کاهش وزن ۹۰ کیلویی مردی که روزی ۱۰ هزار کالری مصرف می‌کرد و اکنون بدنساز است + ویدیو

کاهش وزن ۹۰ کیلویی مردی که روزی ۱۰ هزار کالری مصرف می‌کرد و اکنون بدنساز است + ویدیو

مردی که قبلا روزانه ۱۰ هزار کالری مصرف می‌کرد، زندگی‌اش را با یک رژیم بدنسازی طاقت‌فرسا متحول کرده است. او بیش از ۹۰ کیلوگرم وزن کم کرده و اکنون یک قهرمان بدنسازی است.

دیوید رودن، اهل میشیگان، طی سه سال چربی بدنش را از ۶۰ درصد به تنها ۱۵ درصد رسانده است و حالا ذهنیت بسیار سالم‌تری در مورد بدن خود دارد.

این صاحب کسب و کار و مربی تحول آفرین ۳۱ ساله، ویدیوهای الهام بخش درباره مسیر تغییر و تحول خود را در TikTok به اشتراک می‌گذارد، جایی که در آن ۱۰۰ هزار و ۴۰۰ دنبال کننده دارد و اغلب قدرت تناسب اندام آهسته و پیوسته را تحسین می‌کند.

مرد ۱۷۸ کیلویی که به قهرمان بدنسازی تبدیل شده است + ویدیو
مرد ۱۷۸ کیلویی که به قهرمان بدنسازی تبدیل شده است + ویدیو

این ورزشکار فاش کرد که در گذشته تا ۱۰۰ هزار کالری در روز مصرف می‌کرد و اکنون آن را به ۳ هزار و ۴۰۰ کالری رسانده و می‌تواند بیش از دو برابر وزن بدن خود ددلیفت کند.

اما مهمتر از همه این است که او سبک زندگی و دیدگاهش را به‌طور کل تغییر داده است. دیوید توضیح می‌دهد که با وجود بزرگ شدن در خانه‌ای دوست داشتنی، در کودکی وابستگی ناسالمی به غذا داشت.

در دوران نوجوانی، سال‌ها وقتش را صرف بازی‌ های ویدیویی و خوردن غذا می‌کرد تا اینکه این موضوع خطرناک شد. در سن ۱۸ سالگی، او نزدیک به ۱۷۸ کیلوگرم وزن داشت و روزانه ۱۵ فنجان کره بادام زمینی را به عنوان میان وعده می‌خورد. خیلی زود مشخص شد که او به پیش دیابت و فشار خون بالا مبتلاست.

مرد ۱۷۸ کیلویی که به قهرمان بدنسازی تبدیل شده است + ویدیو
مرد ۱۷۸ کیلویی که به قهرمان بدنسازی تبدیل شده است + ویدیو

دیوید اعتراف می‌کند که در تمام زندگی‌اش نقش «دوست چاق بامزه» را بازی می‌کرد  اما این پوششی برای ابعاد بسیار تاریک‌ ذهنش بود، تا جایی که در دوران دبیرستان دو بار سعی کرد خودکشی کند. خودش می‌گوید به شدت از بدنش متنفر بود.

او می‌گوید: «هیچ‌کس نمی‌دانست که من واقعا چقدر افسرده‌ام. برای اطرافیانم من یک بچه چاق بامزه بودم. اما خودم احساس کردم در این بدن چاق گرفتار شده‌ام.»

او دوران کودکی خود را «ایده آل» و با «تمام امکاناتی که می‌توان انتظارش را داشت» توصیف می‌کند، از‌جمله خانه‌ای به مساحت ۶۵۰ متر مربع با یک سالن ورزشی کامل و زمین بسکتبال سرپوشیده. اما هنوز هم یادآوری دردی که در گذشته از نظر عاطفی احساس می‌کرد برایش دشوار است.

مرد ۱۷۸ کیلویی که به قهرمان بدنسازی تبدیل شده است + ویدیو

دیوید همچنین اعتراف می‌‌کند که در بازسازی تصویرش از خود، سختگیرترین منتقد بود. او می‌گوید: «قلدری که من نسبت به خودم می‌کردم خیلی بدتر از هر چیزی بود که کسی به من گفته یا در برخورد با من انجام داده است. چیزهای وحشتناکی به خودم می‌گفتم؛ «چرا نمی‌تونی تغییر‌کنی؟»، «چرا این‌قدر شکست خورده‌ای؟»، «تو یک بازنده چاقی».

رابطه برقرار کردن با دختران هم برای دیوید آسان نبود و منجر به سازوکارهای مقابله ناسالم از سوی او می‌شد. او توضیح می‌دهد: «خودم را بسیار بی‌ارزش می‌دیدم و وقتی دخترها مرا نمی‌پذیرفتند با خودم درگیر می‌شدم. هر بار که جرات تلاش مجدد را به دست می‌آورم، پایان بدی پیدا می‌کرد و مرا به فضای ذهنی ضعیفم بازمی‌گرداند. از خوردن برای مقابله با احساساتم استفاده می‌کردم و بیشتر بازی‌ های ویدیویی انجام می‌دادم.»

اما حالا دیوید از یک روال جدید و متمرکز بر سلامتی الهام گرفته است و می‌گوید که این کار به او کمک کرده تا رابطه بهتری با خودش ایجاد کند، یاد بگیرد که خودش را متعهد و مسئول نگه دارد و در عین حال با احترامی که سزاوارش است با خودش رفتار کند.

مرد ۱۷۸ کیلویی که به قهرمان بدنسازی تبدیل شده است + ویدیو

او از ملاقات با افراد جدید به عنوان راهیابی به مسیر بهبودی یاد می‌کند و توضیح می‌دهد: «نزدیک فارغ التحصیلی‌ام از دانشگاه بود. به این نتیجه رسیدم که پزشکی مسیر من نیست. در دوران گذار زندگی‌ام بودم. خدا آدم‌های جدیدی را سر راهم قرار داد که الهام بخشم بودند. آنها در رشد و تکامل شخصی و ایجاد علاقه برای خواندن کتاب بسیار تاثیرگذار بودند. اولین کتابی که خواندم، اثر مرکب (The Compound Affect) اثر درن هاردی (Darren Hardy)، واقعا برایم تکان‌دهنده بود.

دیوید توضیح می‌دهد که احساس می‌کرد در تله «ایده عظیم کاهش ۹۰ کیلو وزن» افتاده بود اما تقسیم هدف بزرگ به کارهای کوچک‌تر کمک بزرگی به او کرد. او می‌گوید: «این هدف را برای خودم در نظر گرفتم که هفته‌ای یک کیلو وزن کم کنم.»

او همچنین روی وعده های غذایی با پروتئین بالا با گوشت بدون چربی بیشتر تمرکز کرد. هفته‌ای یک یا دو بار در وعده غذایی زیاده‌روی می‌کرد و از غذا خوردن بیرون با دوستانش لذت می‌برد و سپس به مسیر درست برمی‌گشت.

مسیر او همیشه هم هموار نبود. دیوید اعتراف می‌کند که گاهی دلش می‌خواست به این روند سرعت ببخشد و کالری‌اش را به ۱۲۰۰ در روز کاهش دهد.

اکنون، او پنج تا شش روز در هفته به مدت حدود یک ساعت و نیم تمرین می‌کند و بیشتر روی تمرینات قدرتی با مقداری کاردیو تمرکز دارد: «تمرکز من بر روی حجم و تکرار است تا قدرت یا حداکثر وزنه.»

مرد ۱۷۸ کیلویی که به قهرمان بدنسازی تبدیل شده است + ویدیو

دیوید می‌گوید به لطف کاهش وزن و دو عمل جراحی برداشتن پوست اضافی، زندگی‌اش تغییر کرده اما توضیح می‌دهد که این برایش خیلی بیشتر از یک تغییر صرفا فیزیکی است: «من کسی را که هستم دوست دارم. نه فقط بدنم، بلکه طرز فکر و شخصیتم را. رفتارم با خودم و دیگران را دوست دارم.»

دیوید توصیه‌هایش را با هرکسی که به نظرش گذشته مشابه خودش را تجربه می‌کند در میان می‌گذارد و پیشنهاد می‌کند که به جای کاهش وزن صرف، روی یک سبک زندگی سالم تمرکز کنید.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود