۳ دلیل برای استفاده از روکش برای دندانهای پوسیده

۳ دلیل برای استفاده از روکش برای دندانهای پوسیده

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

زمانیکه دندانهای شما پوسیده می شود و دیواره های خود را از دست می دهد دکتر دندانپزشک برای تقویت ساختار آسیب دیده دندان شما نیاز به استفاده از روکش دارد تا از پوسیدگی بیشتر آن جلوگیری کند.

این روکش بیشتر شبیه به کلاهی می ماند که روی دندان آسیب دیده قرار می گیرد تا هم از لحاظ ظاهری با سایر دندانهای یکدست باشد و هم اینکه بعنوان پوششی محکم از دندان شما در مقابل پوسیدگی و آسیب دیدگی محافظت کند.

روکش دندان چیست؟

استفاده از روکش دندان باعث افزایش طول عمر دندان آسیب دیده می شود و شما با این کار می توانید مانع از پوسیدگی بیشتر آن شوید در این مقاله سعی داریم تا سه تا از مهمترین مزایای روکش دندان را برای شما بیان کنیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

داشتن دندان سالم بزرگترین نعمتی است که همه ما از آن برخوردار هستیم اما بخاطر سهل انگاری و توجه نکردن به مسائل بهداشتی، به مرور زمان دندانهای سالم خود را در معرض آسیب قرار داده و باعث خراب شدن آنها می شویم.

دندانها یکی از اجزای زنده بدن ما می باشد که در صورت رعایت بهداشت آن طول عمر زیادی خواهد داشت اما بخاطر عادتهای نادرستی که داریم این دندانها در معرض پوسیدگی قرار می گیرد.

اگر دندان پوسیده شده را زود ترمیم کنیم خیلی راحت و با کمترین هزینه مشکل آن برطرف می شود اما اگر توجه ای به آن نداشته باشیم به راحتی پوسیده می شود و این پوسیدگی می تواند تا جایی ادامه پیدا کند که بخش زیادی از دندان ما از بین برود و ساختار کلی آن تخریب شود در چنین شرایطی اگر ضربه ای محکم به دندان وارد شود به راحتی شکسته می شود برای همین دکتر دندانپزشک بعد از ترمیم آن از روکش دندان استفاده می کند.

3 دلیل برای استفاده از روکش برای دندانهای پوسیده
شرکت ساختمانی بی بی تی سازه

۱-محافظت از دیواره دندان

زمانیکه شما به توصیه دندانپزشک شروع به استفاده از روکش می کنید در واقع در حال محافظت از دندان خود هستید. روکش از روش های جدید بازسازی دندان تخریب شده است که نوعی ترمیم نیز به حساب می آید.

معمولا روکش دندان بعد از انجام عصب کشی انجام می شود زیرا قرار ندادن روکش بعد از عصب کشی، خطر شکستن دیواره دندان را تا ۷ برابر بیشتر می کند. وقتی که شما دندان خود را عصب کشی می کنید یعنی در حال کشتن آن دندان هستید زیرا زمانیکه عصب ریشه دندان از بین برود شما دیگر هیچ دردی را احساس نخواهید کرد و این یعنی دندان شما مرده است و فقط ظاهر آن برای شما باقی مانده است. برای حفظ همین ظاهر دندان، باید از روکش استفاده کنید زیرا این دندان دیگر مقاومتی از خود نداشته و به کوچکترین فشار کل دیواره آن می ریزد.

۲-هم رنگ با سایر دندانهای

دلیل دیگر برای استفاده از روکش دندان این است که دقیقا همرنگ با سایر دندانهای شما ساخته می شود. بعنوان مثال در برخی مواقع ممکن است که دندانهای جلوی شما آسیب دیده باشد یا اینکه رنگ آن تغییر کرده باشید در چنین شرایطی بهترین گزینه استفاده از روکش دندان می باشد. روکش دندان مطابق به ساختار دندان هر فرد طراحی می شود و طوری روی دندان قرار می گیرد که کاملا یکدست و یکنواخت با سایر دندانها باشد.

روکش دندان از موادی ساخته می شود تا حساسیت برای دندان و لثه ایجاد نکند و به دلیل در فضای مرطوب قرار دارد باید طوری ساخته شود که دچار خرابی نشود.

در گذشته از فلز طلا برای روکش دندان استفاده می شد ولی این روکش به دلیل قرار گرفتن زیاد در معرض رطوبت شروع به خراب شدن می کرد برای همین امروزه از روکش های استفاده می کنند که بیشتر سرامیکی بوده و از مواد طبیعی ساخته شده اند.

3 دلیل برای استفاده از روکش برای دندانهای پوسیده
شرکت ساختمانی بی بی تی سازه

۳-افزایش طول عمر دندان

در حالت عادی، دندان آسیب دیده ممکن است بین ۶ ماه تا یکسال عمر کند ولی با استفاده از روکش دندان شما می توانید طول عمر دندان خود را حداقل سه برابر کنید.

قطعا طول عمر روکش دندان بستگی به نحوه مراقب شما دارد زیرا ممکن است بر اثر سهل انگاری و توجه نکردن به نکات بهداشتی زیر روکش دندان شروع به خراب شدن کند و شما متوجه آن نشوید و بعد از مدتی کاملا دندان شما پوسیده شود.

درمان ریشه دندان قبل از روکش

مهمترین نکته برای روکش دندان این است که حتما شما باید دندان خود را ترمیم کنید. زیرا وقتی که دندان شما آسیب می بیند یعنی ریشه دندان آسیب دیده است و باید حتما این مورد برطرف شود.

درمان نکردن ریشه دندان باعث آسیب جدی به مینای دندان می شود و حتی در برخی مواقع ممکن که دیگر نتوانید دندان خود را درمان کنید برای همین درمان ریشه دندان یکی از مهمترین مسائل قبل از روکش دندان می باشد.

برای روکش دندان کجا بریم؟

اگر به دنبال دکتر خوب برای روکش دندان خود هستید پیشنهاد می کنم حتما به کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر مژگان آزادخواه بروید.

دکتر مژگان آزادخواه جزء یکى از برترین دندانپزشکان موجود در زمینه دیجیتال است که با اسکن فک بیمار و آنالیز توسط نرم افزار بهترین مکان جهت قرار دادن ایمپلنت را بررسى نموده و ایمپلنت را در دقیق ترین جاى ممکن جایگذاری مى کند، همچنین با طراحى دقیق توسط نرم افزار در کمترین زمان روکش هایى با بالا ترین کیفیت و دقت براى بیماران فراهم مى نماید.

کلیه جراحى هاى لثه بدون درد و خونریزى و با کمک لیزر توسط ایشان انجام مى‌گیرد، روش هاى بکار گرفته توسط ایشان باعث تسریع در بهبود زخم هاى مخاط دهان و تسریع در بهبود آفت و تبخال مى گردد.

برای دریافت وقت مشاوره رایگان روکش دندان یا درمان ریشه دندان می توانید به سایت دکتر مژگان آزادخواه به نشانی اینترنتی www.drmojganazadkhah.com مراجعه کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۲۱۸۸۶۱۶۳۱۰

۰۲۱۸۸۶۰۵۵۴۱

دیجیاتو
بدون نظر

ورود