Strange World؛ شکست تجاری انیمیشن جنجالی دیزنی با بودجه ۱۳۰ میلیون دلاری

Strange World؛ شکست تجاری انیمیشن جنجالی دیزنی با بودجه ۱۳۰ میلیون دلاری

به نظر می رسد که دیزنی یک شکست تجاری دیگر روی دستش خواهد داشت، در شرایطی که انیمیشن ماجراجویانه Strange World در باکس آفیس شکست خورده است، پس از آنکه سینماروها این فیلم جدید دیزنی را به خاطر چیزی که ایدئولوژی پیشروانه اجباری در یک فیلم کودکانه می نامند مورد انتقاد قرار داده اند. این انیمیشن که از صداپیشگانی مانند جیک جیلنهال، دنیس کوید، گابریل آنیون، لوسی لیو سود برده و جابوکی یانگ وایت نیز صداپیشگی شخصیت اصلی این انیمیشن را بر عهده دارد که اولین شخصیت همجنسگرای دیزنی به شمار می آید.

شکست تجاری انیمیشن Strange World به خاطر اشارات جنسیتی

انیمیشن Strange World در آخر هفته عید شکرگزاری نتوانست حتی به عدد ۲۰ میلیون دلار فروش برسد در حالی که بودجه ساخت آن ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون دلار تخمین زده می شود. انتظار می رود که این انیمیشن حتی فروشی کمتر از دیگر شکست تجاری دیزنی در سال ۲۰۰۲ به نام Treasure Planet داشته باشد که کمتر از ۱۶.۶ میلیون دلار فروخت. علیرغم نقدهای کمی مثبت منتقدان، به نظر می رسد که سینماروها استقبال چندانی از این کارتون جدید دیزنی نداشته و به شدت نسبت به آن انتقاد دارند. در حالی که Strange World دارای امتیاز ۷۳ دردص در راتن تومیتوز از جانب منتقدان است، در بخش مخاطبان، امتیاز این انیمیشن تنها ۶۰ درصد است و رتبه بندی فیلم در روز اول اکران از جانب سینماروها در سینما اسکور نیز B بوده است.

شکست تجاری انیمیشن Strange World به خاطر اشارات جنسیتی

اگر این رتبه بندی و واکنش مخاطبان ادامه داشته باشد که انتظارش نیز هست، این فیلم اولین انیمیشن دیزنی خواهد بود که امتیازی پایین تر از منفی A دریافت می کند. بسیاری از اعداد باکس آفیس به عنوان شاهدی بر تلاش دیزنی برای رفتن به سمت ورشکستگی یاد کرده اند. یکی از منتقدان در راتن تومیتوز نوشته است: «اگر بخواهم به کودکانم در سنین ۷ و ۸ سالگی در مورد جنسیت یا ترجیح های جنسیتی آموزش دهم، این کار را در خانه انجام می دهم. نیازی ندارم که یک فیلم دیزنی در این مسئله به من کمک کند. از جنسی کردن همه چیز دست بردارید، باورکردنی نیست».

یک کاربر توییتر نیز تصریح می کند: «اول Lightyear و حالا هم Strange World. دیزنی و پیکسار، یکی پس از دیگری، در حال انتشار فیلم های تحریک کننده شکست خورده هستند. چند بمب باکس آفیس باید باشد تا دیزنی یاد بگیرد؟». منتقدی در مورد فیلم Strange World نوشته است: «امروز فرزندانم را به سینما بردم تا کارتون دیزنی به نام Strange World را تماشا کنند. بعد از ۱۰ دقیقه از شروع فیلم، پسر ۱۰ ساله من گفت: پدر علاقه ای به تماشای این فیلم ندارم. می تونیم بریم بیرون؟ ما بیرون آمدیم. مدیران دیزنی فراموش کرده اند که مشتری پرداخت کننده کیست».

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

 • احسان آذر ۱۴, ۱۴۰۱

  خدا لعنت کنه این کثافت هارو که میخوان با رواج همجنسبازی بچه هارو هم آلوده کنن

  همجنسبازی ( آره ما به جای همجنسگرایی میگیم همجنسبازی چون انحرافه ) یک پدیده ای هست که اصلا بدون استدلال های دینی و به صورت کاملا علمی پدیده ای انحرافی هست و با پدوفیلی هیچ فرقی ندارد

  متاسفانه در ایران و جهان برخی جوان ها میان میگن همجنسبازی به صورت علمی اثبات شده و… در حالی که اصلا حتی یک خط هم درباره اون آزمایشات و نتایجی که به اصطلاح دانشمندا تحقیق کردن و به قول خودشون همنجسبازی رو عادی خوندن نمیدونن و مطالعه ای نکردن

  از لحاظ کاملا علمی این پدیده یه انحراف هست و باید درمان بشن این افراد نه عادی سازی، فقط کافیه برای اثبات حرف من برید دقیق بخونید که تحت چه نتایجی گروهی از به اصطلاح دانشمندا اومدن این انحراف رو عادی به شمار آوردن…. تحت این نتایج پدوفیلی، ارتباط با محارم، و حتی مرده خواری کاملا نرمال هستن!!

  واقعا امیدوارم هرچه زود تر مردم متوجه اشتباه بودن همجسبازی بشن!!! محض اطلاع بعضی از افراد من نه گرایش مذهبی خاصی دارم نه طرفدار حزب سیاسی خاصی هستم و جوان هم هستم و ۲۲ سالمه ( به جای دعوا با من برید بدون طرف تحقیق کنید و متوجه اشتباه بودن همنجسبازی میشید )