۱۰ مورد از شوکه کننده ترین و عجیب ترین نتایج جام جهانی بعد از باخت آرژانتین به عربستان

۱۰ مورد از شوکه کننده ترین و عجیب ترین نتایج جام جهانی بعد از باخت آرژانتین به عربستان

عربستان سعودی با شکست دو بر یک آرژانتین در اولین مسابقه گروه c مسابقات همه را شوکه کرد در حالی که تیم ملی آرژانتین با لیونل مسی از شانس های اصلی قهرمانی جام جهانی قطر به شمار رفته و در نزدیک به سه سال اخیر حتی یک شکست را نیز متحمل نشده بود.  در شرایطی که مسی خیلی زود با یک پنالتی گل اول تیم را به ثمر رساند، به نظر می رسید که تیم ملی آرژانتین در مسیر یک پیروزی آسان و پرگل دیگر قرار دارد و پس از آن بود که تنها در نیمه اول، سه گل تیم ملی آرژانتین به دلیل آفساید رد شدند.

عجیب ترین نتایج تاریخ جام جهانی بعد از شکست آرژانتین از عربستان

اما عربستان سعودی بعد از استراحت ۱۵ دقیقه ای بین دو نیمه به عنوان تیمی متفاوت وارد میدان شده و در عرض تنها ۵ دقیقه دو بار توسط صالح الشهری و سالم الدوساری به گل دست یافت. علیرغم حملات همه جانبه و مداوم آرژانتین در ادامه بازی و نزدیک به ۱۰ دقیقه وقت اضافه، تیم عربستان توانست این پیروزی را با چنگ و دندان حفظ کند و بدین ترتیل اولین شوک بزرگ جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رخ داد. اما آیا این بزرگ ترین شوک تاریخ جام جهانی است؟ در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با ۱۰ مورد از شوکه کننده ترین نتایج تاریخ جام جهانی آشنا کنیم.

عجیب ترین نتایج تاریخ جام جهانی بعد از شکست آرژانتین از عربستان

۱۰- سوییس ۱-۰ اسپانیا (۲۰۱۰)

اسپانیا در سال ۲۰۱۰ با نسل طلایی خود برنده جام جهانی شد اما بدترین شروع ممکن را داشتند. گل جلسون فرناندز در نیمه دوم کافی بود تا اسپانیا در روز اول جام جهانی شکست بخورد اما آن ها توانستند یک ماه بعد در مسابقه فینال جام جهانی، هلند را شکست داده و قهرمان جهان شوند.

عجیب ترین نتایج تاریخ جام جهانی بعد از شکست آرژانتین از عربستان

۹- بلغارستان ۲-۱ آلمان (۱۹۹۴)

بلغارستان در سال ۱۹۹۴ خوب بازی کرده و به یک چهارم نهایی نیز رسید اما به نظر می رسید که عبورشان از این مرحله غیرممکن است وقتی مقابل آلمان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی قرار گرفتند. لوتار ماتئوس با یک پنالتی تیم ملی آلمان را بعد از شروع نیمه دوم پیش انداخت. اما بلغارستان به لطف گل های هریستو استویچکوف و یوردان لچکوف توانست پیش افتاده و به مرحله بعدی مسابقات برود.

۸- ایرلند شمالی ۱-۰ اسپانیا (۱۹۸۲)

در این دوران، اسپانیا تیمی نبود که از آن انتظار قهرمانی جام جهانی برود اما همچنان از آن ها انتظار می رفت که از سد ایرلند شمالی عبور کنند. اما این ایرلند شمالی بود که با گل گری آرمسترانگ، به عنوان برنده زمین را ترک کرد. پیروزی آن ها زمانی اهمیت پیشتری پیدا می کند که بدانید آن ها بعد از خراج مال دوناهی، یک ساعت پایانی مسابقه را ده نفره بازی کردند.

۷- جمهوری ایرلند ۱-۰ ایتالیا (۱۹۹۴)

بازی در گرمایی شدید مقابل تیم تحسین شده و محبوب ایتالیا کار دشواری بود و بسیاری انتظار نداشتند تیم جمهوری ایرلند حتی بتواند یک مساوی بگیرد. اما آن ها همه انتظارات را ناکام گذاشته و در دقیقه ۱۲ بازی توسط ری هیوتون به گل رسیدند و سپس این پیروزی را نگه داشتند. اما تیم ایتالیا در نهایت به فینال مسابقات رسیده و در ضربات پنالتی و آن بازی مشهور، مغلوب تیم ملی برزیل شد.

