۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال که هرگز در جام جهانی بازی نکردند؛ از اریک کانتونا تا ژرژ وه‌آ

۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال که هرگز در جام جهانی بازی نکردند؛ از اریک کانتونا تا ژرژ وه‌آ

جام جهانی فوتبال در قطر دیروز با افتتاحیه و بازی اولی بین تیم های میزبان و اکوادور آغاز شد که جنجال های بسیاری را در پی داشت و میزبان برای اولین بار در تاریخ این مسابقات، جام جهانی را با شکست آغاز کرد. در شرایطی که امروز جام جهانی قطر با سه بازی دیگر از جمله بازی بین تیم های ملی ایران و انگلیس ادامه پیدا می کند، برخی از بهترین بازیکنان حال حاضر فوتبال جهان به دلایل مختلف نتوانسته اند در این تورنمنت حضور داشته باشند؛ از ناکامی تیم ملی کشورشان در رسیدن به جام جهانی تا مصدومیت ها در هفته ها و ماه های قبل از شروع مسابقات یا حتی مصدوم شدن غیرمنتظره در روزهای اخیر.

10 بازیکن برتر تاریخ فوتبال که در جام جهانی بازی نکردند

اما هستند برخی از بهترین بازیکنان تاریخ دنیای فوتبال که هیچگاه نتوانسته اند در جام جهانی بازی کنند. در شرایطی که میلیاردها چشم به این تورنمنت دوخته شده، فشار روی بازیکنانی مانند کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و نیمار است تا ببینند که چه عملکردی خواهند داشت. در حالی که این سه بازیکن این فرصت را دارند که برای قهرمانی جام جهانی تلاش کنند، برخی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال هرگز این فرصت را پیدا نکردند که توانایی هایشان را در جام جهانی نشان دهند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ بازیکن برتر تاریخ دنیای فوتبال آشنا کنیم که هیچگاه در جام جهانی بازی نکردند.

10 بازیکن برتر تاریخ فوتبال که در جام جهانی بازی نکردند

۱۰- دیوید ژینولا

با بازی در تیم های نیوکاسل، تاتنهام، استون ویلا و اورتون، این وینگر فرانسوی با حرکات سریع و خلاقیت خود نسلی از تماشاگران لیگ برتر را سرگرم ساخته بود. اما او هرگز نتوانست این مهارت ها و قابلیت ها را در عرصه بین المللی به نمایش بگذارد. ژینولا تنها ۱۷ بازی در تیم ملی کشورش انجام داد و در این بازی ها موفق به زدن سه گل شد. یکی از بزرگ ترین اشتباهات او مانع از آن شد که تیم فرانسه برای جام جهانی ۱۹۹۴ انتخاب شود. در شرایطی که این تیم برای رسیدن به دور نهایی تنها به یک مساوی نیاز داشت، او یک موقعیت گل بسیار طلایی را به سادگی از دست داد که باعث شکست دو بر یک تیمش برابر بلغارستان شد.

10 بازیکن برتر تاریخ فوتبال که در جام جهانی بازی نکردند

۹- آلفردو دی استفانو

در کمال ناباوری، آلفردو دی استفانو بازیکن افسانه ای تیم رئال مادرید، در دوران حرفه ایش برای سه تیم ملی متفاوت بازی کرد. او برای تیم های ملی آرژانتین، کلمبیا و اسپانیا به میدان رفت اما بیشتری بازی ملی را برای تیم ملی اسپانیا انجام داد. اما بازی در تیم ملی سه کشور به او کمک نکرد که بتواند در جام جهانی حاضر شود زیرا آرژانتین با او مجبور شد از دور انتخابی کنار برود و هشت سال بعد نیز اسپانیا با حضور او نتوانست به دور نهایی جام جهانی راه یافت. او به اسپانیا کمک کرد که بلیت جام جهانی ۱۹۶۲ را تضمین کند اما خودش در فهرست نهایی جام جهانی تیم ملی کشورش جایی نداشت.

10 بازیکن برتر تاریخ فوتبال که در جام جهانی بازی نکردند

۸- جرج بست

در حالی که دی استفانو برای چند تیم ملی بازی کرد، شرایط در مورد جرج بست ستاره سابق تیم منچستر یونایتد متفاوت است. این وینگر مشهور بیش از ۳۷ بازی ملی برای تیم ملی ایرلند انجام داده و ۹ گل ملی نیز به ثمر رساند. اما تیم ملی ایرلند تا آخرین روزهای بازی حرفه ای بست در سال ۱۹۸۲ نتوانست به دور نهایی جام جهانی راه یافت، اما آن زمان دیگر بست ۳۵ ساله شده بود و جایی در فهرست نهایی بازیکنان تیم ملی کشورش نداشت.

10 بازیکن برتر تاریخ فوتبال که در جام جهانی بازی نکردند

۷- اریک کانتونا

از یک بازیکن سابق منچستر یونایتد به یک بازیکن سابق دیگر از این تیم انگلیسی. کانتونا در تیم ملی فرانسه دوران بسیار فوق العاده اش داشت و در ۴۵ بازی ملی برای آبی ها موفق به زدن ۲۰ گل نیز شد. کانتونا قربانی اشتباه دیوید ژینولا شد زمانی که این تیم در جام های جهانی ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴ در راهیابی به جام جهانی ناکام ماند. او پیش از جام جهانی ۱۹۹۸ از فوتبال کناره گیری کرد و همان سال بود که تیم ملی فرانسه برای اولین بار قهرمان جام جهانی شد.

10 بازیکن برتر تاریخ فوتبال که در جام جهانی بازی نکردند

۶- ژرژ وه آ

در حالی که کانتونا بدشانس بود و نتوانست عضوی از تیم ملی کشورش باشد، همین موضوع در مورد ژرژ وه آ که برنده توپ طلای جهان نیز شده بود صحت نداشت. بازیکن سابق تیم های موناکو و میلان در ۱۸ سال دوران حرفه ایش در ۷۵ بازی ملی برای لیبریا به میدان رفت. نزدیک ترین زمان برای تیم ملی لیبریا و وه آ به جام جهانی در سال ۲۰۰۲ بود که تنها به خاطر یک امتیاز نتوانستند به دور نهایی راه یابند.

10 بازیکن برتر تاریخ فوتبال که در جام جهانی بازی نکردند

۵- رایان گیگز

تیم ملی کنونی ولز اولین تیم ملی این کشور از سال ۱۹۵۸ است که به جام جهانی راه می یابد اما نکته جالب این است که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان و ولز هرگز نتوانسته در جام جهانی بازی کند. رایان گیگز که ۱۳ بار با تیم منچستر یونایتد قهرمان لیگ برتر انگلیس شده، در دوران بازی اش در بیش از ۶۴ بازی ملی برای تیم ولز به میدان رفت. او در سال ۲۰۰۷ از تیم ملی کشورش خداحافظی کرد بدون اینکه بتواند در یک بازی در جام جهانی به میدان برود.

10 بازیکن برتر تاریخ فوتبال که در جام جهانی بازی نکردند

۴- یان راش

یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ولز، یان راش به عنوان یکی از بهترین گلزنان نسل خود توانست در دوران بازی خود در حوزه باشگاهی ۳۸۳ گل به ثمر برساند. او برای تیم ملی ولز نیز موفق به زدن ۲۸ گل شد. ستاره سابق تیم های لیورپول و یوونتوس در جریان رقابت های انتخابی سال ۱۹۹۴ موفق به هت تریک نیز شد اما این گلزنی ها نیز برای تضمین حضور تیم ملی کشورش در جام جهانی کافی نبود.

۳- عبدی پله

ستاره افسانه ای تیم ملی غنا و بازیکن خط میانی این تیم نقش مهمی در قهرمانی غنا در جام ملت های آفریقا در سال ۱۹۸۲ داشت. تا سال ۲۰۱۳ و زمانی که آساموآ ژیان از او پیشی گرفت، پله رکورد بیشترین گل ملی کشورش را در اختیار داشت. علیرغم این موفقیت ها اما عبدی پله هرگز نتوانست توانایی هایش را در جام جهانی به نمایش بگذارد زیرا غنا در دوران بازی او هیچگاه موفق به راهیابی به دور نهایی نشد.

۲- سامی هیپیا

به عنوان یکی از بهترین مدافعان تاریخ باشگاه لیورپول، هیپیا در دوران حرفه ایش در بیش از ۴۶۴ بازی برای قرمزها به میدان رفت پیش از اینکه با لباس بایر لورکوزن از دنیای فوتبال خداحافظی کند. او همچنین یکی از شناخته شده ترین بازیکنان تیم ملی فنلاند در زمان خود بود. هیپیا ۱۰۵ بازی ملی برای فنلاند انجام داد و در این زمینه دومین بازیکن تاریخ این کشور است اما تجربه بالای او نیز نتوانست فنلاند را به دور نهایی جام جهانی برساند.

۱- یاری لیتمانن

با تیم ملی فنلاند می مانیم و در مورد یاری لیتمانن می گوییم که تنها بازیکن تاریخ تیم ملی فنلاند است که تعداد بازی های ملی اش از هیپیا بیشتر است. لیتمانن که برای تیم های بارسلونا، لیورپول و آژاکس بازی کرده بود، بهترین بازیکن تاریخ فوتبال فنلاند به شمار می آید. او توانست در ۱۳۷ بازی ملی برای کشورش به میدان برود و در این بازی ها که طی ۴ دهه متفاوت انجام شد موفق به زدن ۳۲ گل نیز شد. لیتمانن فرصتی برای نمایش استعدادهایش در جام جهانی نیافت زیرا فنلاند در دوران بازی او هیچگاه به جام جهانی راه نیافت.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود