تیم منتخب ۱۱ نفره بازیکنان حاضر در جام جهانی قطر که بیشترین دستمزد را دریافت می کنند

تیم منتخب ۱۱ نفره بازیکنان حاضر در جام جهانی قطر که بیشترین دستمزد را دریافت می کنند

تا یک روز دیگر جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آغاز خواهد شد و بهترین بازیکنان از سراسر جهان در این کشور خاورمیانه ای دور هم جمع خواهند شد. جای خالی تعداد معدودی از بهترین بازیکنان دنیای فوتبال خالی است، از جمله ارلینگ هالند، محمد صلاح، پیر امریک اوبامیانگ، مارتین اودگارد و زلاتان ابراهیموویچ. اما اکثر بهترین های دنیای فوتبال برای جام جهانی در قطر حاضر هستند، تورنمنتی که برای اولین بار در تاریخ در پایان سال میلادی برگزار می شود.

بخش ورزشی مجله سان نیز نگاهی انداخته به پردرآمدترین بازیکنان حاضر در جام جهانی. ۵ نفر از این ۱۱ بازیکن تیم منتخب گرانقیمت ها در لیگ برتر انگلیس حضور دارند. فرانسه نیز بیشترین بازیکنان را با سه بازیکن در این فهرست دارد، در حالی که انگلیس تنها یک بازیکن در فهرست ۱۱ نفره مذکور دارد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تیم یازده نفره منتخبی از بازیکنان حاضر در جام جهانی قطر که بالاترین دستمزد را دریافت می کنند آشنا کنیم.

تیم منتخب 11 بازیکن با بالاترین دستمزد در جام جهانی 2022 قطر

مانوئل نویر (آلمان)

مانوئل نویر در واقع دروازه بانی نیست که بیشترین دستمزد را در میان دروازه بانان در سطح جهان دریافت می کند و این عنوان متعلق به داوید دخه آ دروازه بان تیم منچستر یونایتد است. اما دخه آ در فهرست نهایی تیم ملی اسپانیا حضور نداشته و باید در انگلیس بماند و با دستمزد هفتگی ۳۷۵,۰۰۰ پوندی اش بازی کند. از این رو بالاترین دستمزد را در میان دروازه بانان حاضر در جام جهانی قطر مانوئل نویر دروازه بان افسانه ای تیم بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان دریافت می کند که هفته ای ۲۹۸,۰۰۰ پوند است.

تیم منتخب 11 بازیکن با بالاترین دستمزد در جام جهانی 2022 قطر

ترنت الکساندر آرنولد (انگلیس)

مدافع سمت راست باشگاه لیورپول، آرنولد ۲۴ ساله حتی انتخاب واضحی برای گرت ساوتگیت نبود. او در فصل اخیر در تیم باشگاهی اش در زمینه دفاعی عملکرد بحث برانگیز و پرانتقادی داشته است. اما آرنولد در آنفیلد محبوب است و به همین خاطر است که هفته ای ۱۸۰,۰۰۰ پوند دستمزد دریافت می کند. این رقم، آرنولد را به گرانقیمت ترین مدافع راست حاضر در جام جهانی قطر تبدیل می کند که با فاصله ای اندک بالاتر از اشرف حکیمی، مدافع تیم ملی مراکش و باشگاه پاری سن ژرمن قرار می گیرد.

تیم منتخب 11 بازیکن با بالاترین دستمزد در جام جهانی 2022 قطر

رافائل واران (فرانسه)

رافائل واران اولین نفر از سه بازیکن تیم باشگاهی منچستر یونایتد است که در این فهرست نام می بریم. واران ۲۹ ساله وقتی برنابئو را به مقصد اولدترافورد ترک کرد، پای یک قرارداد با دستمزد هفتگی ۳۴۰,۰۰۰ پوندی را امضا کرد. واران امیدوار است که بتواند به فرانسه کمک کند قهرمانی خود را در جام جهانی قطر نیز تکرار کند، تورنمنتی که وی چهار سال پیش نقش مهمی در فتح شدنش توسط تیم ملی کشورش داشت.

تیم منتخب 11 بازیکن با بالاترین دستمزد در جام جهانی 2022 قطر

ماتیاس دلیخت (هلند)

ماتیاس دلیخت در کنار رافائل واران در مرکز خط دفاعی تیم منتخب جام جهانی قطر از لحاظ دستمزد قرار می گیرد. این موضوع تا حدود زیادی مرهون غیبت سرخیو راموس و عدم دعوت از او به تیم ملی اسپانیاست در حالی که دستمزد بالاتری نسبت به دلیخت دریافت می کند. همچنین داوید آلابا مدافع تیم اتریش نیز دستمزد هفتگی بالاتری نسبت به دلیخت می گیرد اما تیم ملی کشورش نتوانست جواز حضور در جمع ۳۲ تیم پایانی جام جهانی ۲۰۲۲ را بدست آورد. دلیخت هلندی در تابستان سال جاری یوونتوس را به مقصد بایرن مونیخ ترک کرد و اکنون برای حضور در جمع غول های مونیخی دستمزد هفتگی ۲۶۵,۰۰۰ پوندی دریافت می کند.