عجیب ترین نتایج تاریخ جام جهانی بعد از شکست آرژانتین از عربستان

۶- کره جنوبی ۲-۱ ایتالیا (۲۰۰۲)

کره جنوبی به عنوان یکی از میزبانان مشترک جام جهانی ۲۰۰۲ در یک شانزدهم نهایی مقابل ایتالیا قرار گرفت و به نظر می رسید که یک داستان افسانه ای برای کره ای ها در حال به پایان رسیدن است وقتی کریستین ویری آتزوری را پیش انداخت. اما وقتی سئول کی هیون دو دقیقه مانده به پایان مسابقه گل مساوی را به ثمر رساند، بازی به وقت اضافه کشیده شد. و بعد از اینکه فرانچسکو توتی اخراج شد، تیم کره جنوبی در دقیقه ۱۱۷ بازی توسط جونگ هوآن آن به گل رسید و با قانون گل طلایی برنده مسابقه شد.

۵- کره شمالی ۱-۰ ایتالیا (۱۹۶۶)

یک بازی ناامید کننده دیگر برای ایتالیایی ها. این بار در انگلیس و در جام جهانی ۱۹۶۶. پاک دو ایک در ۴۲اُمین دقیقه مسابقه گل پیروزی بخش کره شمالی در بازی اول تیمش را برابر ایتالیا به ثمر رساند، تیم کره شمالی به یک چهارم نهایی راه یافت اما در این مرحله حذف شد.

۴- ایالات متحده ۱-۰ انگلیس (۱۹۵۰)

بازی مقابل تیمی که بازیکنان آن عمدتاً بازیکنان غیرحرفه ای و پاره وقت بودند، از انگلیس انتظار می رفت خیلی راحت از سد تیم ایالات متحده بگذرد. اما این چیزی نبود که اتفاق افتاد در شرایطی که جو گیتینز گل پیروزی بخش تیمش مقابل انگلیسی را به ثمر رساند که بازیکنان بزرگی مانند استن مورتنسن، تام فینی و سرمربی برنده جام جهانی آینده یعنی الف رمزی را در اختیار داشت.

عجیب ترین نتایج تاریخ جام جهانی بعد از شکست آرژانتین از عربستان

۳- کامرون ۱-۰ آرژانتین (۱۹۹۰)

آرژانتین به عنوان مدافع قهرمانی جام جهانی وارد مسابقات سال ۱۹۹۰ شد بعد از اینکه دیگو مارادونا چهار سال قبل تر آن ها را به قهرمانی رسانده بود. اما در اولین مسابقه جامشان برابر کامرون، همه را حیرت زده کردند. کامرون دو بازیکن خود را اخراج شده دید و آندره کانا بییک و بنجامین مسینگ هر دو با کارت قرمز داور مواجه شدند. اما رویکرد فیزیکی شان به بازی خوب پیش رفت در شرایطی که گل فرانسوا اومام بییک نتیجه مسابقه را تعیین کرد. اما تیم آرژانتین توانست بار دیگر به فینال مسابقات راه یابد و این بار با شکست برابر آلمان غربی نتوانست به قهرمانی دست یابد.

عجیب ترین نتایج تاریخ جام جهانی بعد از شکست آرژانتین از عربستان

۲- عربستان سعودی ۲-۱ آرژانتین (۲۰۲۲)

برد عربستان سعودی برابر آرژانتین که روز گذشته رخ داد شاید یکی از شوکه کننده ترین نتایج تاریخ جام جهانی باشد اما در صدر این فهرست قرار نمی گیرد. تیم آرژانتین تا پیش از این مسابقه در هیچ یک از ۳۶ مسابقه خود شکست نخورده بود اما مسی و هم تیمی هایش پاسخی به شروع خیره کننده عربستان در نیمه دوم نداشتند و اکنون برای صعود از گروه C با شرایطی دشوار روبرو هستند.

عجیب ترین نتایج تاریخ جام جهانی بعد از شکست آرژانتین از عربستان

۱- سنگال ۱-۰ فرانسه (۲۰۰۲)

این نتیجه در صدر شوکه کننده ترین نتایج تاریخ جام جهانی قرار می یرد تنها به این دلیل که تیم فرانسه یکی از قوی ترین تیم های آن زمان خود بود. آبی ها جام جهانی ۱۹۹۸ و یورو ۲۰۰۰ را برده بودند و به نظر می رسید که شرایط مناسبی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در جام جهانی ۲۰۰۲ نیز داشته باشند. اتفاقی که افتاد اما غیرقابل باور بود در شرایطی که سنگال که تا آن زمان هرگز در جام جهانی بازی نکرده بود، مادر تمام اتفاقات باورنکردنی در جام جهانی را رقم زد و با گل پاپا بوبا دیوپ در نیمه اول به گل رسید و مسابقه با همین نتیجه به پایان رسید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود