کشف محموله ۳۰۰ کیلوگرمی فنتانیل به ارزش ۸ میلیون دلار در داخل نارگیل در مکزیک

کشف محموله ۳۰۰ کیلوگرمی فنتانیل به ارزش ۸ میلیون دلار در داخل نارگیل در مکزیک

مقامات پلیس در مکزیک نزدیک به ۳۰۰ کیلوگرم فنتانیل را که در داخل نارگیل هایی که قرار بود به ایالات متحده ارسال شوند کشف کرده اند. این محموله بزرگ مواد مخدر که توسط مقامات پلیس در استان سونورا در شمال غربی مکزیک کشف شده بیش از ۸ میلیون دلار ارزش دارد. فنتانیل نوعی ماده مخدر است که در بیهوشی به کار می رود اما به عنوان یک ماده مخدر تفننی غیرقانونی نیز مصرف می شود و به مشکلی جدی برای مقامات رسمی ایالات متحده تبدیل شده در شرایطی که در مقادیر زیاد از مکزیک به این کشور قاچاق می شود.

کشف محموله فنتانیل که در داخل آناناس جاسازی شده بود

کشف محموله فنتانیل که در داخل آناناس جاسازی شده بود

مقامات مکزیکی، این محموله نارگیل مملو از فنتانیل را از کامیونی در جاده ای در پورتو لیبرتاد کشف کرده و بعد از باز کردن نارگیل ها متوجه محموله داخلشان شدند. در یکی از تصاویر دیده می شود که نارگیل ها دو نیم شده و بعد از قرار دادن بسته های حاوی قرص های فنتانیل در داخلشان، دوباره به هم چسبانده شده اند. همچنین مقامات قضایی مکزیک دو نفر را در داخل این کامیون دستگیر کرده اند که قصد داشتند از طریق سونورا وارد ایالات متحده شوند. فنتانیل یک مُسکن بسیار قوی است که برای درمان دردهای شدید تجویز شده و معمولاً تنها با نسخه فروخته می شود. این ماده مخدر همراه با دیگر مواد مخدر برای مصارف بیهوشی مورد استفاده قرار می گیرد اما مخفیانه به عنوان یک ماده افیونی نیز مصرف می شود.

کشف محموله فنتانیل که در داخل آناناس جاسازی شده بود

مصرف مواد مخدری مانند فنتانیل دهه هاست که ایالات متحده را درگیر خود کرده است. تنها در سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۹,۰۰۰ مرگ به دلیل استفاده از مُسکن های قوی در ایالات متحده رخ داده است، عددی که در سال ۲۰۲۱ به عدد ۷۵,۰۰۰ نفر رسیده است. بحران مواد مخدر برای دهه ها رو به وخامت بوده است و در دوران شیوع کرونا به اوج خود رسید، وقتی قرنطینه ها و بسته شدن بیمارستان ها، مردم آمریکا را در برابر مصرف مواد مخدر و اعتیاد به داروهای مُسکن غیرقانونی آسیب پذیرتر کرد. فنتانیل می تواند پنجاه برابر قوی تر از هرویین و ۱۰۰ برابر قوی تر از مورفین باشد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • ss آذر ۱۵, ۱۴۰۱

    مرسی از خبر هیجان انگیزتون، ولی مطمئن هستین که اینا آناناس هستند و چیز دیگه ای مثل نارگیل نیستند