تیم منتخب 11 بازیکن با بالاترین دستمزد در جام جهانی 2022 قطر

لوکاس هرناندز (فرانسه)

شاید حضور هرناندز در این فهرست برای بسیاری غافلگیر کننده باشد اما هرناندز در کنار دلیخت تنها بازیکنان شاغل در بوندس لیگا هستند که در این فهرست جای گرفته اند. مدافع ۲۶ ساله فرانسوی می تواند هم در پست مدافع میانی و هم مدافع سمت چپ بازی کند و سال هاست که این نقش را برای تیم بایرن مونیخ انجام می دهد. بر اساس قرارداد تجملی هرناندز با تیم مونیخی، او هفته ای ۲۴۰,۰۰۰ پوند دستمزد می گیرد.

تیم منتخب 11 بازیکن با بالاترین دستمزد در جام جهانی 2022 قطر

کاسمیرو (برزیل)

یک بازیکن دیگر از تیم منچستر یونایتد و پنجره ای به این واقعیت که شیاطین سرخ در دورانی پرآشوب چگونه پول پاشی می کنند. کاسمیرو بازیکن ۳۰ ساله تیم ملی برزیل تابستان سال جاری از رئال مادرید به منچستر یونایتد پیوست و توانست یک قرارداد لوکس با دستمزد هفتگی ۳۵۰,۰۰۰ پوندی با تیم شهر منچستر ببندد. قهرمانی جام جهانی تنها افتخاری است که در رزومه کاسمیرو دیده نمی شود، کسی که پنج قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را در کارنامه خود می بیند.

تیم منتخب 11 بازیکن با بالاترین دستمزد در جام جهانی 2022 قطر

کوین دی بروینه (بلژیک)

تنها عضو باشگاه منچستر سیتی در فهرست گرانقیمت ترین بازیکنان جام جهانی، نابغه خط میانی این تیم کوین دی بروینه است. ستاره ۳۱ ساله تیم ملی بلژیک هفته ای ۴۰۰,۰۰۰ پوند در ورزشگاه اتحاد دستمزد می گیرد که بالاترین دستمزد در میان همبازی هایش به شمار می آید و حتی از دستمزد دریافتی هفتگی ارلینگ هالند نیز بیشتر است.

تیم منتخب 11 بازیکن با بالاترین دستمزد در جام جهانی 2022 قطر

لیونل مسی (آرژانتین)

دستمزد هفتگی ۷۵۰,۰۰۰ پوندی لیونل مسی کافی است تا نام یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال در فهرست گرانقیمت ترین ستارگان حاضر در جام جهانی قطر دیده شود. ستاره ۳۵ ساله تیم ملی آرژانتین اگر چه هنوز هم به دنبال کسب اولین قهرمانی جام جهانی خود است اما شاید بهترین بازیکنی باشد که تاکنون زمین فوتبال به خود دیده و به همین خاطر جای تعجب ندارد که پاری سن ژرمن حاضر شده چنین عدد هنگفتی به وی پرداخت کند.

نیمار (برزیل)

نیمار ۳۰ ساله ستاره تیم ملی برزیل امیدوار است که بتواند تیمش را در قهرمانی جام جهانی برای اولین بار در دو دهه اخیر بر عهده بگیرد. ستاره تیم ملی پاری سن ژرمن هفته ای ۶۰۰,۰۰۰ پوند برای بازی در پایتخت فرانسه دستمزد می گیرد اما این عدد در مقایسه با مرد اول پاریس چندان زیاد نیست.

کیلیان امباپه (فرانسه)

قراردادی که امسال کیلیان امباپه با پاری سن ژرمن منعقد کرده باعث شد که وی با فاصله ای زیاد بالاترین دستمزد را در میان بازیکنان حال حاضر جهان دریافت کند. در یک قرارداد لوکس دو ساله با آپشن تمدید برای یک سال دیگر در صورت رضایت ستاره فرانسوی، او گرانقیمت ترین بازیکن جهان بر اساس دستمزد هفتگی است. امباپه فرانسه در حال حاضر هفته ای ۱.۶ میلیون پوند دستمزد می گیرد.

کریستیانو رونالدو (پرتغال)

چهارمین و آخرین بازیکن منچستر یونایتد، یکی از گرانقیمت ترین مهاجمان جهان حاضر در جام جهانی قطر است. رونالدو ۳۷ ساله در حال حاضر و پس از آمدن اریک تن هاگ به اولدترافورد به یک نیمکت نشین محض تبدیل شده و پس از مصاحبه جنجالی اخیرش به نظر می رسد که پس از پایان جام جهانی جایی در تیم منچستر یونایتد نیز نداشته باشد. اما این موضوع باعث نشده که ستاره تیم ملی پرتغال و قهرمان یورو ۲۰۱۶ نتواند دستمزد هفتگی ۵۰۰,۰۰۰ پوندی دریافت کند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود