چرا برد پیت باعث اخراج کورتنی لاو از فیلم Fight Club شد؟

چرا برد پیت باعث اخراج کورتنی لاو از فیلم Fight Club شد؟

کورتنی لاو (Courtney Love) مدعی شده است که برد پیت باعث اخراج وی از فیلم Fight Club شده، پس از اینکه لاو ایده وی برای بازی در فیلم زندگینامه ای کرت کوبین را نادیده گرفته است. این خواننده ۵۸ ساله که با خواننده فقید گروه نیروانا ازدواج کرده بود می گوید که برد پیت وقتی با مخالفت وی مواجه شده دست به کار زشتی زده است. کورتنی لاو می گوید که وی ابتدا برای بازی در نقش ماریا سینگر در فیلم Fight Club انتخاب شده بود، نقشی که بعدها به هلنا بونهام کارتر رسید. وی مدعی است که بعد از دریافت تماسی تلفنی از دیوید فینچر، بازی در این فیلم را از دست داده است، فیلم کالت کلاسیکی که در سال ۱۹۹۹ ساخته شد.

ماجرای اخراج کورتنی لاو از فیلم Fight Club توسط برد پیت

لاو در این باره گفته است: «او مرا اخراج کرد زیرا نمی گذاشتم که برد نقش کرت را بازی کند». در هنگام ساخت فیلم باشگاه مشت زنی، لاو با ادوارد نورتون، همبازی برد پیت در فیلم فینچر، رابطه داشت و لاو مدعی شده که نورتون نیز نتوانسته او را به این نقش بازگرداند. وی در این باره گفته است: «ادوارد به خانه می آمد و شروع به گریه می کرد- مادرش تازه مرده بود، پس این کارش کاملاً قابل درک بود اما او با خود می گفت من قدرتش را ندارم!».

ماجرای اخراج کورتنی لاو از فیلم Fight Club توسط برد پیت

در ادامه، لاو در مورد تماس دیوید فینچر با خود گفته که او را از نقشش در این فیلم اخراج کرده است: «خط تلفن خانگی ام زنگ خورد و دیوید فینچر بود. می دانستم که او این کار را می کند. به هر ترتیب، خدا هلنا بونهام کارتر را خیر بدهد. او یک نابغه است. هرگز آن فیلم را ندیده ام… و بله، او مرا اخراج کرد زیرا به برد پیت اجازه نمی دادم نقش کرت را بازی کند». لاو در ادامه می گوید که برد پیت او را تعقیب می کرد تا راضی اش کند اجازه بازی در نقش کرت کوبین را به او بدهد. لاو می گوید که برد پیت ایده ساخت فیلمی در مورد کرت کوبین از طریق کمپانی فیلمسازی خودش با نام Plan B را مطرح کرده بود که وی این ایده را رد کرده است.

ماجرای اخراج کورتنی لاو از فیلم Fight Club توسط برد پیت

وی مدعی است که برد پیت از سال ۱۹۹۶ قصد ساخت فیلمی در مورد کرت کوبین را داشت و در این مدت همواره قصد داشت رضایت لاو را جلب کند. کرت در سال ۱۹۹۴ در خانه اش در سیاتل و در اثر شلیک گلوله به سرش (خودکشی) درگذشت. علت مرگ کوبین خودکشی اعلام شد اگر چه تئوری های متعددی در مورد این تراژدی وجود دارد. کوبین از اعتیاد به هرویین رنج می برد و جنازه اش توسط برقکاری پیدا شد که برای نصب یک سیستم امنیتی به خانه اش مراجعه کرده بود.

ماجرای اخراج کورتنی لاو از فیلم Fight Club توسط برد پیت

دُز بالایی از هرویین و مقدار کمی دیازپام در خون کوبین کشف شد. او همچنین نوشته ای از خود به جای گذاشته بود که کنار جسدش قرار داشت و در آن به دوست تخیلی اش بودا (Boddah) اشاره کرده بود. فیلم Fight Club که بر اساس کتابی به همین نام نوشته چاک پالانیوک ساخته شده بود در سال ۱۹۹۹ منتشر شد. این فیلم داستان یک کارمند بی نام را روایت می کند که از بی خوابی رنج برده و نقشش را ادوارد نورتون بازی می کند و دیگر نقش اصلی فیلم یک صابون ساز کاریزماتیک و شبه دیوانه به نام تایلر درایدن است که برد پیت نقشش را بازی می کند.

ماجرای اخراج کورتنی لاو از فیلم Fight Club توسط برد پیت

یک منبع خبری به دیلی میل گفته است: «حدود بیست و پنج سال پیش، کورتنی لاو برای نقشی در فیلم Fight Club تست داد، نقشی که هرگز به او داده نشد. نمی توانید کسی را از شغلی که بدست نیاورده اخراج کنید. همه می دانند که نقش ها توسط دیگر بازیگران انتخاب نمی شوند بلکه کارگردان این کار را می کند.»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود