

نکته دوم: قوانین کنسلی هتل را بررسی کنید

وقتی یک هتل خارجی را از قبل رزرو می‌کنید، مهم است که سیاست‌های کنسلی آن را بررسی کنید. ممکن است برنامه‌ی سفر شما تغییر کند و به هر دلیل ناگزیر شوید که تاریخ پرواز و بلیط هواپیما خارجی خود را جابجا نمایید. برخی از هتل‌ها دارای سیاست کنسلی ۲۴ ساعته و برخی دیگر ۷۲ ساعته هستند. برخی برای کنسل کردن رزرو هزینه دریافت می‌کنند و کنسلی در برخی از هتل‌ها تا زمانی خاص قبل از سفر رایگان است. اگر قوانین کنسلی هتل منصفانه باشد، می‌تواند در زمان و هزینه‌ی شما صرفه‌جویی کرده و آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد.

نکته هایی که قبل از رزرو هتل خارجی باید مد نظر قرار دهید

نکته سوم: آیا نظر سایر مسافران در مورد هتل را مطالعه می‎کنید؟

یکی از نکات مهم بررسی کامل نظرات مسافران پیش از رزرو محل اقامت شما است. جزئیات و نظرات مسافران را بخوانید و مطمئن شوید که نظرات معتبر هستند. به شما پیشنهاد می‌شود پیش از رزرو هتل، حتما چیزی بین ۵ تا ۱۰ نظر را بخوانید. این کار به شما کمک می‎کند تا اطلاعات بیشتری در مورد خدمات مشتری، تمیزی، فضای کلی، شکایات رایج و موارد دیگر بیابید. نظراتی را که به شدت تند هستند را نادیده بگیرید، زیرا برخی از روی قصد و غرض نظر می‌دهند.

بررسی نکات مربوط به کاهش هزینه‌ ها

دو نکته‌ی مهم هنگام رزرو هتل در مورد خدماتی است که به کاهش هزینه‌ها مربوط می‌شود. یکی از این نکات داشتن صبحانه‌ی رایگان از جانب هتل است زیرا غذای رایگان همیشه یک مزیت است. هزینه‌های رستوران به خصوص زمانی که در سفر خارجی هستید، ممکن است مبلغ زیادی باشد. بنابراین قطعاً صرف صبحانه‎ی رایگان در محل اقامت برای صرفه‌جویی به شما کمک می‎کند. این مبلغ می‌تواند در شهرهایی مانند نیویورک که بسیار گران‌قیمت هستند، مبلغ زیادی را برای شما صرفه جویی کند.

دومین نکته در مورد خدمات هتل که منجر به کم شدن هزینه‌های شما می‌شود، شاتل فرودگاهی هتل است. ممکن است هزینه‌ی ترانسفر فرودگاهی و حمل‌ونقل از فرودگاه تا هتل بیش از ۵۰ دلار باشد. بنابراین در صورت امکان، هتلی را رزرو کنید که ترانسفر فرودگاهی رایگان ارائه می‌دهد.

چرا بررسی مکان هتل اهمیت دارد؟

پیش از بررسی مکان هتل، برای رزرو ارزان‌ترین اقامتگاهی که پیدا می‌کنید، عجله نکنید. برای بررسی مکان حتماً از نقشه‌ی گوگل مپ ( Google Maps) و نظرات سایر مسافرین برای تعیین اینکه آیا هتل در یک مکان نزدیک به جاذبه‌های گردشگری و مرکز شهر است، استفاده کنید. اگر مکان هتل محل اقامت شما از مرکز شهر دور باشد، هزینه‌های اوبر، تاکسی و قطار رقم بالایی خواهد بود.

قوانین و سیاست های پرداخت هتل را بررسی کنید

بیشتر هتل‌ها به کارت اعتباری برای سپرده‌های ایمنی و هزینه‌های جانبی هنگام ورود نیاز دارند. آنها کارت شما را تا زمان تسویه حساب نگه می‎دارند، بنابراین مهم است که آماده باشید. مطمئن شوید که هتل به نام شما رزرو شده است و شناسه‌ی خود را برای تأیید بیاورید. برخی از هتل‌ها فقط کارت اعتباری را می‌پذیرند نه کارت نقدی، بنابراین بهتر است این موضوع را از قبل بدانید و در صورت نداشتن کارت اعتباری خارجی، از افراد دارای چنین کارت‌هایی کمک بگیرید.

بررسی خدمات هتل

ممکن است این گونه به نظر برسد که یک هتل با تعداد ستاره‌های مشخص خدمات استانداردی دارد اما شاید همیشه اینطور نباشد و استانداردها در جاهای مختلف با هم فرق داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است فکر کنید که تهویه‌ی مطبوع در اتاق شما تضمین شده است، اما همیشه مخصوصاً در هتل‌های خارج از کشور اینطور نیست. اگر خیلی گرمایی و یا سرمایی هستید و نمی‌توانید بدون تهویه‌ی مطبوع زندگی کنید، حتما از داشتن این سیستم در هتل اطلاع حاصی کنید.

وای فای رایگان نیز یکی از مواردی است که به نظر می‌آید در تمامی هتل‌ها وجود دارند اما همیشه چنین نیست. برای کسانی که مدت کوتاهی به سفر خارجی می‌روند و ممکن است سیم کارت آن کشور را خریداری نکنند، داشتن وای فای در هتل، یک عامل تعیین‌کننده و مهم است. بزرگ باشد. برخی از هتل‌ها فقط وای فای در مناطق مشترک دارند و اتاق‌ها فاقد وای فای هستند. برخی دیگر فقط یک اتصال وای فای ضعیف دارند، پس حتما آنها را بررسی کنید.

نکته هایی که قبل از رزرو هتل خارجی باید مد نظر قرار دهید

آیا هتل استخر دارد؟

برخی از هتل‌ها دارای استخر هستند و برخی از استخرها تنها برای زیبایی و خنک کردن محیط اطراف استخر ساخته‌اند. اگر می‌خواهید هتل شما حتما استخر داشته باشد، این مورد را نیز، هنگام رزرو کردن هتل حتما در نظر بگیرید و هتلی با استخر در محل رزرو کنید. به ویژه اگر به کشوری گرمسیری سفر می‌کنید، داشتن استخر هتل یکی از واجبات آن است. اگر بتوانید هتلی با استخر روی پشت‌بام برای دیدن مناظر باورنکردنی پیدا کنید که امتیازی ویژه دریافت کرده‌اید و بیشتر به شما خوش می‌گذرد.

از زمان پذیرش و ورود و خروج هتل اطلاع حاصل کنید

آیا میز پذیرش ۲۴ ساعته باز است؟ دانستن پاسخ این سوال به ویژه برای افرادی که قصد دارند صبح زود یا یا اواخر شب وارد هتل شوند، اهمیت دارد. اگر قصد دارید زودتر یا دیرتر از زمان تعیین شده برای ورود و یا خروج به هتل، وارد اتاق خود شوید، باید در مورد ورود زودهنگام یا خروج دیرهنگام پرس‌وجو کنید. برخی از هتل‌ها به شما اجازه می‌دهند در صورت آماده‌بودن اتاق، چک‌این کنید و برخی به شما اجازه می‌دهند در صورت در دسترس بودن، تا دیروقت به‌صورت رایگان از هتل خارج شوید.

دیدن عکس‌ های واقعی از هتل

قبل از رزرو هتل، هم عکس‌های موجود در سایت‌های اجاره‌ی هتل و هم عکس‌های مسافران را مرور کنید. شما باید عکس‌های مختلفی را ببینید، اما بررسی عکس‎های اتاق خواب شما به طور خاص بسیار مهم است. حتی می‌توانید از عکس‌های نمای خیابان در نقشه‎های گوگل استفاده کنید تا ببینید منطقه امن به نظر می‌رسد یا خیر.

ویژگی های امنیتی هتل چگونه است؟

توجه به ویژگی‌های امنیتی در یک سفر خارجی می‌تواند برای یک مسافر بسیار مهم باشد. بنابراین در مورد امنیت هتل مانند نگهبانان درهای محل، درهای اتاق‎ها و دوربین‌های نظارتی را بررسی کنید. همچنین می‌توانید در مورد محله تحقیق کنید تا مطمئن شوید که در منطقه‎ی امنی اقامت خواهید داشت.

شرط سنی پذیرش را بررسی کنید

بیشتر هتل‌ها برای پذیرش در هتل نیاز به سن بالای ۱۸ دارند و برخی از هاستل‌ها محدودیت سنی دارند. اگر سن شما کمتر از ۱۸ سال است، حتماً قبل از رزرو محدودیت سنی و شرایط مورد نیاز را بررسی کنید.

بررسی مالیات و هزینه های اضافی

برخی از شهرها مالیات‌های اضافی دریافت می‎کنند که ممکن است در نرخ رزرو اولیه لحاظ نشود و در تسویه حساب نهایی، رقم کرایه هتل را بالا ببرد. بنابراین قبل از رزرو هتل از مبلغ مالیاتی که برای هتل پرداخت می‌کنید، آگاه باشید.

هتل چه امکانات دیگری دارد؟

آیا با حیوان خانگی سفر می‌کنید و می‌خواهید هتلی دوستدار حیوانات خانگی پیدا کنید؟ آیا به تنهایی سفر خواهید کرد و در جستجوی اتاق کوچکی هستید؟ آیا قصد دارید در باشگاه ورزش کنید؟ آیا هتل دوچرخه، تور و سایر فعالیت های رایگان ارائه می‌دهد؟ آیا هتل رستوران دارد و اگر پاسخ مثبت است قیمت غذاها چقدر است و کیفیت آنها چگونه است؟ اگر پاسخ منفی است، نزدیک‌ترین رستوران کجاست؟ پیش از همه‌ی رزرو هتل پاسخ همه‌ی این پرسش‌ها را بیابید تا بهترین مکان اقامتی را برای خود پیدا کنید.

بدون نظر

ورود