کریستیانو رونالدو با قرارداد باورنکردنی سالانه ۲۰۰ میلیون یورو به النصر عربستان پیوست

کریستیانو رونالدو با قرارداد باورنکردنی سالانه ۲۰۰ میلیون یورو به النصر عربستان پیوست

بر اساس گزارش ها، کریستیانو رونالدو با قرارداد رکوردشکن ۱۷۲.۹ میلیون پوند معادل ۲۰۰ میلیون یورو برای هر سال به تیم النصر عربستان پیوسته است. این مهاجم ۳۷ ساله اوایل ماه جاری قرارداد خود را با منچستر یونایتد فسخ کرده بود، بعد از اینکه رابطه پرتنش او با مدیران باشگاه و سرمربی تیم رو به وخامت گذاشت و به دنبال مصاحبه جنجالی اش پیش از شروع مسابقات جام جهانی با پیرس مورگان، دیگر راهی برای بازگشت به اولدترافورد برای وی باقی نماند.

کریستیانو رونالدو با قرارداد سالانه 200 میلیون یورو به النصر عربستان پیوست

اکنون گفته می شود که رونالدو با قرارداد دو و نیم ساله با النصر موافقت کرده است که سالانه رقم باورنکردنی ۱۷۲.۹ میلیون پوند برای وی عایدی دارد که بر اساس آن رونالدو تا ۴۰ سالگی همچنان بازی خواهد کرد. منابع نزدیک به ستاره سابق رئال مادرید و یوونتوس مدعی هستند که هنوز قراردادی بین رونالدو و النصر ثبت نشده است و رونالدو همچنان تمرکزش را روی بازی های تیم ملی کشورش نگه داشته است اما رسانه های اسپانیایی امروز مدعی شدند که توافق بین دو طرف بر روی عدد سالانه ۲۰۰ میلیون یورو صورت گرفته است.

کریستیانو رونالدو با قرارداد سالانه 200 میلیون یورو به النصر عربستان پیوست

تابستان گذشته و پیش از بازگشت به منچستر یونایتد بود که رونالدو پیشنهاد رفتن به لیگ عربستان را رد کرده بود اما در شرایطی که هیچ باشگاه بزرگی در اروپا خواهان او نیست، به نظر می رسد که رونالدو چاره ای جز پذیرش این پیشنهاد لوکس و نقل مکان به خاورمیانه نداشته باشد. النصر یکی از موفق ترین باشگاه های عربستان است که تاکنون ۹ بار قهرمان لیگ داخلی این کشور شده و آخرین بار در سال ۲۰۱۹ موفق به قهرمانی شدند. در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، النصر نتوانست قهرمان لیگ شود اما هر دو بار برنده سوپر کاپ عربستان شد. این باشگاه اما در صحنه بین المللی نتوانسته موفقیت چندان کنسب کند اما در فصل ۱۹۹۹-۲۰۰۰ بود که توانست در جام باشگاه های جهان حضور یابد.

آن فصل آن ها با رئال مادرید دیدار کردند که نتیجه را ۳ بر ۱ به این تیم واگذار کردند، بازی که در آن نیکولاس آنلکا و رائول برای غول های اسپانیا گلزنی کردند. آن ها توانستند راجا کازابلاناک را ۴ بر ۳ شکست دهند اما دو بر صفر مغلوب کورینتیانس برزیل شده و نتوانستند از گروه خود صعود کنند. النصر در حال حاضر تحت سرمربیگری رودی گارسیای فرانسوی قرار دارد که پیش تر سرمربیگری تیم های رم، مارسی و لیون را بر عهده داشته است.

این تیم هم اکنون بازیکنان برجسته متعددی دارد که از آن میان می توان به داوید اسپینا دروازه بان سابق آرسنال، لوییز گوستاوو مدافع برزیلی و وینسنت ابوبکر مهاجم کامرونی اشاره کرد که در روزهای گذشته در جام جهانی قطر برای تیم ملی کشورش نیز موفق به گلزنی شد. زمین خانگی النصر مرسول پارک نام دارد که تنها ۲۵,۰۰۰ گنجایش دارد و با ورزشگاه بیش از ۷۴ هزار نفری اولدترافورد متفاوت خواهد بود.  رییس باشگاه النصر نیز مصلی المعمر است که پیش تر ریاست لیگ برتر عربستان را بین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ بر عهده داشته است.

از برخی از سرمربیان سابق النصر می توان به فابیو کاناوارو اشاره کرد که به مدت چهار ماه بین اکتبر ۲۰۱۵ تا فوریه ۲۰۱۶ رهبری این تیم را برعهده داشت. رنه هیگویتا ستاره سابق فوتبال کلمبیا نیز از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ مربی دروازه بان های این تیم بوده است. نکته جالب دیگر اینکه بسیاری از تیم مربیگری النصر را پرتغالی ها تشکیل می دهند که ۸ نفر از کل ۱۲ نفر هستند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • مهدی آذر ۹, ۱۴۰۱

    پول مرده رو هم زنده میکنه

  • ... آذر ۹, ۱۴۰۱

    یه تبریکی هم بگیم به هوادارای این آقا، که خودش هم حرف های خودش رو نقض می کنه (مثل اینکه می گفت حقوق بشر براش خیلی‌ مهمه) چه برسه به شما ها.