جنجال در نشست خبری کارلوس کیروش بعد از سوال خبرنگار بریتانیایی از سرمربی تیم ملی

جنجال در نشست خبری کارلوس کیروش بعد از سوال خبرنگار بریتانیایی از سرمربی تیم ملی

اتفاقات روزهای اخیر نشان داده که حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بیش از هر چیزی تحت الشعاع اعتراضات اخیر قرار گرفته است. در کنار واکنش ها به دیدار اعضای تیم ملی با رییس جمهور و شایعه دعوت شدن علی کریمی به تیم ملی تنها به دلایل سیاسی، نشست خبری کارلوس کیروش در روز اول ورود به قطر نیز بسیار بحث برانگیز شده است. در جریان نشست خبری کیروش در قطر، درگیری لفظی شدیدی بین او و یک گزارشگر بریتانیایی رخ داد.

کیروش در جریان نشست خبری که پیش از شروع تمرین اول تیم ملی ایران روز سه شنبه برگزار شد، یک خبرنگار بریتانیایی از او در مورد اعتراضات اخیر در ایران پرسید که واکنش جالب او را در پی داشت. گزارشگر از کیروش پرسید: «آیا شما مشکلی با نمایندگی کشوری مانند ایران در جام جهانی ندارید، کشوری که حقوق زنان را نقض می کند؟». کیروش در پاسخ به او گفت: «برای کدام شبکه کار می کنید؟» و گزارشگر پاسخ داد که برای شبکه اسکای نیوز.

سپس کیروش از این گزارشگر درخواست پرداخت پول در قبال پاسخ دادن به این سوال را کرده و اصرار داشت که تنها بعد از پایان جام جهانی به آن پاسخ خواهد داد. کیروش در پاسخ به سوال خبرنگار بریتانیایی می گوید: «چقدر به من می دهید تا به این سوال پاسخ دهم؟ شما یک شرکت خصوصی هستید. چقدر به من می پردازید؟ با رییست صحبت کن و در پایان جام جهانی می توانم به شما پاسخ دهم اگر پیشنهاد خوبی به من بدهید. ممنونم». پس از این پاسخ بود که کارلوس کیروش از روی صندلی اش بلند شده و به کنفرانس خبری پایان داد. در ادامه خبرنگار اسکای نیوز می گوید: «شما می گویید که این مایه افتخار است».

کیروش در حالی که از جایش بلند شده بود پاسخ داد: «نه نه. می گویم که برای پاسخ دادن به آن سوال. حرفی که نگفته ام را در دهان من نگذارید. من از شرکت شما سوال دارم، چقدر به من می دهید که به این سوال پاسخ دهم؟ ممنون، ممنون. فکر می کنم که باید با اتفاقاتی که برای مهاجران آمده به انگلیس رخ داده شروع کنید. به این موضوع فکر کنید». این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که در هفته های قبل شایعاتی در مورد درخواست از فیفا برای کنار گذاشتن تیم ملی ایران از جام جهانی قطر به خاطر فروش پهپاد به روسیه مطرح شده بود که در نهایت فیفا آن را رد کرد.

به نظر می رسد حضور ایران در جام جهانی قطر بیش از هر زمان دیگری جنجالی شده است و در کنار همگروهی با انگلیس و ایالات متحده، اعتراضات اخیر در ایران و واکنش های فوتبالیست ها به این موضوع نیز حضور ایران و عملکردش در این تورنمنت معتبر بین المللی را تحت الشعاع قرار داده است. بدون شک جام جهانی قطر برای مردم ایران و تیم ملی فوتبال شبیه هیچ جام جهانی دیگری نخواهد بود. اولین بازی ایران در جام جهانی روز دوشنبه بعدازظهر برابر تیم ملی انگلیس خواهد بود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود