انتقاد جنجالی شهاب حسینی از نمایندگان و واکنش مجلس + ویدئو

انتقاد جنجالی شهاب حسینی از نمایندگان و واکنش مجلس + ویدئو

در پی انتشار ویدئویی از صحبت های شهاب حسینی در انتقاد از درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اعدام بازداشت شدگان اعتراضات اخیر، مجلس بیانیه ای علیه این بازیگر مشهور منتشر کرد.

طی روزهای گذشته ویدئویی از شهاب حسینی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که وی در آن به انتقاد از درخواست نمایندگان مجلس برای اعدام معترضان بازداشت شده پرداخته بود.

حسینی در این ویدئو می گوید: «۲۲۷ تا نماینده ی محترم مجلس خواهان حکم اعدام برای دستگیرشدگان اغتشاشات هستند. یادتان رفته شما نمایندگان ملت هستید؟ یادتان رفته حقوق تان از بیت المال همین مردم پرداخت می شود؟ این چه موضع گیری ای است. شما الان باید صدای مردم باشید و مشکلات شان را به گوش سیستم برسانید. سیستم اشکال دارد. دارد اعلام آلارم می کند. شما اگر انگشت تان درد بگیرد که قطعش نمی کنید، می روید درمانش می کنید. بخشی از این جامعه دارد آلارم می دهد و می گوید درد می کند. بخش وسیعی هم هست. خیلی ها بنا به خیلی ملاحظات نمی توانند بیایند خودی نشان دهند ولی متفق القول هستند با کسانی که الان آمده اند و فریاد می زنند.»

به دنبال انتشار این ویدئو، روابط عمومی مجلس با انتشار بیانیه ای ادعای شهاب حسینی را تکذیب کرد و خواستار اصلاح اظهارات وی شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

آقای سیدشهاب الدین حسینی هنرمند سرشناس و توانمند کشورمان، اخیرا در فیلمی که از وی در فضای مجازی منتشر شده، ادعا می‌کند که «۲۷۷ نماینده مجلس خواستار حکم اعدام برای دستگیر شدگان اغتشاشات اخیر شده اند» و سپس با یادآوری این که نمایندگان مجلس در حقیقت نماینده مردم هستند از آن‌ها خواسته که «صدای مردم» باشند.

واقعیت این است که ادعایی که آقای شهاب حسینی مطرح می‌کند، ادامه جمله جعلی و دروغینی است که رسانه‌های فارسی‌زبان معاند درباره بیانیه ۲۲۷ نفر از نمایندگان ساخته و پرداخته‌اند و همان‌طور که پیش از این بار‌ها توضیح داده شده، این جمله جعلی که «نمایندگان خواستار اعدام دستگیر شدگان هستند» در این بیانیه نیامده و هیچ ارتباطی به این بیانیه و محتوای آن ندارد.

انتظار این بود که آقای حسینی درباره این ادعا دست‌کم به منبع اصلی خبر و رسانه رسمی مجلس شورای اسلامی مراجعه می‌کردند. جهت استحضار این هنرمند گرامی و سایر کسانی که ممکن است اسیر چارچوب‌سازی رسانه‌های معاند شده باشند تاکید می‌کنیم که در بیانیه ۲۲۷ نماینده مجلس به هیچ عنوان به «اعدام» اشاره نشده، بلکه امضاکنندگان خواستار «قصاص» کسانی شده‌اند که دستشان به خون دیگران آغشته شده و همچون داعش با سلاخی مردم و مدافعان امنیت، آن‌ها را به قتل رسانده و حتی فیلم این جنایت خود را با افتخار منتشر کرده‌اند.

حتی اگر رسانه‌های معاند به جعل و دروغ دست بزنند یا برخی اذهان تسلیم چارچوب‌سازی این رسانه‌ها شوند، حتما برای هنرمندی، چون شهاب حسینی تفاوت اعدام و قصاص آشکار است و از ایشان انتظار نمی‌رود که فریب این فضاسازی رسانه‌ای را بخورد و لذا امیدواریم که ایشان «صدای حقیقت» باشد و این اظهارات اشتباه خود را اصلاح کند.

اواسط آبان ماه امسال نامه ای منتسب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی منتشر شد که در آن ۲۲۷ نفر از نمایندگان خطاب به رئیس قوه قضائیه خواستار اشد مجازات دستگیرشدگان اعتراضات اخیر با حکم محاربه شده بودند.

این نامه سر و صدای زیادی به پا کرد و با واکنش های منفی زیادی رو به رو شد. با بالا گرفتن انتقادات، چند روز پس از انتشار نامه، وبسایت خانه ملت اعلام کرد بیانیه ی جنجالی نمایندگان از اساس جعلی و دروغ بود.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • …… آذر ۲۹, ۱۴۰۱

  نماینده یی که جیره خوار و وکیل الدوله باشه، معلومه که انقدر جرات نداره پای حرفی که زده بایسته.
  اینا که نماینده واقعی مردم نیستن، دست چین شده هستن بله قربان گوی سیستم هستن نه وکلای ملت، لااقل مردانگی و شهامت داشته باشید رو حرفی که گفتید و تهدیدی که کردین. وقتی دیدین که همه دنیا ضد شما هستن ، به کره خوری افتادین
  مجلس حداقلی

 • فرزاد آذر ۳۰, ۱۴۰۱

  شهاب حسینی نون به نرخ روز

 • زوما آذر ۳۰, ۱۴۰۱

  منم موافقم هر کس دستش به خون دیگران آلوده شده باید با اشد مجازات روبرو بشه پـــس با مجازات لباس شخصی ها و آتش به اختیارها که اسلحه روی مردم غیرمسلح کشیدند شروع کنید!