۶ رکوردی که لیونل مسی می تواند در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به نام خود ثبت کند

۶ رکوردی که لیونل مسی می تواند در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به نام خود ثبت کند

لیونل مسی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را با گلزنی در دقایق اول از روی نقطه پنالتی برابر عربستان سعودی شروع کرد در شرایطی که قصد داشت چندین رکورد این تورنمنت را بشکند. مسی تا پیش از این نیز با ۱۶۶ بازی ملی و ۹۲ گل ملی بیش از هر بازیکن آرژانتینی دیگری بازی ملی داشته و گل ملی به ثمر رسانده است. او همچنین در این مدت ۵۲ پاس گل داده که بیش از هر بازیکن دیگری در تاریخ فوتبال کشورش است.

6 رکوردی که لیونل مسی می تواند در جام جهانی بشکند

مسی سال گذشته توانست کشورش را به قهرمانی کوپا آمریکا برساند و در شرایطی که قهرمانی جام جهانی می تواند فهرست مدال های تیمی و شخصی اش را کامل کند و جایگاهش را به عنوان یکی از بهترین و شاید بهترین بازیکن تاریخ فوتبال تثبیت کند، چندین رکورد شخصی دیگر نیز وجود دارد که لیونل مسی می تواند در جام جهانی قطر به نام خود ثبت کند. مسی هرگز نمی تواند رکورد بیشترین گل زده ملی جهان که با ۱۱۷ گل در اختیار کریستیانو رونالدو است یا رکورد بیشترین بازی ملی جهان که در اختیار بدر المطاوا از تیم ملی کویت است را بشکند اما رکوردهای دیگری وجود دارد که مسی فاصله زیادی با شکستنشان ندارد.

6 رکوردی که لیونل مسی می تواند در جام جهانی بشکند

اگر ستاره تیم ملی آرژانتین بتواند تیمش را به جمع چهار تیم پایانی برساند و خود در تمام بازی های تیمش تا آن مرحله حضور داشته باشد، از رکورد بیشترین بازی های انجام شده توسط یک بازیکن در تاریخ جام جهانی عبور خواهد کرد. این رکورد با ۲۵ بازی در اختیار لوتار ماتئوس مدافع سابق تیم ملی آلمان است و مسی اکنون با بازی برابر عربستان سعودی به رکورد ۲۰ مسابقه رسیده است. مسی به احتمال فراوان رکورد بیشترین بازی در جام جهانی برای یک بازیکن آرژانتینی را خواهد شکست، رکوردی که اکنون با ۲۱ بازی در اختیار دیگو مارادوناست و مسی با حضور در دو بازی دیگر تیمش در دور گروهی نیز می تواند از این عدد عبور کند، حتی اگر تیم آرژانتین نتواند به دور بعدی مسابقات راه یابد.

6 رکوردی که لیونل مسی می تواند در جام جهانی بشکند

با بازی برابر عربستان سعودی، مسی اکنون در ۵ جام جهانی بازی کرده و به به اولین بازیکن تاریخ فوتبال آرژانتین تبدیل شده که به جمع اعضای این باشگاه بسیار کوچک و انحصاری پیوسته است. اما تعیین رکوردی جدید برای یک بازیکن آرژانتینی که بیشترین گل در جام جهانی را به ثبت می رساند کمی برای مسی دشوارتر خواهد بود زیرا او روز سه شنبه هفتمین گل جام جهانی خود را به ثمر رساند، رکوردی که تاکنون با ۱۰ گل در اختیار گابریل باتیستوتا بوده است و مسی برای شکستن این رکورد باید دستکم ۴ گل دیگر در بازی های باقی مانده تیمش به ثمر برساند که کار ساده ای به نظر نمی رسد.

6 رکوردی که لیونل مسی می تواند در جام جهانی بشکند

اگر مسی بتواند رکورد بیشترین گل زده در جام جهانی برای یک بازیکن را بشکند، جام جهانی آخر فراموش نشدنی خواهد شد هر چند باخت برابر عربستان سعودی باعث شده مسی کمترین شانس ممکن را برای تحقق این هدف داشته باشد. رکورد کنونی با ۱۶ گل در اختیار میروسلاو کلوزه آلمانی است و این بدان معناست که او باید بیش از دو برابر گل های زده کنونی اش به ثمر برساند تا به این رکورد برسد. او تاکنون با رکورد پله، اووه زیر، کلوزه و کریستیانو رونالدو در گلزنی در چهار جام جهانی مختلف مساوی کرده است.

6 رکوردی که لیونل مسی می تواند در جام جهانی بشکند

لیونل مسی پیش از شروع جام جهانی گفته بود: «به احتمال فراوان این آخرین جام جهانی من است. همیشه احساس خوب و راحتی داشتم، به ویژه وقتی که تا شروع جام جهانی، بازی های زیادی انجام می دادم. هیچ چیز خاصی انجام نمی دادم، مانند تمام دوران فعالیت حرفه ایم از خودم مراقبت می کردم. قطعاً آخرین جام جهانی من خواهد بود و آخرین فرصت من برای رسیدن به رویای بزرگ بردن تورنمنت»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود