امیر علی اکبری در راند اول حریف آمریکایی-فیلیپینی خود را ناک اوت و بازنشسته کرد + ویدیو

امیر علی اکبری در راند اول حریف آمریکایی-فیلیپینی خود را ناک اوت و بازنشسته کرد + ویدیو

برندون ورا ۴۵ ساله، قهرمان سابق سنگین وزن ONE Championship روز گذشته مقابل امیر علی اکبری مبارز ۳۴ ساله ایرانی قرار گرفت و بعد از شکست، از دنیای مبارزه خداحافظی کرد. برای ورا که یکی از اولین ستاره دنیای هنرهای رزمی ONE Championship بود، این اولین ورود به قفس از زمان باخت به آرجان بولار در سال گذشته بود و البته آخرین حضورش. در ابتدای این مسابقه، ورا به خوبی توانست تلاش های علی اکبری برای گلاویز شدن و زدن وی به زمین را ناکام بگذارد اما در ادامه همان اتفاقی افتاده که ورا از آن ترسیده و علی اکبری برایش برنامه داشت.

مبارزه کامل امیر علی اکبری و برندون ورا

در نهایت ورا تر همان راند اول مسابقه با امتیاز ناک اوت از علی اکبری شکست خورد و دستکش هایش را در داخل قفس جا گذاشت و یک سخنرانی احساسی داشت که در آن اعلام بازنشستگی کرد. این مبارز آمریکایی-فیلیپینی به دو زبان تاگالوگ و انگلیسی با طرفداران خود صحبت کرد. برندون ورا در ایالات متحده به دنیا آمده اما ریشه فیلیپینی داشته و در این کشور به شهرت رسیده، شهرتی که با بازی در چندین فیلم افزایش یافته است. ورا تایید کرد که به دنبال کردن رویای بازیگری خود ادامه داده و از قبول قراردادی برای ساخت ۱۰ فیلم گذشت. اما در سخنرانی خود به زبان انگلیسی، قهرمان سابق سنگین وزن ONE Championship اعلام کرد که حضور او به عنوان مبارز در دنیای هنرهای رزمی ترکیبی به پایان رسیده است.

مبارزه کامل امیر علی اکبری و برندون ورا

مبارزه کامل امیر علی اکبری و برندون ورا

ورا شروع خوبی در مسابقه داشت و علاوه بر مقابله با تلاش های علی اکبری برای گلاویز شدن با او و استفاده از فنون کشتی، چندین ضربه مشت و لگد به مبارز ایرانی وارد کرد. به نظر می رسید که ورا کنترل مبارزه را در دست دارد و علی اکبری نیز تمایل چندانی به جواب دادن به ضربات ورا نداشت و به وضوح به دنبال فرصتی برای کشیدن مبارزه به روی زمین می گشت. علی اکبری در دو مبارزه از سه مبارزه قبلی خود در وان چمپیونشیپ در همان راند اول ناک اوت شده بود اما در مسابقه دیروز تنها یک ناک داون کافی بود تا بتواند خیلی سریع قهرمان سابق سنگین وزن این عرصه را ناک اوت کند. او با موفقیت توانست یک ناک داون با گرفتن دو پای حریف را تکمیل کرده و سپس به سرعت با ضربات ساعد خود حریف را در شرایط سختی قرار داد.

مبارزه کامل امیر علی اکبری و برندون ورا

ورا سعی داشت از خود دفاع کند اما تلاشش فایده نداشت و هرب دین، داور بازی، برای دفاع از مبارز ۴۵ ساله دست به کار شد و مبارزه را متوقف کرد. ورا با رکورد ۱۶ برد، ۱۰ باخت و یک مساوی به کار خود در دنیای ONE Championship پایان داد. تنها ۳:۳۷ دقیقه از راند اول مبارزه گذشته بود که علی اکبری توانست حریف مسن تر خود را ناک اوت کند. اگر چه ورا اکنون باید آینده خود را در دنیای سینما دنبال کند اما حرفه مبارزه علی اکبری بعد از دومین برد پیاپی در ONE Championship روی غلتک افتاده و او بعد از پایان مسابقه با ورا، خواستار مبارزه با آرجان بولار قهرمان کنونی سنگین وزن وان چمپیونشیپ شد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود