هر باشگاه فوتبال چقدر از حضور بازیکنان ملی پوش خود در جام جهانی قطر سود می برد؟

هر باشگاه فوتبال چقدر از حضور بازیکنان ملی پوش خود در جام جهانی قطر سود می برد؟

در شرایطی که جام جهانی قطر تجربه انجام این تورنمنت برای اولین بار در فصل زمستان را رقم یم زند و باشگاه ها امیدوارند که در پایان این تورنمنت معتبر دنیای فوتبال بتوانند بازیکنان خود را سالم و بدون مصدومیت داشته باشند، حضور بازیکنان در تیم های ملی فوتبالشان در این تورنمنت برای باشگاه ها درآمدزا نیز هست. بدین ترتیب هر چه باشگاهی بازیکنان بیشتری در تیم ملی داشته باشد درآمد بیشتری نیز کسب خواهد کرد. فیفا به ازای هر روز حضور در جام جهانی به هر بازیکن حدود ۱۰,۰۰۰ دلار پرداخت خواهد کرد.

هر بازیکن تیم ملی به خاطر حضور در جام جهانی چقدر می گیرد؟

پیش از شروع جام جهانی، شش روز تمرینات رسمی وجود داشته و در مرحله گروهی نیز ۱۳ روز را برای هر بازیکن خواهیم داشت که در کل باعث می شود هر باشگاهی که در تیم ملی کشورهای شرکت کننده در این تورنمنت بازیکن دارند، دستکم ۱۹ روز دارای ارزش دستمزدی را داشته باشند. بدین ترتیب باشگاه ها برای هر بازیکنی که در تیم ملی کشورهای حاضر در جام جهانی قطر داشته باشند دستکم ۱۸۰,۰۰۰ دلار دریافت خواهند کرد که تنها برای مرحله گروهی و تنها برای یک بازیکن است. دریافتی باشگاه ها فراتر از این عدد به صعود تیم ملی بازیکنانشان به دورهای بعدی بستگی دارد در شرایطی که بعد از دوره گروهی نیز جام جهانی ۱۶ روز ادامه خواهد داشت تا به مسابقه فینال برسیم.

هر بازیکن تیم ملی به خاطر حضور در جام جهانی چقدر می گیرد؟

در لیگ برتر انگلیس، تیم های منچستر سیتی، چلسی، تاتنهام و منچستر یونایتد بیش از ۱.۵ میلیون پوند به خاطر حضور بازیکنانشان در تیم ملی انگلیس در مرحله گروهی دریافت خواهند کرد. این اعداد می تواند به ۲ میلیون پوند نیز برسد، بسته به اینکه تیم ملی انگلیس چه عملکردی داشته باشد. لیگ برتر انگلیس روز یکشنبه گذشته به طور موقت متوقف شد و بیش از ۱۰۰ بازیکن از ۲۰ باشگاه فوتبال این لیگ خود را برای حضور در جام جهانی آماده می کنند. منچستر سیتی بیش از هر تیم لیگ برتری دیگری بازیکن ملی پوش دارد و ۱۶ بازیکن این تیم در جام جهانی قطر حضور خواهند یافت. این ملی پوشان شامل ۵ بازیکن برای تیم ملی انگلیس و سه بازیکن برای تیم ملی پرتغال خواهند شد، دو تیمی که انتظار می رود عملکرد خوبی در جام جهانی قطر داشته باشند.

همچنین برخی از بازیکنان تیم ملی اسپانیا، آلمان، آرژانتین و سوییس نیز در تیم باشگاهی منچستر سیتی بازی می کنند. منچستر یونایتد نیز دومین باشگاه لیگ برتری است که بیشترین بازیکنان ملی پوش را دارد. این تیم در مجموع ۱۴ بازیکن ملی پوش دارد که شامل سه بازیکن حاضر در فهرست نهایی تیم ملی انگلیس، سه بازیکن تیم ملی پرتغال و سه بازیکن تیم ملی برزیل هستند و هری مگوایر، برونو فرناندز و کاسمیرو از جمله این بازیکنان هستند. چلسی و تاتنهام تنها دو باشگاه دیگر لیگ برتر هستند که بیش از ۱۰ بازیکن ملی پوش دارند. ۱۲ بازیکن ملی پوش چلسی شامل رحیم استرلینگ، میسون مانت و کای هاورتز هستند و ریس جیمز نیز که در فهرست تیم ملی بود به دلیل آسیب دیدگی جام جهانی قطر را از دست داد.

در این میان، تاتنهام نیز امثال هری کین، هوگو لوریس، بن دیویس، سون هیونگ مین و ایوان پریشیچ را به جام جهانی قطر خواهد فرستاد. لیورپول نیز کمترین ملی پوش را در میان شش تیم برتر لیگ برتر دارد و تنها ۷ بازیکن این تیم به جام جهانی قطر خواهند رفت. آرسنال که با ۵ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم در صدر جدول لیگ برتر قرار دارد نیز گابریل ژسوس، گابریل مارتینلی، گرانیت ژاکا و ویلیام سالیبا را به جام جهانی خواهد فرستاد. کریستال پالاس و ساوتهمپتون نیز تنه دو باشگاهی هستند که تنها یک بازیکن در جام جهانی قطر خواهند داشت که به ترتیب خواکیم اندرسن عضو تیم ملی دانمارک و آرمل بلا-کُچاپ ملی پوش تیم ملی آلمان هستند. تیم ناتینگهام فارست نیز شش بازیکن ملی پوش دارد که یک بازیکن بیشتر از ملی پوشان نیوکاسل است.

مقدار دریافتی حداقلی باشگاه های لیگ برتر انگلیس به خاطر حضور بازیکنانشان در جام جهانی قطر

آرسنال- ۹ بازیکن- ۱.۴۵ میلیون پوند

منچستر سیتی- ۱۶ بازیکن- ۲.۵۸ میلیون پوند

نیوکاسل- ۵ بازیکن- ۸۰۰ هزار پوند

تاتنهام- ۱۱ بازیکن- ۱.۷۷ میلیون پوند

منچستر یونایتد- ۱۴ بازیکن- ۲.۲۶ میلیون پوند

لیورپول- ۷ بازیکن- ۱.۱۳ میلیون پوند

برایتون- ۴ بازیکن- ۶۴۶ هزار پوند

چلسی- ۱۲ بازیکن- ۱.۹۳ میلیون پوند

فولام- ۶ بازیکن- ۹۷۰ هزار پوند

برنتفورد- ۴ بازیکن- ۶۴۶ هزار پوند

کریستال پالاس- ۱ بازیکن- ۱۶۰ هزار پوند

استون ویلا- ۴ بازیکن- ۶۴۶ هزار پوند

لستر سیتی- ۶ بازیکن- ۹۷۰ هزار پوند

بورنموث- ۲ بازیکن- ۳۲۳ هزار پوند

لیدز یونایتد- ۳ بازیکن- ۴۸۴ هزار پوند

وستهم- ۵ بازیکن- ۸۰۰ هزار پوند

اورتون- ۴ بازیکن- ۶۴۶ هزار پوند

ناتینگهام فارست- ۶ بازیکن- ۹۷۰ هزار پوند

ساوتهمپتون- ۱ بازیکن- ۱۶۱ هزار پوند

ولورهمپتون- ۳ بازیکن- ۴۸۴ هزار پوند

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود