فرانسه کاندوم را برای جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله در سراسر این کشور رایگان اعلام کرد

فرانسه کاندوم را برای جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله در سراسر این کشور رایگان اعلام کرد

در تلاش برای مهار عفونت های مقاربتی، جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله در فرانسه از ماه ژانویه به کاندوم دسترسی رایگان خواهند داشت.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز پنجشنبه در رویدادی برای سلامت جوانان از یک اقدام جدید در زمینه سلامت در این کشور خبر داد و گفت کاندوم در داروخانه‌ ها به صورت رایگان برای افراد ۱۸ تا ۲۵ ساله در دسترس خواهد بود.

آقای مکرون در این مراسم در فونتن لو کومت، حومه پواتیه در غرب فرانسه گفت: «این یک انقلاب کوچک برای پیشگیری از بارداری است.»

فرانسه کاندوم را برای جوانان 18 تا 25 ساله رایگان اعلام کرد

همچنین تحت دولت امانوئل مکرون بود که زنان زیر ۲۵ سال ‌توانستند کنترل بارداری رایگان دریافت کنند. این طرح بعدا افراد زیر ۱۸ سال را هدف قرار داد تا اطمینان حاصل شود که دختران نوجوان استفاده از محصولات جلوگیری از بارداری را به خاطر عدم توانایی مالی در تهیه آن متوقف نخواهند کرد.

رئیس جمهور فرانسه گفت: «به طور کلی ما در مورد آموزش جنسی خیلی خوب نیستیم. واقعیت بسیار بسیار متفاوت از نظریه است. ما باید معلمان خود را در این زمینه بسیار بهتر آموزش دهیم.»

فرانسه کاندوم را برای جوانان 18 تا 25 ساله رایگان اعلام کرد

در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، این کشور افزایش ۳۰ درصدی بیماری های آمیزشی را تجربه کرد. در سال ۲۰۲۱، تعداد موارد جدید ابتلا به HIV نیز حدود ۵ هزار مورد بود، در حالی که مکرون قبلا هدف خود را صفر کردن عفونت‌های جدید HIV در فرانسه تا سال ۲۰۳۰ و حذف بیماری‌ های مقاربتی «به عنوان مشکلات عمده بهداشت عمومی» تعیین کرده بود.

در همین حال، در ایالات متحده، برخی از بیماری های مقاربتی در سال جاری افزایش یافته و مقامات بهداشتی ایالات متحده را بر آن داشته است تا خواستار تلاش های پیشگیرانه و درمانی جدیدی باشند.

سال گذشته موارد ابتلا به سیفلیس به بالاترین حد خود از سال ۱۹۹۱ و تعداد کل موارد به بالاترین حد خود از سال ۱۹۴۸ رسید. موارد ابتلا به HIV نیز در حال افزایش است و در سال گذشته ۱۶ درصد افزایش یافته است.

فرانسه کاندوم را برای جوانان 18 تا 25 ساله رایگان اعلام کرد

تعداد عفونت های مقاربتی در بین افراد بالای ۶۵ سال در بریتانیا نیز افزایش یافته است؛ به‌طوری‌که تعداد بیماری های مقاربتی در افراد بالای ۶۵ سال از ۲۲۸۰ مورد در سال ۲۰۱۷ به ۲۷۴۸ مورد در سال ۲۰۱۹ رسیده است که نشان دهنده افزایش ۲۰ درصدی است.

متخصصان بهداشت بر این باورند که این آمار نتیجه گسترش برنامه‌ های دوستیابی است.

در ایران نیز باتوجه به محدودیت وسایل جلوگیری از بارداری، عفونت‌ های مقاربتی ازجمله بیماری سوزاک، سیفلیس و زگیل تناسلی رو به افزایش است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود