«ما را ببخش»؛ وایرال شدن دوباره نامه‌ای که بازیکن جوان تیم ملی آرژانتین به لیونل مسی نوشت

«ما را ببخش»؛ وایرال شدن دوباره نامه‌ای که بازیکن جوان تیم ملی آرژانتین به لیونل مسی نوشت

لیونل مسی یک بار دیگر بار امیدهای یک ملت را روی دوش خود گرفته است، در تورنمنتی که به نظر می رسد آخرین جام جهانی او باشد. ستاره تیم ملی آرژانتین اکنون پنجمین و آخرین جام جهانی خود را تجربه می کند، تنها جامی که تاکنون نتوانسته در دوران حرفه ای پربارش کسب کند. جایگاه او در دنیای فوتبال باعث شده که از دیرباز نور هدایت گر تیم ملی کشورش باشد اما شکست در فینال جام جهانی ۲۰۱۴ نزدیک ترین فاصله ای است که مسی تاکنون با قهرمانی جام جهانی داشته است.

وایرال شدن دوباره نامه انزو فرناندز به لیونل مسی بعد از خداحافظی از تیم ملی

مسی و هم تیمی هایش در اولین مسابقه خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با شکست دو بر یک برابر عربستان سعودی همه را بهت زده کردند، شکستی باورنکردنی که امیدهای آنان برای صعود به دور حذفی را به شدت تحت تاثیر قرار داد. با این شکست، آن ها چاره ای جز بردن دو بازی بعدی خود نداشتند و پاسخ این شکست تاریخی را با پیروزی دقایق پایانی ۲ بر صفر برابر مکزیک دادند، جایی که ستاره سابق بارسلونا و کنونی پاری سن ژرمن اولین گل بازی را به شکلی زیبا به ثمر رساند و با دادن پاس گل دوم، امیدهای آرژانتین برای صعود از گروه C مسابقات را به شدت افزایش داد.

وایرال شدن دوباره نامه انزو فرناندز به لیونل مسی بعد از خداحافظی از تیم ملی

انزو فرناندز که برای تیم باشگاهی بنفیکا بازی می کند نیز گل دوم تیمش مقابل مکزیک را با پاس گل مسی به ثمر رساند و اکنون نامه ای که توسط این بازیکن ۲۱ ساله نوشته شده بود بار دیگر وایرال شده است. این نامه در سال ۲۰۱۶ خطاب به مسی نوشته شده است، زمانی که وی بعد از شکست در رسیدن به قهرمانی یک تورنمنت معتبر دیگر اعلام کرد از بازی های ملی کناره گیری خواهد کرد. در آن سال، آرژانتین در فینال کوپا آمریکا در ضربات پنالتی به شیلی باخت و مسی یکی از پنالتی های تیمش را خراب کرد.

بعد از این بازی بود که مسی تصمیم گرفت از بازی های ملی خداحافظی کند، تصمیمی که چند ماه بعد تغییر کرد اما بعد از اعلام خداحافظی مسی بود که فرناندز نامه ای به مسی نوشت و از او خواهش کرد در تیم ملی بماند. فرناندز که آن زمان فوتبالیستی نوجوان بود در نامه اش می پذیرد که آن ها از فشاری که روی مسی قرار داشت آگاه نبودند اما از برنده هفت بار توپ طلای جهان خواسته بود که آن ها را ببخشد.

وایرال شدن دوباره نامه انزو فرناندز به لیونل مسی بعد از خداحافظی از تیم ملی

در نامه انزو فرناندز در سال ۲۰۱۶ به لیونل مسی چنین آمده است:

چطور می توانیم تو را متقاعد [به بازگشت] کنیم؟ اگر ما فاجعه هستیم، چطور می توانیم تو را متقاعد کنیم؟ ما هرگز یک درصد فشاری که تو روی شانه هایت حس می کردی را نداشتیم. تو صبح از خواب بیدار شدی، به آینه نگاه کردی و می دانستی که جمعیتی ۴۰ میلیون نفری از تو می خواهند کاری بی نقص انجام دهی و این موضوع به شکلی مضحک باعث شده باور این باشد که می توانند چنین درخواستی کنند. چطور می توانیم تو را متقاعد کنیم؟ اگر نتوانیم درک کنیم که تو یک انسان هستی، انسانی با استعداد بی نظیر، بهترین بازیکن روی کره زمین، اما همچنان یک انسان هستی؟ چطور می توانیم تو را متقاعد کنیم؟

اگر لحظه ای درنگ نکنیم تا بفهمیم که تو مسئول خشمی که باخت باعث به وجود آمدنش در ما شده، نیستی، که بیشتر به ناامیدی ماست که اینجا منعکس شده. بیایید به آینه خیره شویم و از خودمان بپرسیم آیا یک درصد از چیزی که از این مرد انتظار داریم را از خودمان انتظار داشتیم، از مردی که حتی نمی شناسیم. لیونل، هر کاری دوست داری بکن اما لطفا به ماندن فکر کن. بمان و لذت ببر… در دنیای فشارهای مضحک. آن ها خواهند توانست زیباترین چیزها را از این بازی بدست بیاورند، لذتش را. تماشای بازی تو با لباس سفید و آبی روشن بزرگ ترین افتخار برای جهان است. برای لذت بردن بازی کن، زیرا وقتی تو لذت می بری، نمی دانی که چقدر ما لذت می بریم. ممنونم و ما را ببخش.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود