همه چیز در مورد اسپین آف های سریال «مردگان متحرک» پس از پایان فصل یازدهم

همه چیز در مورد اسپین آف های سریال «مردگان متحرک» پس از پایان فصل یازدهم

از آنجایی که فصل ۱۱ سریال مردگان متحرک (Walking Dead) پایان این پدیده تلویزیونی طولانی مدت را رقم می‌زند، در ادامه همه چیزهایی را که در مورد آینده این فرنچایز فاش شده آورده‌ایم.

فصل ۱۱ ممکن است پایان سریال مردگان متحرک باشد اما آینده عظیمی برای این مجموعه زامبی ها در پیش است. پایان سریال مردگان متحرک در سپتامبر ۲۰۲۰ تایید و قرار شد جمع بندی آن در فصل ۱۱ اتفاق بیفتد. بنابراین اپیزود در آرامش بخواب (Rest In Peace) نه تنها قسمت پایانی فصل ۱۱ بلکه پایان داستانی است که پخش آن ۱۲ سال به طول انجامید.

به همان اندازه که قسمت پایانی سریال The Walking Dead پایان یک دوره را به نمایش می‌گذارد، آغازگر یک مرحله کاملا جدید نیز هست، زیرا کمپانی AMC برخی از بزرگ ترین شخصیت هایش را به پروژه های تازه ای تبدیل خواهد کرد.

فرنچایزهای سریال «مردگان متحرک» و تاریخ پخش آنها

اسپین آف های جدید Walking Dead

Walking Dead در آینده‌ی نزدیک شامل سه اسپین آف با بازی شخصیت های کلیدی سریال اصلی است. مگی با بازی لورن کوهن (Lauren Cohan) و نیگان با بازی جفری دین مورگان (Jeffrey Dean Morgan) در مردگان متحرک: شهر مردگان (The Walking Dead: Dead City) که ابتدا قرار بود جزیره مردگان نام داشته باشد بازی خواهند کرد. بازیگران نقش مکمل مشخص شده‌اند اما هیچ‌کدام از آنها چهره های آشنایی از دنیای مردگان متحرک نیستند و این سوال که آیا هرشل و آنی به مگی و نیگان خواهند پیوست، بی‌پاسخ باقی مانده است.

فرنچایزهای سریال «مردگان متحرک» و تاریخ پخش آنها

نورمن ریدس (Norman Reedus) در دریل دیکسون (Daryl Dixon) نقش خواهد داشت. این اسپین آف ابتدا قرار بود با حضور ملیسا مک براید (Melissa McBride) در کنار دریل ساخته شود اما انتقال پروژه به اروپا مانع از مشارکت کرولِ مردگان متحرک در آن شد. دریل دیکسون اساسا در فرانسه اتفاق می‌افتد و کلمنس پوئزی (Clémence Poésy) ستاره فیلم های هری پاتر و تینت در میان بازیگران مکمل حضور دارد.

فرنچایزهای سریال «مردگان متحرک» و تاریخ پخش آنها

سرانجام پس از جدایی اندرو لینکلن (Andrew Lincoln) در فصل ۹ و دانای گوریرا (Danai Gurira) در فصل ۱۰ از مردگان متحرک، ریک گریمز و میشان دوباره باز خواهند گشت. پیش‌تر انتظار می‌رفت بازگشت لینکلن با یک سه‌ گانه فیلم مردگان متحرک صورت بگیرد اما این نقشه ها به باد رفت و به پروژه تلویزیونی دیگری تبدیل شد.

فرنچایزهای سریال «مردگان متحرک» و تاریخ پخش آنها

اسپین آف های Walking Dead چه زمانی منتشر می‌شوند؟

اولین مورد The Walking Dead: Dead City است که قرار است آوریل ۲۰۲۳ منتشر شود و شامل شش قسمت خواهد بود. بعد از آن Daryl Dixon می‌آید اما هنوز تاریخ اکران آن مشخص نشده است اما نمایش انفرادی دریل دیکسون هم شش قسمتی است. تولید نمایش تلویزیونی ریک و میشان کندتر از این دو به نظر می‌رسد و در حالی که پوسترها زمان انتشار این داستان عاشقانه پساآخرالزمانی را در سال ۲۰۲۳ اعلام کرده‌اند، پخش آن در اواخر سال ۲۰۲۳ محتمل‌ خواهد بود.

فرنچایزهای سریال «مردگان متحرک» و تاریخ پخش آنها

سه گانه جدید AMC از اسپین آف های مردگان متحرک به کنار، فصل ۸ سریال از مردگان متحرک بترسید (Fear The Walking Dead) نیز برای سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است. پس از پایان فصل اول افسانه های مردگان متحرک (A Tales of the Walking Dead) در سپتامبر ۲۰۲۲، احتمال ساخت فصل دوم این مجموعه نیز وجود دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • امیر آذر ۳, ۱۴۰۱

  با این وضع پیش دادن الکی و بیهوده ی داستان
  زمانی میرسه که صدا و سیما از مردگان متحرک بیننده های بیشتری خواهد داشت!
  آخه فازتون چیه؟
  این سریال مگه چقدر جای شیردوشی داره که ول نمی کنید؟
  اگه می خواید زمانی برسه که اسپین آفی که منتشر می کنید توی ۲۴ ساعت اول ۰ بیننده داشته باشه بسم ا… با همین روند ادامه بدین.

  • امیرعلی بهمن ۶, ۱۴۰۱

   قسمت اخر با پایان یافتن غم انگیز بود حتی برای خودم، مخاطبان زیادی هستن میخواهند ادامه داشته باشه یکیش خودمم، با اومدن اسپین آف های جدید خوشحالم واقعا