رونمایی چین از سگ رباتیک مسلح به مسلسل به سبک سریال Black Mirror + ویدیو

رونمایی چین از سگ رباتیک مسلح به مسلسل به سبک سریال Black Mirror + ویدیو

چین یکی از تازه ترین تولیدات یکی از اصلی ترین پیمانکاران نظامی اش را رونمایی کرده است، یک سگ رباتیک مجهز به مسلسل که می تواند به کمک پهپاد به محل مورد نظر اعزام شود. کانال Kestrel Defense Blood-Wing که متعلق به یک کمپانی نظامی خصوصی چینی است در پلتفرم شبه توییتر Weibo پستی را منتشر کرده که ویدیوی آن یک پهپاد بزرگ را در حال حمل سگی رباتیک نشان می دهد که خود به یک مسلسل مجهز است. این ویدیو نشان می دهد که سگ رباتیک روی سقف یک خانه ایستاده و این سو و آن سو می رود.

سگ رباتیک مسلح به مسلسل چین که با پهپاد حمل می شود

در پست کمپانی Kestrel آمده است: «سگ های جنگی از آسمان فرود می آیند! پهپادهای سنگین می توانند ربات های جنگی را حمل کنند تا مستقیماً پشت خطوط دشمن وارد شده و حملات غافلگیر کننده ای روی لینک های ضعیف وارد کنند. آن ها همچنین می توانند روی سقف ها قرار داده شده و در همکاری با نیروهای روی زمین برای شبیخون زدن به دشمنان داخل ساختمان ها به کار گرفته شوند». این سگ های رباتیک چینی شبیه چیزهایی هستند که در سریال علمی تخیلی تاریک Black Mirror از سرویس نتفلیکس دیده ایم، به ویژه اشاره ای که به اپیزود Metalhead در فصل چهارم این سریال دارد، جایی که یک زن تلاش دارد از یک سگ رباتیک قاتل فرار کند.

سگ رباتیک مسلح به مسلسل چین که با پهپاد حمل می شود

البته این اولین محصول Kestrel در زمینه سگ های رباتیک نیست. در آگوست گذشته نیز این کمپانی یک سگ رباتیک را تست کرده بود که می توانست یک نارنجک انداز حمل کند. ایالات متحده نیز چندین سگ رباتیک نظامی ساخته است. در یک مورد، Ghost Robotics رباتی مجهز به مسلسل را در اکتبر ۲۰۲۱ رونمایی کرد که شباهت زیادی با سگ رباتیک کنونی چینی ها دارد. سگ های رباتیک، بدون مسلسل، توسط اداره پلیس نیویورک در آوریل ۲۰۲۱ نیز مورد استفاده قرار گرفتند. استفاده از این سگ ها با نام Digidog و از محصولات بوستون داینامیکس در می ۲۰۲۱ و بعد از واکنش منفی شهروندان کنار گذاشته شد.

سگ رباتیک مسلح به مسلسل چین که با پهپاد حمل می شود

اما به نظر می رسد که چین علاقه ویژه ای به سگ های رباتیک دارد. در نمایشگاه Robot Expo این کشور در ماه آگوست، دو جین سگ رباتیک در حال انجام یک رقص گروهی دیده شدند که می توانستند بپرند و دست هایشان را تکان دهند. همچنین سگ های رباتیک متعددی در جریان مقررات منع رفت و آمد در دوران شیوع کرونا در ماه مارس در خیابان های شهر شانگهای مشاهده شد. یک سگ رباتیک که حامل بلندگویی روی دوشش بود، در یکی از محلات شهر می چرخید و دستورالعمل مرتبط با قوانین منع رفت و آمد را به مردم منطقه منتقل می کرد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود