لیونل مسی در آستانه پیوستن به اینتر میامی و دریافت بالاترین دستمزد تاریخ MLS

لیونل مسی در آستانه پیوستن به اینتر میامی و دریافت بالاترین دستمزد تاریخ MLS

تیم اینتر میامی به ثبت قرارداد با لیونل مسی نزدیک شده است. این باشگاه حاضر در لیگ MLS ایالات متحده بر این باور است که ستاره افسانه ای تیم ملی آرژانتین بزودی قرارداد رسمی انتقال از پاری سن ژرمن به تیمشان را امضا کرده و به پردرآمدترین بازیکن تاریخ لیگ MLS  تبدیل خواهد شد. گفته می شود که لیونل مسی ۳۵ ساله در حال حاضر دستمزدی ۱.۲ میلیون پوندی برای هر هفته می گیرد و برای پیوستن به تیم فلوریدایی که دیوید بکهام از مالکان آن است، با کاهش دستمزدش موافقت خواهد کرد.

لیونل مسی با پیوستن به اینتر میامی به بیشترین دستمزد تاریخ MLS خواهد رسید

اما دستمزدی که او در اینتر میامی خواهد گرفت بسیار بالاتر از دستمزدی است که تاکنون این لیگ به چشم دیده است. لیونل مسی در میامی خانه دارد و در دوران تعطیلات همواره به این خانه رفت و آمد می کند. باشگاه اینتر میامی به این زودی بازیکنان دیگری که با سبک بازی مسی آشنایی دارند را زیر نظر داشته و می خواهد لوییس سوارز و سسک فابرگاس را نیز مانند مسی به تیم خود بیاورد. سرمربیگری اینتر میامی را دوست و همبازی سابق بکهام در منچستر یونایتد، فیل نویل، بر عهده دارد که به تازگی قراردادش را با این تیم تمدید نیز کرده است.

لیونل مسی با پیوستن به اینتر میامی به بیشترین دستمزد تاریخ MLS خواهد رسید

در سپتامبر گذشته بود که اینتر میامی از شروع ساخت یک مجموعه استادیومی ۸۲۰ میلیون پوندی خبر داد که یک استادیوم ۲۵,۰۰۰ نفره، هتلی با ۷۵۰ اتاق، زمین های بازی و یک پارکینگ زیرزمینی تنها بخش هایی از آن هستند. به ادعای روزنامه تایمز، ارتباط بکهام با قطری ها نقش مهمی در انتقال لیونل مسی به لیگ فوتبال MLS دارد. به عنوان سفیر قطر در جام جهانی ۲۰۲۲، بکهام مستقیماً با مالکان باشگاه های پاری سن ژرمن، گروه سرمایه گذاری ورزشی قطر و ناصر الخلیفی به عنوان رییس باشگاه پاریسی در ارتباط است.

علاوه بر این، رابطه بین مسی و کاپیتان سابق تیم ملی انگلیس نیز به لطف همکاری طولانی مدت مشترکشان با برند آدیداس همواره رو به افزایش بوده است. لیونل مسی در سال ۲۰۲۱ و با چشمانی اشکبار، طی قراردادی آزاد از بارسلونا به پاری سن ژرمن پیوست و از آن زمان تاکنون ۲۳ گل و ۲۹ پاس گل در ۵۳ حضورش در زمین برای غول های فرانسوی به ثبت رسانده است.

علیرغم اضافه کردن یک قهرمانی لیگ یک فرانسه به فهرست جام ها و قهرمانی هایش، مسی هنوز هم باید تیم ملی کشورش را به قهرمانی جهان برساند تا فهرست افتخاراتش را کامل کند، وظیفه ای که تا پیش از شروع مذاکرات انتقال به اینتر میامی در ماه ژانویه، باید در قطر ادا کند. این مهاجم آرژانتینی در بازی برابر مکزیک یک گل حساس برای تیمش به ثمر رساند و پاس گل دوم تیمش را نیز فراهم کرد تا این تیم را از خطر حذف زودهنگام از جام جهانی نجات داده و به صعود امیدوارتر سازد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود